Sutartį su „Serie A“ klubu pasirašęs G.Gineitis: „Reikia klausyti trenerių per treniruotes, o ne savo nesąmones išdarinėti“ (4)

2022.06.25 10:04
Gvidas Gineitis | Organizatorių nuotr.

Gvidas Gineitis | Organizatorių nuotr.

Mažeikiuose futbolininko karjerą pradėjęs Gvidas Gineitis vasario 14 dieną pasirašė pirmą profesionalią sutartį su Italijos „Serie A“ „Torino“ klubu. Apie tai oficialiai buvo pranešta po trijų mėnesių, kai Gvidas su Lietuvos U-21 rinktine varžėsi prieš Šiaurės Airiją. „Kai atvykau pasirašyti sutartį vasario 14 dieną, tada ištiko problema. „Torino“ turėjo sumokėti išpirką „Be1 NFA“ ir „Atmosferai“. Su „Atmosferą“ susitarė, bet „Be1 NFA“ norėjo gauti šiek tiek daugiau pinigų. Galiausiai, visi susitarė ir išmokėjo išpirką“, - tinklalaidėje „FutbolasLT“ kalbėjo G.Gineitis.

Gvidai, kodėl tavęs nebuvo U-19 rinktinės sudėtyje, kuri kovojo dėl Baltijos taurės?

Kai žaidžiau su U-21 rinktine prieš šiaurės airius, tai 70 minutę pajaučiau skausmą kirkšnyje, bet vis tiek norėjau atžaisti visas rungtynes. Po rungtynių pasakiau, kad man skauda kirkšnį, bet treneriai pasakė, kad man būtinai reikia važiuoti su U-19 rinktine. Žadėjo patikrinti tą kirkšnį, ar viskas gerai. Nuvažiavęs visą savaitę prabuvau darydamas pratimus su gydytoju.

Ar be G.Gineičio yra kas nors dar, kas galėtų būti ryškus toje rinktinėje? Ką tu pats gali pasakyti apie 2004 metų kartą?

Šiaip 2004 metų gimimo karta yra tikrai gera. Yra daug perspektyvių žaidėjų, yra labai geras mano draugas Faustas Steponavičius. Jis išsiskiria iš komandos mąstymo kokybę, sprendimų atlikimu, labai gaudosi žaidime. O kitiems žaidėjams dar reikia padirbti su taktika žaidime, bet, manau, 2004 metų karta yra labai gera.

Ką apie save galėtum pasakyti, kiek tau daug reikia dirbti, kad su „Torino“ vėliava būtum nuotraukose ne tik kai pasirašinėji sutartį, bet ir kai švenčiate įvarčius, pergales su komanda?

Čia dar reikia įdėti daug darbo, kad galėčiau būti kažkur daugiau. Kol kas tik pasirašiau kontraktą ir daugiau nieko. O paskui žiūrėsime, ar galėsiu treniruotis su pirma komanda, ar nelabai, nes dar tik pasiruošimas. Direktorius rašė man, kad galimai nuo liepos 1 dienos su pirma komanda darysiu pasiruošimą, bet gali būti, kad ir su U-19 kaip ir baigiau sezoną.

Grįžkime į tuos senus laikus, tai devyniolikmečiai, dvidešimtmečiai dažnai žaisdavo už pagrindines komandas. Ko trūksta dabartiniam jaunimui, kad jie galėtų įsitvirtinti?

Jauniems žaidėjams reikia daug darbo ir pastangų, reikia klausyti trenerių per treniruotes ką reikia daryti, o ne savo nesąmones išdarinėti. Aš pats klausydavau trenerio, ką jis man sakydavo ir bandydavau visus pratimus atlikti teisingai ir taisyklingai. Nesvarbu kiekybė, svarbu kokybė.

Ar su savo puikiu žaidimu jaunimo rinktinėje tikitės artimiausiu metu praverti ir pagrindinės rinktinės duris? Ar yra kokių nors signalų iš trenerių, kad galbūt ne tik jaunimo, bet ir nacionalinė rinktinė atsivers?

Treneriai kalbėjo, kad gali mane kviesti ir į nacionalinę rinktinę, bet labiau norėjo, kad būčiau su U-21 rinktine, o po to su U-19. Dabar apie tai negalvoju, nes labai kreipiu dėmesį į savo darbą ir visko atlikimą. Čia bus trenerių sprendimas, ar mane kviesti į nacionalinę rinktinę, ar ne.

Iš šalies teko matyti nacionalinės rinktinės rungtynes? Koks pačiam įspūdis susidarė?

Kaip pagrindinei rinktinei, manau, mums čia ir jaunesniems, ir vyresniems labai trūksta paskutinėje fazėje užbaigimo ir paskutinio perdavimo. Nežinau, gal labiau reikia dirbti treniruotėse, rinktinėse, bet reikia daug dirbti, kad galėtume mušti įvarčius ir atlikti smūgį į vartų plotą, nes dabar galime tik gintis ir viskas.

Pačiam paskutiniai keli metai prabėgo Italijoje. Kokie pagrindiniai itališko jaunimo skirtumai nuo lietuviško jaunimo futbolo? Kuo mes atsiliekame nuo italų?

Kiek esu kalbėjęs su treneriais, tai Italijoje svarbiausia į ką kreipia daugiausiai dėmesio yra taktikos. Beveik kiekvieną treniruotę kiek mes dirbdavome, vakarais būdavo taktikos. Tris, keturias dienas prieš rungtynes darome tik taktikas. O Lietuvoje nemanau, kad daug kas daro taktikas. Ateini į treniruotę, pažaidei į plotą penki prieš penkis ir futbolą žaidi.

---

Visą pokalbį su G.Gineičiui klausykitės tinklalaidėje „FutbolasLT“:

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų