Teniso žvaigždės labdaringame renginyje Lenkijoje surinko 2 mln. zlotų paramos Ukrainai

2022.07.23 23:15
Renginio akimirka | Scanpix nuotr.

Renginio akimirka | Scanpix nuotr.

 „Tauron“ arenoje Krokuvoje (Lenkija) surengtas labdaringas teniso renginys, kurį inicijavo geriausia pasaulio tenisininkė Iga Swiatek (WTA-1).

Turnyre taip pat dalyvavo karjerą jau baigusi buvusi antroji pasaulio raketė lenkė Agnieszka Radwanska, jaunas Lenkijos tenisininkas Martynas Pawelskis bei karjerą baigęs ukrainietis Sergijus Stachovskis, geriausiais laikais ATP reitinge buvęs 31-as. Kūdikio besilaukianti Ukrainos tenisininkė Elina Svitolina tapo mačo teisėja, o renginyje pasirodė ir Ukrainos futbolo legenda Andrijus Ševčenka.

Pirmoje akistatoje I.Swiatek su M.Pawelskiu 6:4 nugalėjo A.Radwanską su S.Stachovskiu. Tuomet buvo nuspręsta sužaisti pratęsimą, kuriame 12:10 jau pranašesni buvo A.Radwanska ir S.Stachovskis. Tam, kad būtų išaiškinti nugalėtojai, nuspręsta dar sužaisti „auksinį“ tašką – jį laimėjo I.Swiatek su M.Pawelskiu.

Po nedidelės pertraukos I.Swiatek su A.Radwanska grįžo į kortą bei sužaidė vieną setą. Jį laimėjo karjerą baigusi lenkė.

„Ši diena buvo nuostabi! Ačiū visiems atėjusiems!“, - teniso sirgaliams sakė pirmoji pasaulio raketė I.Swiatek.

Renginio metu iš viso buvo surinkti 2 mln. zlotų paramos (beveik 422 tūkst. eurų). Jie bus skirti karo paveiktiems Ukrainos vaikams.

„Šis renginys, organizuotas Igos Swiatek, yra puikus solidarumo pavyzdys. Dabar tokie renginiai labai svarbūs, nes susidaro įspūdis, kad pasaulis pradeda pamiršti apie karą Ukrainoje, nors drama ten tęsiasi. Tokie renginiai, tokie mūsų susitikimai su jumis padeda priminti, kad karas tebevyksta. Lenkijos žmonės yra nuostabūs. Jūsų reakcija į vykstantį karą, jūsų pagalba Ukrainai, jūsų svetingumas – tai netikėtina.

Karas tęsiasi ir mes negalime pasiduoti. Mūsų kariai kiaurą parą fronte gina Ukrainą, o mes, sportininkai, jiems galime padėti bent jau rinkdami paramą ir skleisdami žinutę apie karą pasaulyje. Mano bei kitų ukrainiečių gyvenimas kardinaliai pasikeitė. Čia, Krokuvoje, galiu patikinti, jog tai gali nutikti bet kam, tačiau mes tam galime užkirsti kelią, jei susivienysime.

Lenkijoje matau daug paramos iniciatyvų. Girdėjau, kad ir Robertas Lewandowskis jungiasi prie jų. Jūs, lenkai, esate mūsų draugai. Aš jums už viską labai dėkingas“, - kalbėjo A.Ševčenka.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų