N.Piquet už L.Hamiltono įžeidimą gresia milijoninė bauda (3)

2022.07.17 19:00
Lewisas Hamiltonas | „Stop“ kadras

Lewisas Hamiltonas | „Stop“ kadras

 Triskart „Formulės 1“ pasaulio čempionas 69-erių brazilas Nelsonas Piquet, kalbėdamas apie tituluočiausių visų laikų šio sporto pilotų Lewisą Hamiltoną, ištarė rasistinį žodį. N.Piquet komentavo L.Hamiltono ir Maxo Verstappeno incidentą pernai Silverstone (Didžioji Britanija) bei išvadino britą žodžiu „neguinho“ („mažas neg******“, - aut. past.) ir pareiškė, kad jo elgesys buvo „nešvarus“.

Brazilo pasisakymas sukėlė tikrą skandalą. Jį pasmerkė tiek „Mercedes“ komanda, tiek „Formulė 1“, tiek pats L.Hamiltonas.

N.Piquet vėliau teisinosi, kad jo pasisakymas buvo neteisingai išverstas į anglų kalbą. Anot brazilo, žodos „neguinho“ yra prigijęs Brazilijoje ir šnekamojoje kalboje reiškia „vaikiną“ arba „žmogų“. N.Piquet pareiškė, jog atsiprašo L.Hamiltono ir visų, ką galėjo įžeisti jo ištartas žodis bei pridėjo, kad savo pasisakymu nieko nenorėjo įžeisti bei smerkia visas rasizmo formas. N.Piquet giminaitis Rodrigo pažymėjo, kad žodį „neguinho“ jų šeimoje nuolat vartodavo močiutė ir kad jis neturėdavo jokios neigiamos reikšmės.

Lyg to būtų negana, ilgesniame vaizdo klipe N.Piquet dar pradėjo svaidytis homofobiškomis frazėmis, todėl panašu, kad vien atsiprašymo jam neužteks.

„Mirror“ praneša, kad San Paulo teismas nusprendė pradėti bylą dėl N.Piquet pasisakymų. Taip jie sureagavo į žmogaus teisių aktyvistų pareiškimus. Jie kreipėsi į teismą, pareikšdami, kad N.Piquet kalbos padarė moralinę žalą juodaodžiams ir LGBTQ+ bendruomenės nariams.

Pranešama, kad N.Piquet turės 15 dienų paruošti atsakymą teismui. Jei brazilas bus nuteistas, jam gali tekti sumokėti net 1,75 mln. eurų dydžio baudą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų