Lietuvoje stovyklą rengiančios „Benfica“ treneris: „Nenuvertinkite savo vaikų“ (1)

2022.06.30 15:01
“Benfica“ stovykla Vilniuje | Organizatorių nuotr.

“Benfica“ stovykla Vilniuje | Organizatorių nuotr.

Prieš mėnesį bendradarbiavimo sutartį su Portugalijos gigante Lisabonos „Benfica“ sutartį pasirašiusi „Ateities“ futbolo akademija šį pirmadienį „Sportimos“ manieže žengė pirmąjį žingsnį – stovyklą, į kurią sugužėjo 80 jaunųjų futbolo talentų. Jiems treniruotes veda penki „Benfica“ akademijos specialistai.

„Esame sužavėti. Dalyvauja daug vaikų ir, reikia pabrėžti, kad tai viena didžiausių stovyklų, kurias organizuojame šią vasarą. Nors vaikai nėra pratę dirbti taip intensyviai, tačiau jų pasiruošimo lygis leidžia sėkmingai atlikti treniruotes, kurias jiems esamę paruošę“, - sakė „Benfica“ klubo jaunimo plėtros departamento vadovas Davide Gomesas. Intensyvumą pašnekovas įvardino neatsitiktinai. Anot jo, intensyvumas yra bagažas, kurį žaidėjas privalo kaupti dabar. Šioje stovykloje kasdien treniruotės vyksta po keturias valandas.

„Intensyvumas yra adaptacijos reikalas. Jeigu vaikai nuolat treniruotųsi po du ar tris kartus per savaitę tokiu krūviu, tik laiko klausimas, kada vaikai prie jo priprastų. Dabar vaikai pavargsta, bet tai normalu. Kita vertus, jie yra daug stipresni nei patys galvoja.

Kiekvienas vaikas nori tapti profesionalu, o šis procesas nėra trumpalaikis. Jis dedasi žingsnelis po žingsnelio ir dirbant sistemingai, turint konkrečius tikslus, planuojantis kiekvieną treniruotę, po truputį tas vaikas artės savo tikslo link“, - sakė D.Gomesas.

Mūsų šalies vaikai nuo pat pirmų dienų dažnu atveju atsilieka technikos paruošimu portugalams. Pašnekovui tai yra visiškai suprantama.

„Vaikai visur yra vaikai, tiek Portugalijoje, tiek Lietuvoje, tiek Afrikoje. Svarbiausia duoti jiems reikiamą stimulą, tinkamas treniruotes, metodiką. Skirtumo tarp vaikų nėra, jie visi mėgsta žaisti.

Kažkiek skiriasi technika? Tai, natūralu, techniškesni žaidėjai labiau pasireiškia tose šalyse, kuriose visus metus yra šiltas klimatas. Tada vaikai daugiau laiko nuo mažų dienų praleidžia žaisdami lauke savo laisvu laiku. Žaidžiant kieme jie vysto daugiau ir įvairesnių savo įgūdžių.

Pavyzdžiui, Brazilijos vaikai nuolat žaidžia kieme, visada leidžia laiką su kamuoliu, jie turi platesnį spektrą technikos įgūdžių nei kitų šalių vaikai. Todėl lyginti vaikų iš Brazilijos, Portugalijos ar kitų pietų šalių su vaikais iš šiaurės šalių nereikia.

Mūsų vaikai nuo mažų dienų auga su didesne įvairove pratimų, daugiau laiko gali praleisti ir praleidžia kieme su kamuoliu. Kita vertus, jūsų vaikai puikiai reaguoja į pratimus, kuriuos jiems duodame, tad tik treniruočių skaičius juos skiria nuo sėkmės. Nenuvertinkite savo vaikų“, - kalbėjo D. Gomesas.

Sakykite, ko tikėjotės prieš atvykdami čia į Lietuvą ir ką gavote?

Mes jau buvome susidarę nuomonę, kadangi turime akademijos filialus Kijeve ir Kharkove. Dar prieš atvykdami žinojome, kad vaikai stiprūs, niekada nepasiduodantys, greiti. Tokių vaikų tikėjomės, tokius ir radome čia atvykę.

Ką vaikai gaus iš šios savaitės treniruočių?

Visų pirma, mes norime jiems parodyti, kad net sunkios treniruotės, gali teikti pasitenkinimą ir gali būti nenuobodžios. Stengiamės perteikti visus pratimus per žaidimą, priartinant viską prie realių situacijų ir kad visą tai jiems būtų smagu.

Visų antra, treniruočių intensyvumas, visos treniruotės yra labai aukšto intensyvumo, mažos pauzės, jeigu treniruotės trukmė 90 minučių, tai visas 90 minučių žaidžiame nesustodami. Na ir pabaigai, norime, kad vaikai smagiai praleistų laiką su mumis, mes susipažintume su jais, o jie pažintų Portugalijos futbolo dalelę.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA