C.Sainzas šoko iš degančio bolido, Ch.Leclercas iškovojo „Ferrari“ pirmą pergalę Austrijoje nuo M.Schumacherio laikų M.Schumacherio sūnus vėl pagerino karjeros rekordą

2022.07.10 17:29
Carlosas Sainzas jaunesnysis | „Stop“ kadras

Carlosas Sainzas jaunesnysis | „Stop“ kadras

 Sekmadienį „Formulės 1“ sezonas pasiekė savo pusiaukelę. Austrijoje įvyks 11-osios iš 22 šiemet numatytų lenktynių. Jas laimėjo monakietis Charlesas Leclercas. Tai buvo pirma „Ferrari“ pergalė Austrijoje nuo 2003 m., kai čia triumfavo vokietis Michaelis Schumacheris.

Iš „pole“ pozicijos lenktynes pradėjo olandas Maxas Verstappenas, tačiau „Red Bull“ pilotas trasoje greičiu neprilygo varžovams iš „Ferrari“. Olandas anksčiau už oponentus sukdavo į boksus, todėl Ch.Leclercui ne kartą teko lenkti M.Verstappeną trasoje, siekiant po vėlesnio sustojimo susigrąžinti pirmą poziciją.

Paskutiniuose ratuose Ch.Leclercui kilo problemų su pedalu. Jo tempas ėmė kristi ir M.Verstappenas šiek tiek priartėjo. Visgi, monakiečio bolidas atlaikė iki finišo ir M.Verstappenui teko tenkintis antra vieta.

Olandas veikiausiai nebūtų išlaikęs net ir antros vietos, jei ne ispano Carloso Sainzo jaunesniojo nelaimė. „Ferrari“ pilotas demonstravo gerą greitį trasoje, artėjant finišui pavijo M.Verstappeną ir taikėsi jį aplenkti, kai staiga išgirdo nemalonų variklio garsą. C.Sainzo bolidas sugedo ir užsidegė. Kol maršalai gaišo laiką ieškodami gesintuvų, C.Sainzui teko šokti lauk iš degančio bolido.

Po C.Sainzo nelaimės iki trečios vietos pakilo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), o ketvirta vieta džiaugėsi jo komandos draugas ir tautietis George‘as Russellas. Pastarasis po starto susidūrė su meksikiečiu Sergio Perezu („Red Bull“), kurį „išmušė“ iš trasos ir sugadino jo lenktynes. G.Russellas gavo 5 sek. baudą ir buvo kritęs į 19-ą vietą, bet įspūdingai atsitiesė.

Puikiai pasirodė 5-ą vietą užėmęs prancūzas Estebanas Oconas („Alpine“), o dar labiau stebino vokietis Mickas Schumacheris. „Haas“ pilotas dar neseniai buvo siejamas su atleidimu iš komandos, tačiau vėliau ėmė gerinti karjeros rekordus, o Austrijoje užėmė net 6-ą poziciją.

Daugybė pilotų šiose lenktynėse nesilaikė trasos ribų. Bent keletas sportininkų prieš save išvydo juodai baltas vėliavas, o britas Lando Norrisas („McLaren“) pirmasis iš jų užsidirbo 5 sek. baudą.

Austrijos GP lenktynių rezultatai:

Austrijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Austrijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 208 taškais tebepirmauja bendroje čempionato įskaitoje, o Ch.Leclercas (170) aplenkė S.Perezą (151) ir pakilo į antrą vietą. Konstruktorių įskaitoje lyderių trejetą sudaro „Red Bull“ (359), „Ferrari“ (303) bei „Mercedes“ (237).

12-osios sezono lenktynės – Prancūzijos GP – vyks liepos 24 d.

Varžybų eiga
Atnaujinta 17:28

Ch.Leclerco bolidas šiaip ne taip atlaikė iki finišo ir monakietis šventė pergalę. M.Verstappenas atvažiavo antras, L.Hamiltonas - trečias.

Atnaujinta 17:21

Visgi Ch.Leclerco bolide yra problemų su pedalu. Iki finišo dar liko 6 ratai, o monakietis M.Verstappeną lenkia 3.4 sek.

Atnaujinta 17:19

Apie problemas su pedalu kalbėjęs Ch.Leclercas gavo patikinimą, kad sistemoje gedimas nerodomas. Monakietis vėliau patikino, kad pedalas dabar veikia normaliai.

Atnaujinta 17:18

G.Russellas lenkia E.Oconą ir kyla į ketvirtą vietą.

Atnaujinta 17:16

Lenktynės jau tęsiasi įprastu režimu. M.Verstappenas staiga ėmė vytis Ch.Leclercą.

Atnaujinta 17:12

Paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė. Lyderiai skuba į boksus.

Atnaujinta 17:11

„Ferrari“ ir toliau neišbrenda iš nesėkmių liūno - C.Sainzas atakavo M.Verstappeną, kai jo bolidas staiga sugedo. Ispano bolidas užsidegė.

Atnaujinta 17:07

C.Sainzas irgi ratus įveikia sekunde greičau nei M.Verstappenas. Ispanas tuoj turėtų kilti į antrą vietą.

Atnaujinta 17:05

Ch.Leclercas greitai aplenkė M.Verstappeną ir vėl kyla į pirmą vietą.

Atnaujinta 17:04

L.Hamiltonas irgi dar kartą pasuko į boksus. Britas labai ramiai važiuoja 4-as.

Atnaujinta 17:03

C.Sainzas kitame rate seka Ch.Leclerco pavyzdžiu ir į trasą grįžta trečias. Lyderiu dabar tapo M.Verstappenas, bet „Ferrari“ jį sparčiai vejasi.

Atnaujinta 17:02

Ch.Leclercas renkasi konservatyvią taktiką - dar kartą pasuko į boksus ir pasirinko kietas padangas. Monakietis į trasą grįžo trečias už 3.2 sek. nuo M.Verstappeno.

Atnaujinta 16:58

Likus 25 ratams Ch.Leclercas 5.9 sek. lenkia C.Sainzą ir 19 sek. - M.Verstappeną.

Atnaujinta 16:54

Y.Tsunoda bandė išstumti F.Alonso iš trasos. Ispanas šiaip ne taip išsilaikė ant asfalto, o lenkdamas japoną dar jam pamojavo pirštu.

Atnaujinta 16:53

P.Gasly „išmušė“ S.Vettelį iš trasos ir gavo 5 baudos sek.

Atnaujinta 16:47

M.Verstappeną tuoj būtų aplenkęs ir C.Sainzas, tad olandas pasuko į boksus. M.Verstappenas į trasą grįžo 3-ias prieš L.Hamiltoną.

Atnaujinta 16:44

L.Norrisas gavo 5 sek. baudą už trasos ribų nesilaikymą. Dėl šio aspekto įspėti ir daugybė kitų pilotų.

Atnaujinta 16:44

M.Schumacheris kyla jau į 6-ą vietą - aplenkė komandos draugą K.Magnusseną.

Atnaujinta 16:42

Ch.Leclercas be vargo aplenkė M.Verstappeną ir vėl važiuoja pirmas.

Atnaujinta 16:41

M.Verstappenas rodo gana prastą tempą - jį jau pavijo Ch.Leclercas, o C.Sainzas irgi sparčiai artėja.

Atnaujinta 16:40

L.Hamiltonas nesugaišo daug laiko už E.Ocono - pakilo į 4-ą vietą ir dabar yra už 23.8 sek. iki C.Sainzo.

Atnaujinta 16:39

L.Hamiltono sustojimas nebuvo labai sklandus, todėl į trasą jis grįžo už E.Ocono ir dar turės pakovoti dėl 4-os vietos. G.Russellas po visų problemų starte jau pakilo į 9-ą vietą.

Atnaujinta 16:38

Visiems lyderiams stojus po kartą M.Verstappenas turi 3.8 sek. persvarą prieš Ch.Leclercą ir 10.4 sek. - prieš C.Sainzą. 

Atnaujinta 16:37

Geros naujienos C.Sainzui - L.Hamiltonas čia pat pasuko į boksus.

Atnaujinta 16:36

28-ajame rate į boksus pasuko ir C.Sainzas, bet jam į trasą grįžti prieš L.Hamiltoną nepavyko. Ispanas dar turės kovoti su nestojusiu britu.

Atnaujinta 16:35

Ch.Leclercas 27-ajame rate iš pirmos vietos pasuko į boksus ir pasirinko kietas padangas. Monakietis į trasą grįžo trečias prieš pat L.Hamiltoną.

Atnaujinta 16:34

S.Perezas nusprendė nebevargti trasoje - pasuko į boksus ir pasitraukė iš lenktynių. Jis ne tik važiavo paskutinis, bet ir fiksavo prasčiausius rato įveikimo laikus.

Atnaujinta 16:31

Panašu, kad abu „Ferrari“ pilotai, skirtingai nei M.Verstappenas, rinksis vieno sustojimo taktiką.

Atnaujinta 16:28

S.Perezui parodyta baltai juoda vėliava dėl trasos ribų nesilaikymo. Tai jau paskutinis įspėjimas prieš griežtesnę bausmę. Tiesa, meksikietis ir taip važiuoja paskutinis, beviltiškai atsilikęs nuo visų.

Atnaujinta 16:24

L.Hamiltonas neilgai išlaikė už savęs M.Verstappeną - olandas jau 3-ias, o „Ferrari“ pilotai vis nestoja.

Atnaujinta 16:22

M.Verstappenas greitai susitvarkė su M.Schumacheriu, o K.Magnussenas pasuko į boksus.

Atnaujinta 16:21

L.Hamiltonas per trumpą laiką aplenkė abu „Haas“ pilotus ir šoktelėjo į 4-ą poziciją.

Atnaujinta 16:20

M.Verstappenas pirmasis iš lyderių pasuko į boksus - jau 14-ajame rate. Olandas į trasą grįžo 8-as.

Atnaujinta 16:18

G.Russellas po gautos baudos pasuko į boksus ir nukrito iki 19-os vietos. Britas ne tik atliko 5 sek. baudą, bet dar ir laukė, kol komanda pakeis pažeistą priekinį sparną.

Atnaujinta 16:17

Ch.Leclercas lenkia M.Verstappeną ir kyla į pirmą vietą!

Atnaujinta 16:15

Blogos naujienos G.Russellui - už kontaktą su S.Perezu britas gavo 5 baudos sek.

Atnaujinta 16:11

Ch.Leclercas tiesiog „prilipęs“ prie M.Verstappeno, bet olandas laikosi. Taip pat „traukinys“ formuojasi už G.Russello bolido, kur išsirikiavo E.Oconas, K.Magnussenas, M.Schumacheris ir L.Hamiltonas. Visi jie naudojasi DRS sistema, todėl lenkti varžovus yra sudėtinga.

Atnaujinta 16:09

L.Hamiltonas klysta ir M.Schumacheris tuo naudojasi - vokietis kyla į 7-ą vietą.

Atnaujinta 16:07

M.Schumacheris epizodiškai buvo aplenkęs L.Hamiltoną, bet britas netrukus susigrąžino poziciją. Po S.Perezo nesėkmės į 5-ą vietą pakilo E.Oconas, į 6-ą - K.Magnussenas, į 7-ą - L.Hamiltonas.

Atnaujinta 16:06

S.Perezas po kontakto su G.Russellu išlėkė iš trasos, nukrito į paskutinę vietą ir buvo priverstas sukti į boksus!

Atnaujinta 16:05

M.Verstappenas ir Ch.Leclercas po starto ramiai išlaikė savo vietas. Tuo tarpu G.Russellas aktyviai kovojo su C.Sainzu. Ispanas pabuvojo už trasos ribų, o grįžęs atgal sugebėjo atsikovoti poziciją prieš G.Russellą.

Atnaujinta 16:03

Pilotai apsuko apšilimo ratą ir jau stoja į starto vietas.

Atnaujinta 15:58

Prieš lenktynių pradžią mechanikai intensyviai darbavosi ties L.Hamiltono bolido stabdžiais.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų