0
05-24, 22:00
0
0

F.Bagnaia Nyderlanduose iškovojo „pole“ poziciją, J.Milleris skubėjo atsiprašyti M.Vinaleso

2022.06.25 16:19
Francesco Bagnaia | „Stop“ kadras

Šeštadienį Aseno trasoje (Nyderlandai) įvyko 11-ojo „MotoGP“ sezono etapo kvalifikacija. Ją laimėjo italas Francesco Bagnaia su „Ducati“ motociklu.

Italas geriausiu bandymu ratą įveikė per 1 min. 31.504 sek. Jam tai buvo antra „pole“ pozicija iš eilės, ketvirta – šiemet ir dešimta – per karjerą „MotoGP“.

Antras startuos praėjusių metų čempionas ir pagrindinis šio sezono favoritas prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 1:31.620). Trečias – ispanas Jorge Martinas („Ducati“, 1:31.708). Pagrindinis F.Quartararo konkurentas ispanas Aleixas Espargaro užėmė 5-ą vietą („Aprilia“, 1:31.868), o trečias bendroje įskaitoje esantis prancūzas Johannas Zarco startuos 7-as („Ducati“, 1:32.175).

Antrosios kvalifikacijos dalies rezultatai:

Antrosios kvalifikacijos dalies rezultatai | Organizatorių nuotr.

Pasibaigus kvalifikacijai australas Jackas Milleris („Ducati“) skubėjo atsiprašyti ispano Mavericko Vinaleso („Aprilia“). Australas pasimaišė M.Vinaleso kelyje, kai šis turėjo paskutinį bandymą pagerinti savo rezultatą. M.Vinalesas tada vos išvengė avarijos. J.Milleris kvalifikaciją baigė 6-as, M.Vinalesas – 11-as.

Įveikus lygiai pusę čempionato bendroje įskaitoje pirmauja 172 taškus turintis F.Quartararo, kuris užtikrintai lenkia A.Espargaro (138) bei J.Zarco (111). Konstruktorių įskaitoje lyderiauja „Ducati“ (221), komandų – „Monster Energy Yamaha MotoGP“ (197).

„MotoGP“ lenktynės Nyderlanduose prasidės sekmadienį 15 val. Lietuvos laiku.