L.Hamiltonas sureagavo į rasistinį N.Piquet pasisakymą: „Laikas imtis veiksmų“ (3)

2022.06.29 22:02
Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Triskart „Formulės 1“ pasaulio čempionas 69-erių brazilas Nelsonas Piquet, kalbėdamas apie tituluočiausių visų laikų šio sporto pilotų Lewisą Hamiltoną, ištarė rasistinį žodį. N.Piquet komentavo L.Hamiltono ir Maxo Verstappeno incidentą pernai Silverstone (Didžioji Britanija) bei išvadino britą žodžiu „neguinho“ („mažas neg******“, - aut. past.) ir pareiškė, kad jo elgesys buvo „nešvarus“.

N.Piquet dukra Kelly šiuo metu kaip tik draugauja su M.Verstappenu, tad brazilo pasisakymas sukėlė tikrą skandalą. Jį pasmerkė tiek „Mercedes“ komanda, tiek „Formulė 1“, o galiausiai pasisakė ir L.Hamiltonas.

„Tai daugiau nei kalbos. Ši archajiška mąstysena privalo keistis. Jai negali būti vietos mūsų sporte. Aš per gyvenimą daugybę kartų susidūriau su tokiais komentarais ar nusistatymais mano atžvilgiu. Jau turėjome daug laiko, kad iš to pasimokytume. Dabar atėjo laikas imtis veiksmų“, - rašė L.Hamiltonas.

Lewiso Hamiltono komentarai | „Twitter“ nuotr.

Lewiso Hamiltono komentarai | „Twitter“ nuotr.

N.Piquet vėliau teisinosi, kad jo pasisakymas buvo neteisingai išverstas į anglų kalbą. Anot brazilo, žodos „neguinho“ yra prigijęs Brazilijoje ir šnekamojoje kalboje reiškia „vaikiną“ arba „žmogų“.

N.Piquet pareiškė, jog atsiprašo L.Hamiltono ir visų, ką galėjo įžeisti jo ištartas žodis bei pridėjo, kad savo pasisakymu nieko nenorėjo įžeisti bei smerkia visas rasizmo formas.

N.Piquet giminaitis Rodrigo pažymėjo, kad žodį „neguinho“ jų šeimoje nuolat vartodavo močiutė ir kad jis neturėdavo jokios neigiamos reikšmės. Beje, šį R.Piquet įrašą pamėgo ir M.Verstappeno mergina K.Piquet.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų