Po istorinio triumfo pasaulio čempionate R.Meilutytė galvojo apie Ukrainą: „Kol mes čia džiaugiamės, Rusija puola Ukrainą ir tai labai liūdina bei priverčia dar labiau vertinti šį momentą“ (53)

2022.06.26 08:49
Rūta Meilutytė | Dariaus Kibirkščio nuotr.

Rūta Meilutytė | Dariaus Kibirkščio nuotr.

 Šeštadienį Budapešte (Vengrija) finišavo pasaulio plaukimo čempionatas, kurį su trenksmu baigė 25-erių lietuvė Rūta Meilutytė. Ji pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio čempionato ilgame baseine auksą 50 m plaukimo krūtine rungtyje. Tai didžiausia pergalė R.Meilutytės karjeroje nuo 2013 m.

R.Meilutytė tik dėl laimingo atsitiktinumo neiškrito šios rungties atrankoje. Ji užfiksavo 17-ą laiką (31.02), tačiau vėliau sužinojo, kad italė Arianna Castiglioni už judesį prieš startą sulaukė diskvalifikacijos. Tai pakėlė lietuvę į 16-ą vietą ir leido patekti į pusfinalį.

R.Meilutytės 2013 m. pasiektas Lietuvos rekordas vis dar yra vienas geriausių rezultatų rungties istorijoje – 29.48 sek. Šioje rungtyje R.Meilutytė 2013 m. pasaulio čempionate laimėjo sidabrą, o 2015 m. ir 2017 m. buvo 4-a.

Po iškovoto aukso su užsienio televizija kalbėjusi R.Meilutytė papasakojo, kokios mintys sukosi galvoje, kuomet ji pasiekė finišą.

„Būčiau buvus laiminga su bet kokiu rezultatu“, – užsienio žiniasklaidai sakė R.Meilutytė. „Laimėti yra nuostabu. Man tai reiškia daug. Aš vis dar galiu tai daryti ir tai leido man savimi patikėti. Esu dėkinga savo kūnui, kad galėjau tai padaryti ir vėl tuo pasidžiaugti. „Grįžau prie esmės – mylėti šį sportą. Man rezultatas nėra kažkas, dėl ko nerimauju. Labai gerai, kad padariau pertrauką ir į viską pažvelgiau iš kitos perspektyvos. Dabar turiu naują požiūrį į plaukimą ir turiu šią laisvę. Mėgaujuosi ja ir tai yra kažkas, dėl ko mes esame čia. Dabar man tai nėra taip rimta, esame čia tam, kad pasidžiaugtume, jog mūsų kūnai gali padaryti tokius dalykus.

Ne visi šiais laikais turi galimybę plaukti. Mano mintys yra su Ukraina ir po plaukimo apie tai aš galvojau. Esu dėkinga, kad galiu tai daryti, galiu gyventi laisvoje šalyje ir galime laisvai kalbėti. Kol mes čia džiaugiamės, Rusija puola Ukrainą ir tai labai liūdina bei priverčia dar labiau vertinti šį momentą“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų