Dublio autorius R.Filipavičius: „Lengvi keliai ne mums“

2022.07.13 13:35
Rokas Filipavičius | Elvio Žaldario nuotr.

Rokas Filipavičius | Elvio Žaldario nuotr.

Po pergalės prieš „Džiugą“ į „Optibet A lygos“ rinktinę pateko net šeši „Riteriai“ – tiek daug, kiek nebuvo patekę nuo tokių rinktinių sudarymo pradžios. Vienas iš to šešetuko – Rokas Filipavičius – saugas, kuris prie pergalės pridėjo pirmąjį karjeros dublį. Kad nepasirodytų maža, priminsime, jog Rokas iki 82 minutės dar buvo be įvarčio, o švieslentėje ties abiejų komandų pavadinimas degė du vienetukai.

„Pirmas karjeros dublis, kuriuo labai džiaugiuosi. Be to, apetitas kyla bevalgant, todėl dabar dirbsiu tam, kad atsirastų ir pirmas hetrikas. Kaip pavyko? Kažkokios paslapties nėra. Tiesiog jaučiuosi visiškai atsistatęs po traumos ir su kiekvienomis rungtynėmis sportinė forma gerėja“, – sakė R. Filipavičius.

Nors galutinis tų rungtynių rezultatas rodo užtikrintą „Riterių“ pergalę, tačiau žaidimas sostinės komandos toks užtikrintas nebuvo. Maža to, rungtynių pradžioje žaidybinė persvara netgi priklausė Žemaitijos sostinės klubui.

„Tikrai pirmosios 10 – 15 minučių buvo labai sunkios ir tik po to žaidimas išsilygino. Kad ir kaip banaliai skambėtų, bet galvoju, kad prie to prisidėjo adaptacija perėjus nuo dirbtinės dangos ant natūralios.

Vis tik, objektyviai vertinant, mes antrajame kėlinyje rungtynes galėjome uždaryti gerokai anksčiau ir taip palengvinti sau gyvenimą. Tačiau lengvi keliai ne mums (šypsosi). Kalbant rimčiau, esame geriau pasiruošę fiziškai, dėl to rungtynių pabaigoje turėjome daugiau jėgų, per kurias sukūrėme daugiau progų, virtusių įvarčiais“, – nesenais prisiminimais dalinosi R. Filipavičius.

„Riteriai“ šį sezoną ne pirmą kartą laimi, nepaisant to, kad rungtynės prasideda ne pagal jų scenarijų. Galime prisiminti antrojo rato dvikovą prieš „Bangą“, kuri buvo laimėta 4:0, nors „Banga“ ilgą laiką nebuvo silpnesnė komanda. Galime prisiminti pergalę ir prieš tą patį „Džiugą“ 3:0, nors pirmos dvi labai geros progos priklausė telšiškiams.

„Visų pirma, tai rodo tvirtą komandos charakterį. Ilgame sezone visų rungtynių sužaisti gerai yra neįmanoma, todėl kartais reikia laimėti ir tokias rungtynes, kaip buvo šios. Ne visada geras žaidimas atneša taškų. Kitas dalykas – nereikia nuvertinti varžovų. „Džiugui“ pakeitus trenerį, komanda tapo labiau organizuota ir žinanti, ko treneris prašo ir reikalauja. Galbūt, žaidėjai labiau atsiskleidžia prie šio trenerio ir jo žaidimo braižo.

Grįžtant prie mūsų situacijos, bet kokiu atveju, ilgesnėje perspektyvoje privalome žaidimą gerinti visais aspektais“, – komentavo R. Filipavičius.

Šį penktadienį „Riterių“ laukia atkeltos 28 turo rungtynės išvykoje su „Šiauliais“. Prieš pastarąją komandą šiame sezone per dvejas rungtynes vilniečiai iškovojo vos tašką. Vienintelė pergalė buvo iškovota „Hegelmann LFF taurės“ turnyre, kai Lucas Dias paskutinėmis minutėmis realizavo 11 metrų baudinį.

„Tai tikrai gerai sukomplektuota, fiziškai pasiruošusi, mokanti žaisti su kamuoliu ir gerai prie varžovų prisitaikanti komanda. Manau, visiems sunku žaisti su jais. Būtent tai lemia jų atimtų taškų skaičius iš lyderių. Bet kokiu atveju, važiuosime kovoti tik dėl pergalės ir joks kitoks rezultatas mūsų netenkins.

Bus svarbu išlaikyti drausmę ginantis, nes per dažnai atiduodame pigius įvarčius. Žinoma, turime pagerinti žaidimą su kamuoliu. Manau, šie aspektai mus gali atvesti į pergalę Šiauliuose“, – kalbėjo R. Filipavičius.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų