Sukurta istorija: į kitą Čempionų lygos atrankos etapą patekęs „Žalgiris“ užsitikrino dalyvavimą Konferencijų lygos grupių etape VIDEO (155)

2022.07.27 21:53
„Žalgiris“ su sirgaliais | „Stop“ kadras

„Žalgiris“ su sirgaliais | „Stop“ kadras

 Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse svečiuose 2 – 0 nugalėjo „Malmo FF“ futbolininkus, bendrame rezultate triumfavo 3 – 0 ir pateko į kitą atrankos etapą.

„Žalgiris“ po šio triumfo tapo pirmąja Lietuvos komanda istorijoje, užsitikrinusia dalyvavimą UEFA varžybų grupių etape bei tikrai turi vietą bent Konferencijų lygoje.

Moustafa Zeidanas 6-ąją minutę atliko reidą į baudos aikštelę, tačiau pastarąjį sėkmingai sustabdė varžovas ir šeimininkų rengta ataka nutrūko. „Malmo“ įžaidė kamuolį nuo kampinio gairelės, M.Zeidanas 10-ąją minutę suklaidino keletą varžovų ir atliko pavojingą perdavimą, tačiau Lasse‘o Nielseno smūgis tikslo nepasiekė. Lietuvos čempionai surengė pavojingą išpuolį prie varžovų vartų. Petaras Mamičius 12-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai sugavo „Malmo“ vartininkas Johanas Dahlinas. Andersas Christiansenas 20-ąją minutę atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vilniečių ekipos vartininkas Edvinas Gertmonas. Ola Toivonenas 24-ąją minutę atliko pavojingą smūgį dešine koja, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų. Renan Oliveira 31-ąją minutę atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų. Surengtos kontratakos metu Mathias Oyewusi 34-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė „Žalgirį“ šiose rungtynėse į priekį 1:0.

Jo Inge Bergetas 48-ąją minutę atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Isaacui Kiese Thelinui tiksliai jo uždaryti nepavyko. Grubia varžovo klaida pasinaudojęs Renanas Oliveira 52-ąją minutę pasiuntė kamuolį į vartus ir padvigubino Lietuvos klubo pranašumą 2:0. M.Zeidanas 63-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau pastarasis buvo netikslus ir rezultatas išliko nepakitęs. Petaras Mamičius 68-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų. Francisas Kyeremeh 74-ąją minutę standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose. Andersas Christiansenas 78-ąją minutę buvo nubaustas antra geltona kortele šiame susitikime, kuri virto į raudoną, bei „Malmo" liko rungtyniauti dešimtyje.

„Žalgirio" Čempionų lygos trečiajame atrankos etape lauks „Bodo/Glimt“ klubas iš Norvegijos, kuris atsakomąsias rungtynes su „Linfield“ (Šiaurės Airija) laimėjo net 8 – 0 ir į kitą etapą pateko laimėdami 8 – 1.

„Žalgirio“ ir „Bodo/Glimt“ pirmosios rungtynės Norvegijoje vyks rugpjūčio 3-ią, tuo tarpu atsakomasis mačas Vilniuje įvyks rugpjūčio 9-ą.

Kol kas bet kurio UEFA turnyro grupių etapo pasiekti nepavyko tik klubams iš Islandijos, Šiaurės Airijos, Velso, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos, Kosovo, Lichtenšteino, Andoros, Farerų salų, Maltos ir San Marino.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika („Malmo“ – „Žalgiris“)

Rungtynių statistika („Malmo“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika („Malmo“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

„Žalgiris“ iškovoja pergalę rezultatu 2 – 0 ir ne tik žengia į kitą Čempionų lygos atrankos etapą, bet ir užsitikrina dalyvavimą Konferencijų lygos grupių etape!

90 min.

Pridedamos 7 papildomos žaidimo minutės. 

78 min.

Andersas Christiansenas buvo nubaustas antra geltona kortele šiame susitikime, kuri virto į raudoną, bei „Malmo" liko rungtyniauti dešimtyje.

74 min.

Francisas Kyeremeh standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

68 min.

Petaras Mamičius atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų.

63 min.

M.Zeidanas atliko pavojingą smūgį, tačiau pastarasis buvo netikslus ir rezultatas išliko nepakitęs.

57 min.

I.Bergetas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pastarasis buvo labai netikslus.

52 min.
ĮVARTIS

Grubia varžovo klaida pasinaudojęs Renanas Oliveira siunčia kamuolį į vartus ir padvigubina Lietuvos klubo pranašumą 2:0!!

48 min.

Inge Bergetas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Isaacui Kiese Thelinui tiksliai jo uždaryti nepavyko.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika („Malmo“ – „Žalgiris“):

Pirmojo kėlinio statistika („Malmo“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika („Malmo“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

„Žalgiris“ pirmauja po pirmojo kėlinio rezultatu 1 – 0.

45 min.

Pridedama 1 papildoma žaidimo minutė.

41 min.

Inge Bergetas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų nepavyko.

34 min.
ĮVARTIS

Surengtos kontratakos metu Mathias Oyewusi puikiu smūgiu nuginkluoja vartininką ir išveda „Žalgirį“ šiose rungtynėse į priekį 1:0!!

31 min.

Renan Oliveira atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

27 min.

A.Christiansenas baudos smūgio metu atliko galingą smūgį, tačiau E.Gertmonas meistriškai atrėmė kamuolį.

24 min.

Ola Toivonenas atliko pavojingą smūgį dešine koja, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų.

20 min.

A.Christiansenas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vilniečių ekipos vartininkas Edvinas Gertmonas.

17 min.

Andersas Christiansenas atliko perdavimą į baudos aikštelę V.Birmancevičiui, tačiau pastarajam susistabdyti kamuolio sėkmingai nepavyko ir ataka nutrūko.

12 min.

Lietuvos čempionai surengė pavojingą išpuolį prie varžovų vartų. Petaras Mamičius atliko smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai sugavo „Malmo“ vartininkas Johanas Dahlinas.

 

10 min.

„Malmo“ įžaidė kamuolį nuo kampinio gairelės, M.Zeidanas suklaidino keletą varžovų ir atliko pavojingą perdavimą, tačiau Lasse‘o Nielseno smūgis tikslo nepasiekė.

6 min.

Moustafa Zeidanas atliko reidą į baudos aikštelę, tačiau pastarąjį sėkmingai sustabdė varžovas ir šeimininkų rengta ataka nutrūko.

5 min.

Veljko Birmancevičius atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau vilniečiai apsigynė prie savų vartų užtikrintai.

1 min.

Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!

Atnaujinta 19:03

„Žalgiris“ atsakomąsias rungtynes pradės su tokia pačia startine sudėtimi kaip ir pirmajame susitikime Vilniuje.

Atnaujinta 18:50

„Malmo“ komandos startinis vienuoliktukas šio vakaro rungtynėms:


Įdomūs faktai: 

• „Žalgiris“ pirmąsias rungtynes, prieš savaitę vykusias LFF stadione, laimėjo minimaliu rezultatu 1 – 0.

• Įveikę „Malmo“ komandą žalgiriečiai užsitikrintų ne tik vietą trečiajame atrankos etape, bet ir garantuotų sau dalyvavimą bent UEFA Konferencijų lygos grupių etape.

• „Žalgirio“ ir „Malmo" komandos susitiko UEFA Čempionų lygos atrankoje 2015 metais. Tuomet pirmosios rungtynės Malmėje baigėsi lygiosiomis 0:0 ir tai suteikė vilčių „Žalgirio“ gerbėjams prieš atsakomąjį susitikimą. Vis dėlto antrąjį mačą po atkaklios kovos Vilniuje 1:0 laimėjo varžovai.

• Malmės komanda yra 25 kartus tapusi Švedijos čempione. Pastarųjų ketverių metų rezultatai – panašus į „Žalgirio“ Lietuvoje: 2018 ir 2019 metais teko užleisti čempionų sostą varžovams, o 2020 ir 2021 metais auksą pavyko susigrąžinti.

• „Žalgirio" Čempionų lygos trečiajame atrankos etape lauks „Bodo/Glimt“ klubas iš Norvegijos.


Komentarai:

Vladimiras Čeburinas, „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris:

„Pirmose rungtynėse komandos pasitikrino viena kitą, tos rungtynės davė mums galimybę susidaryti tam tikrą paveikslą suprasti stilių, taip pat kitus dalykus. Antrosios rungtynės – pirmųjų tęsinys, tačiau tai jau lemiamos rungtynės. Analizavome savo ir varžovų pirmųjų rungtynių veiksmus. Rungtynės bus labai įdomios, bet nelengvos. Stipriausias paaiškės po paskutinio švilpuko. Mes rungtynes pradedame rezultatu 0:0. Ruošėmės taip, kad negalvojome apie pranašumą, ruošiamės žaisti. Siekti turėti pranašumą."

Saulius Mikoliūnas, „Žalgirio“ komandos kapitonas:

„Pasiekta pergalė namuose suteikė papildomai jėgų, tikėjimo savimi. Bet Europos turnyruose rezultatas 1:0 yra labai slidus. Nereikia tikėtis vien tik kad pavyks išlaikyti rezultatą ir kad jau turi labai didelį pliusą. Komanda turi galvoti ir galvoja, kad 1:0 nieko dar nereiškia. Tai dar tik vienas žingsnis. Reikia tokį patį kovingą žaidimą demonstruoti ir antrose rungtynėse.

Ruošiamės varžovų šturmui nuo pirmų minučių, suprantame, kad varžovai neturi kur trauktis, turės dėti dideles pastangas atakuojant. Būsime tam pasiruošę. Savo ruožtu nevažiuojame ten tik išlaikyti rezultatą. Komanda nusiteikusi kovingai, sieksime pergalės ir demonstruoti gerą žaidimą.

Panašioje situacijoje pernai buvome, kai atrodo nedaug trūksta iki to istorinio pasiekimo. Turėdami praėjusių metų patirtį to labai nesureikšminsime. Kai tai labai sureikšmini tas dalykas sunkiau pasiekiamas. Stengsimės negalvoti apie istoriją ar grupių etapus. Susitelksime į patį žaidimą, kad būtų ramiai, užtikrintai." 


Komandų formos:

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

 

 

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų