M.Verstappenui Prancūzijoje pergalė nukrito į rankas – lyderiavęs Ch.Leclercas sudaužė bolidą (1)

2022.07.24 17:36
Charlesas Leclercas | „Twitter“ nuotr.

Charlesas Leclercas | „Twitter“ nuotr.

 Sekmadienį Paulo Ricardo vardo trasoje vyko 12-osios šio „Formulės 1“ sezono lenktynės – Prancūzijos GP, kuriose lyderiavęs monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“) sudaužė bolidą, o pergale džiaugėsi olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“).

Iš „pole“ pozicijos startavęs Ch.Leclercas demonstravo gerą tempą ir taikėsi į pergalę. Paskui jį važiavęs M.Verstappenas nusprendė pasirinkti agresyvesnę taktiką ir anksti pasuko į boksus bei į trasą grįžo 7-as. Tuomet Ch.Leclercas su inžinieriais diskutavo, kada jam vertėtų stoti į boksus. Kol tos diskusijos tęsėsi, monakietis staiga prarado bolido kontrolę ir rėžėsi į barjerus. Tuo metu jo padangos jau buvo kiek padilusios. Ch.Leclercas skundėsi tuo, kad jo pedalas vėl nesuveikė, tačiau tiksli avarijos priežastis dar neaiški.

Tai buvo jau trečias kartas šiame sezone, kai Ch.Leclercas pasitraukė iš lenktynių būdamas jų lyderiu. Tai reiškia, kad monakietis prarado 75 taškus.

Po monakiečio avarijos pasirodė saugos automobilis ir daugelis pilotų skubėjo į boksus. M.Verstappenas tuo metu liko trasoje ir susigrąžino pirmą vietą. Vėliau olandas ramiai atvažiavo iki finišo ir šventė pergalę.

Antrą vietą taip pat be didesnių nuotykių iškovojo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), o dėl trečios pozicijos vyko kur kas atkaklesnė kova. Ilgą laiką trečias buvo meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), bet jį pavijo britas George‘as Russellas („Mercedes“). Pilotai kartą susidūrė, o S.Perezui teko išvažiuoti už trasos ribų. Visgi, teisėjai sportininkų nebaudė.

Likus keletui ratų iki finišo kinas Guanyu Zhou („Alfa Romeo“) sustojo prie trasos ir buvo paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė. Jai besibaigiant, S.Perezas savo kokpite kiek „snūstelėjo“ ir G.Russellas labai lengvai jį aplenkė. Supykęs meksikietis dar bandė kontratakuoti, bet britas atlaikė visas varžovo atakas ir džiaugėsi trečia vieta.

Penktas finišavo ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis („Ferrari“). Jis dėl jėgainės elementų keitimo ir jų limito viršijimo gavo baudą bei startavo tik 19-as, bet trasoje buvo labai greitas. Visgi, „Ferrari“ mechanikų klaida ispanui uždirbo 5 baudos sek. C.Sainzas jaunesnysis nesaugiai buvo išleistas į boksus ir vos nesusidūrė su varžovu. Šiokia tokia paguoda ispanui tapo papildomas taškas už greičiausią lenktynių ratą.

Į „Formulės 1“ istoriją įsirašė ispanas Fernando Alonso („Alpine“). 6-as finišavęs veteranas dar lenktynių pradžioje pagerino Kimio Raikkoneno visų laikų rekordą, nuvažiuodamas 18622-ą ratą „Formulės 1“ lenktynių metu.

Prancūzijos GP lenktynių rezultatai:

Prancūzijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Prancūzijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

„Ferrari“ komanda Prancūzijos GP lenktynių nėra laimėjusi nuo 2008 m. ir Felipe Massos laikų. 2018-2019 m. čia greičiausias buvo L.Hamiltonas, o pernai nugalėjo M.Verstappenas.

Po šių metų lenktynių „Formulė 1“ į Prancūziją veikiausiai nebesugrįš. Kitų metų kalendoriuje reikia atrasti vietą lenktynėms Las Vegase, tikriausiai grįš Kinijos GP, kalbama ir apie lenktynes Pietų Afrikos Respublikos. Prancūzijos GP kontraktas su „Formule 1“ kaip tik baigs galioti po 2022 m. sezono ir nėra jokių signalų, kad jis galėtų būti pratęstas. Prancūzijos GP jau buvo išbrauktas iš kalendoriaus 2009-2017 m. laikotarpiu. 2018 m. „Formulė 1“ grįžo į Prancūziją. Tiesa, 2020 m. lenktynės nevyko dėl covid-19 pandemijos.

M.Verstappenas su 233 taškais pradeda triuškinti varžovus bendroje įskaitoje. Ch.Leclercas liko su 170 tšk., S.Perezas turi 163 tšk. Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (396) persvara jau irgi didžiulė, o „Ferrari“ (314) barsto pranašumą prieš „Mercedes“ (270).

Tryliktosios sezono lenktynės – Vengrijos GP – vyks jau liepos 31 d. Vėliau čempionate bus paskelbta 4 savaičių vasaros pertrauka.

Varžybų eiga
Atnaujinta 17:34

M.Verstappenas švenčia pergalę, L.Hamiltonas finišuoja antras, G.Russellas - trečias!

Atnaujinta 17:30

G.Russellas lenkia užmigusį S.Perezą ir kyla į trečią vietą!

Atnaujinta 17:29

Lenktynės tęsiasi įprastu režimu - liko 3 ratai.

Atnaujinta 17:27

G.Zhou sustojo trasoje - paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė.

Atnaujinta 17:24

C.Sainzas neužtruko ir už F.Alonso bei pakilo į 5-ą vietą. Visgi, pavyti už 22 sek. esantį G.Russellą jau veikiausiai bus neįmanoma, nes beliko 6 ratai.

Atnaujinta 17:22

E.Oconas kyla į 8-ą vietą - prancūzas aplenkė D.Ricciardo.

Atnaujinta 17:20

C.Sainzas greitai aplenkė ir L.Norrisą. Ispano tempas per ratą buvo net 3 sek. geresnis.

Atnaujinta 17:18

C.Sainzas per minutę aplenkė D.Ricciardo su E.Oconu ir jau važiuoja 7-as.

Atnaujinta 17:17

G.Russellas ir S.Perezas kovodami dėl pozicijos nestipriai susidūrė. Meksikietis išvažiavo už trasos ribų ir tai padėjo jam išlaikyti vietą. Teisėjai bausmių nusprendė neskirti.

Atnaujinta 17:17

C.Sainzas boksuose atliko 5 sek. baudą, vėl gavo vidutinio kietumo padangas ir nukrito į 9-ą vietą. Iki finišo liko 11 ratų, o ispano laukia nemažai darbo - iki 5-uko jį skiria 9 sek.

Atnaujinta 17:15

C.Sainzas visgi nerizikuoja ir nebando sudilusiomis padangomis susikrauti 5 sek. pranašumą - ispanas suka į boksus.

Atnaujinta 17:14

Nors C.Sainzas komandai sakė negalintis aplenkti S.Perezo, tačiau galiausiai jam pavyko paruošti lenkimą prieš meksikietį. „Ferrari“ C.Sainzą jau kvietė į boksus, tačiau ispanas pareiškė, kad dabar ten nesuks.

Atnaujinta 17:11

K.Magnussenas suka į boksus ir traukiasi iš lenktynių.

Atnaujinta 17:09

Labai agresyviai važiavęs M.Schumacheris susidūrė su N.Latifi ir apsuko varžovo bolidą.

Atnaujinta 17:08

Paskaičiuota, kad Ch.Leclercas šiame sezone jau trečią kartą buvo priverstas trauktis iš lenktynių, būdamas pirmoje vietoje. Taip jis prarado 75 taškus.

Atnaujinta 17:06

M.Verstappenas vis tvirčiau jaučiasi pirmoje vietoje. L.Hamiltonas jam jau pralaimi 7.4 sek. S.Perezas atsilieka 9.6 sek. ir dabar jį bando atakuoti C.Sainzas.

Atnaujinta 16:55

C.Sainzui galiausiai pavyko aplenkti G.Russellą, dabar jo taikinyje - S.Perezas.

Atnaujinta 16:52

Įpusėjus lenktynėms M.Verstappenas 3.5 sek. lenkia L.Hamiltoną, 5 sek. - S.Perezą, 6.3 sek. - G.Russellą ir 6.9 sek. - C.Sainzą, kuriam dar teks atlikti baudą.

Atnaujinta 16:49

G.Zhou už sukeltą avariją su M.Schumacheriu gavo 5 baudos sek.

Atnaujinta 16:45

„Ferrari“ kvailystė uždirbo C.Sainzui 5 sek. baudą. Ispanas nubaustas dėl nesaugaus išleidimo iš boksų.

Atnaujinta 16:44

M.Verstappenas dabar 2.3 sek. lenkia L.Hamiltoną, 3.5 sek. - S.Perezą, 4.5 sek. - G.Russellą ir 6.8 sek. - C.Sainzą.

Atnaujinta 16:43

C.Sainzas neilgai išbuvo ir už F.Alonso - „Ferrari“ pilotas jau 5-as.

Atnaujinta 16:41

Lenktynės pratęstos įprastu režimu. C.Sainzas demonstruoja įspūdingą tempą ir jau kyla į 6-ą vietą!

Atnaujinta 16:40

Ch.Leclerco emocijos po avarijos:

Atnaujinta 16:38

Y.Tsunoda lenktynių nepratęs dėl ankstesnių bolido pažeidimų.

Atnaujinta 16:36

„Ferrari“ rizikuoja gauti baudą už nesaugų C.Sainzo išleidimą iš boksų prieš pat E.Ocono nosį.

Atnaujinta 16:35

Daugelis sportininkų naudojasi proga sukti į boksus. Tiesa, M.Verstappenui tai vis tiek nesutrukdė pakilti į pirmą vietą. L.Hamiltonas dabar antras, S.Perezas - trečias, G.Russellas - ketvirtas, o nestojęs S.Vettelis - penktas. C.Sainzas po sustojimo į trasą grįžo 10-as.

Atnaujinta 16:34

Ch.Leclercas į boksus pasukti taip ir nespėjo - monakietis išlėkė iš trasos ir sudaužė bolidą! Trasoje pasirodė saugos automobilis.

Atnaujinta 16:33

F.Alonso sumušė K.Raikkoneno visų laikų rekordą - „Formulės 1“ lenktynėse jau nuvažiavo 18 622 ratus.

Atnaujinta 16:31

C.Sainzas jau 9-as - aplenkė D.Ricciardo.

Atnaujinta 16:31

M.Verstappenas stoja pirmasis iš lyderių ir į trasą grįžta 7-as. Olando bolidui uždėtos kietos padangos.

Atnaujinta 16:25

C.Sainzas jau taškų zonoje - aplenkė ir L.Strollą.

Atnaujinta 16:23

C.Sainzas lenkia S.Vettelį ir kyla į 11-ą vietą.

Atnaujinta 16:21

F.Alonso penktos vietos neišlaikė - jį aplenkė G.Russellas.

Atnaujinta 16:18

K.Magnussenas suka į boksus labai greitai - jau 9-ame rate. Danas krenta į 20-ą vietą. C.Sainzas važiuoja 12-as.

Atnaujinta 16:18

M.Verstappenas važiuoja labai arti Ch.Leclerco, bet geresnių progų atakoms susikurti nesugeba. L.Hamiltonas atsilieka jau daugiau nei 6 sek. ir už savęs sulaiko S.Perezą.

Atnaujinta 16:11

C.Sainzas jau pakilo į 13-ą vietą ir dabar mėgins lenkti K.Magnusseną.

Atnaujinta 16:10

E.Oconas gavo 5 baudos sek. už sukeltą avariją su Y.Tsunoda.

Atnaujinta 16:07

E.Oconas susidūrė su Y.Tsunoda. Jei prancūzas liko dešimtuke, tai japono bolidas apsisuko ir šis nukrito į paskutinę vietą. C.Sainzas kol kas lėtai kyla į viršų ir važiuoja 16-as. K.Magnussenas startavo daug įspūdingiau - jis jau 12-as.

Atnaujinta 16:05

Ch.Leclercas startavo užtikrintai ir išlaikė už savęs M.Verstappeną. Tuo tarpu L.Hamiltonas aplenkė S.Perezą ir pakilo į trečią vietą. F.Alonso jau penktas.

Atnaujinta 16:02

Pranešama, kad oro temperatūra viršija 30 laipsnių, o trasa įkaito net iki 60 laipsnių.

Atnaujinta 16:02

Pranešama, kad kietas padangas startui pasirinko tik V.Bottas, P.Gasly ir C.Sainzas. Visi kiti startuos su vidutinio mišinio padangomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai "LKL 22/23"
01-29 „Žalgiris“ 17:20 „CBet“
01-29 „Wolves“ 19:30 „Nevėžis-Optibet“
02-04 „Labas Gas“ 17:00 „Nevėžis-Optibet“
02-04 „CBet“ 17:20 „Rytas“