Rungtynes su Bulgarija pasitinkantis K.Maksvytis išskyrė lyderius, I.Brazdeikis kalbėjo apie palaiminimą žaisti su Lietuvos rinktinės marškinėliais (5)

2022.07.01 11:55
Maksvytis | BNS nuotr.

Maksvytis | BNS nuotr.

Penktadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos turnyre kovos su Bulgarijos krepšininkais.

Pasitikdamas šias rungtynes, Lietuvos rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis išskyrė dviejų Buglarijos rinktinės lyderių prisijungimą prie komandos.

„Kažkiek komanda pasikeis, mūsų žiniomis žais du svarbūs žaidėjai – Dee Bostas ir Saša Vezenkovas. Tai labai pakeičia komandos veidą. Pirmas dalykas bus tai, kaip sustabdysime šiuos du lyderius, nes žaidimas suksis aplink juos. Tai pietų tipiška komanda, meta daug tritaškių, greitai bėga į greitą puolimą ir gana neblogai kovoja dėl atšokusių kamuolių bei bando daug susirinkti taškų iš antrų šansų ir emocijų. Labai svarbu ne tik krepšinis, bet tai, kaip būsime susifokusavę, kaip pradėsime rungtynes, kaip mažai darysime psichologinių ir mentalinių klaidų“, – sakė K.Maksvytis.

Kalbėdamas apie Bulgarijos lyderius, K.Maksvytis teigė, kad žiūrėdami ankstesnes rungtynes buvo bandoma spėti, kokiais deriniais jie žais.

„Dee Bostas žaidė praėjusiame lange ir žaidė prieš tai, todėl įeidinėja į formą, Vezenkovas neseniai baigė sezoną. Norėčiau, kad jie būtų ne formoje, bet jie bus pasiruošę. Žiūrėjome prieš tai buvusias rungtynes, bandėme atspėti, kokius jie derinius žais ir bandėme tai pasimuliuoti“, – kalbėjo K.Maksvytis.

Prie komandos prisijungė Laurynas Birutis, kuris praleido draugiškas rungtynes, nes kėlė savo vestuves.

„Jis neturi to pranašumo, ką turi kiti žaidėjai – nežaidė dviejų kontrolinių rungtynių. Gal dabar yra labiau ramus, šeimyninis žmogus, bus labiau pasiruošęs. Treniruotėse atrodė neblogai, Laurynas yra didesnė jėga po krepšiu, todėl ir gavosi, kad Benas Griciūnas neteko vietos, nes jie yra labai panašūs su Laurynu“, – sakė K.Maksvytis.


Per pirmąsias draugiškas rungtynes puikiai pasirodęs Lietuvos rinktinės debiutantas iš už Atlanto Ignas Brazdeikis teigė, jog susitikimas su Bulgarija niekuo nesiskirs nuo pirmųjų varžybų su latviais. Krepšininkas yra pasiruošęs, susikaupęs ir nori padaryti viską, jog jo komanda išplėštų pergalę.

Po pirmųjų rungtynių, vis labiau pastebimas ir rinktinės komandinis žaidimas. Su rinktine vis stipresnį ryšį pripažįsta užmezgantis ir I. Brazdeikis. Krepšininkas pasakoja, jog su visais malonu bendrauti, o užmegzti santykiai kuria tokį jausmą, tarsi būtų namie.

Praėjusią savaitę Ignui pirmąkart teko proga vilkėti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės marškinėlius. Tai žinomas krepšininkas vadina svajonės išsipildymu. „Tai man reiškia viską. Visą gyvenimą svajojau žaisti už Lietuvą – šalį, kurioje gimiau, iš kurios kilusi visa mano šeima. Žaisti su marškinėliais, ant kurių parašyta „Lietuva“, man yra tikras palaiminimas“, – likus kelioms akimirkoms iki varžybų, atvirauja I. Brazdeikis.

Nors europietiškas ir amerikietiškas krepšinis turi skirtumų, prie pastarojo pratusiam Ignui tai nesutrukdė jau dvi varžybas iš eilės pademonstruoti puikių rezultatų. Anot jo, Europos krepšinis – daugiau fiziškas, visi yra stiprūs: „Bet man atrodo, kad man sekasi prisitaikyti, mokausi iš kitų komandos narių, jų požiūrio į žaidimą.“

Po rungtynių su Bulgarijos rinktinę, lietuvių liepos 4-ąją laukia akistata prieš Čekijos rinktinę.

Po rungtynių su čekais, krepšininkų laukia poilsis, o į antrąją treniruočių stovyklą komanda vėl susirinks liepos 25 d.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA