Buvusiems Kanados jaunimo ledo ritulio rinktinės nariams – šokiruojantys įtarimai grupiniu seksualiniu priekabiavimu (2)

2022.07.24 15:59
Ledo ritulys | Scanpix nuotr.

Ledo ritulys | Scanpix nuotr.

 Kanados ledo ritulio bendruomenę toliau drebina skandalai. Visai neseniai buvo pranešta, kad 2018 m. aštuoni Kanados jaunimo ledo ritulio rinktinės galimai seksualiai priekabiavo prie merginos. Tąkart Kanados ledo ritulio federacija susitarė su nukentėjusiąja, kuri reikalavo 3,55 mln. JAV dolerių. Visgi, susitarimo detalės taip ir nebuvo paviešintos. Tąkart pinigai aukai buvo išmokėti iš specialaus fondo, surinkto iš federacijos narių.

Visgi, ši informacija vėliau pateko į viešumą ir daug kas pasmerkė Kanados ledo ritulio federaciją dėl to, kad ši dangsto galimai šlykščiai besielgusius ledo ritulininkus ir tam naudoja iš narių surinktus pinigus. Vėliau federacija pranešė, kad tokios praktikos nebetaikys.

„Mes suprantame, kad turėsime sunkiai dirbti, kol atgausime kanadiečių pasitikėjimą. Suprantame, kad turime prisiimti atsakomybę. Dėl to pradėsime vidinę pertvarką“, - skelbė Kanados ledo ritulio federacijos atstovai.

Negana to, panašu, kad ir 2003 m. Kanados jaunimo ledo ritulio rinktinė galėjo įsivelti į panašų skandalą. TSN pranešė, jog pagal patikimų šaltinių informaciją egzistuoja 6-7 minučių trukmės vaizdo įrašas, kuriame bent 6 ar 7 rinktinės žaidėjai paeiliui seksualiai priekabiauja prie moters, kuri buvo paguldyta ant biliardo stalo veidu žemyn ir minėtame vaizdo įraše net nejudėjo.

Kanados ledo ritulio federacija jau patvirtino, kad yra girdėjusi nemalonių gandų apie 2003 m. rinktinę ir pažymėjo, kad pradės tyrimą.

Kanados premjeras Justinas Trudeau jau pasmerkė šalies ledo ritulio federaciją: „Kanados ledo ritulio federacija privalo suprasti situacijos rimtumą. Tokiu atveju privaloma elgtis atsakingai, o ne užmerkti akis. Kanados ledo ritulio federacijos elgesys pastaraisiais metais ir ypač pastaraisiais metais tikrai neatitiko visuomenės lūkesčių. Juk tai organizacija, kuri turėtų įkvėpti šalies vaikus sportuoti ir sveikai gyventi. Daugybė tėvų pasitiki šia organizacija ir tikisi, kad ji jų vaikus ves teisingu keliu. Manau, kad šiuo metu bet kam būtų sunku pasitikėti Kanados ledo ritulio federacija. Tai, ką jie padarė, yra nepateisinama“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų