Pasibaigęs. 06-23 01:00
Copa America
Ekvadoras
1
Venesuela
2
Pasibaigęs. 06-23 04:00
Copa America
Meksika
1
Jamaika
0
Pasibaigęs. 06-23 22:00
EURO 2024
Šveicarija
1
Vokietija
1
Pasibaigęs. 06-23 22:00
EURO 2024
Škotija
0
Vengrija
1
Pasibaigęs. Vakar 01:00
Copa America
JAV
2
Bolivija
0
Pasibaigęs. Vakar 04:00
Copa America
Urugvajus
3
Panama
1
Pasibaigęs. Vakar 22:00
EURO 2024
Kroatija
1
Italija
1
Pasibaigęs. Vakar 22:00
EURO 2024
Albanija
0
Ispanija
1
Pasibaigęs. Šiandien 01:00
Copa America
Kolumbija
2
Paragvajus
1
Pasibaigęs. Šiandien 04:00
Copa America
Brazilija
0
Kosta Rika
0
Šiandien, 19:00
EURO 2024
Nyderlandai
-
Austrija
-
Šiandien, 19:00
EURO 2024
Prancūzija
-
Lenkija
-
Šiandien, 22:00
EURO 2024
Anglija
-
Slovėnija
-
Šiandien, 22:00
EURO 2024
Danija
-
Serbija
-
Rytoj, 01:00
Copa America
Peru
-
Kanada
-
Rytoj, 04:00
Copa America
Čilė
-
Argentina
-
Rytoj, 19:00
EURO 2024
Slovakija
-
Rumunija
-
Rytoj, 19:00
EURO 2024
Ukraina
-
Belgija
-
Rytoj, 22:00
EURO 2024
Čekija
-
Turkija
-
Rytoj, 22:00
EURO 2024
Sakartvelas
-
Portugalija
-
06-27, 01:00
Copa America
Ekvadoras
-
Jamaika
-
06-27, 04:00
Copa America
Venesuela
-
Meksika
-
06-28, 01:00
Copa America
Panama
-
JAV
-
06-28, 04:00
Copa America
Urugvajus
-
Bolivija
-
06-29, 01:00
Copa America
Kolumbija
-
Kosta Rika
-
06-29, 04:00
Copa America
Paragvajus
-
Brazilija
-
06-30, 03:00
Copa America
Argentina
-
Peru
-
06-30, 03:00
Copa America
Kanada
-
Čilė
-
07-01, 03:00
Copa America
Jamaika
-
Venesuela
-
07-01, 03:00
Copa America
Meksika
-
Ekvadoras
-
07-02, 04:00
Copa America
Bolivija
-
Panama
-
07-02, 04:00
Copa America
JAV
-
Urugvajus
-
07-03, 04:00
Copa America
Brazilija
-
Kolumbija
-
07-03, 04:00
Copa America
Kosta Rika
-
Paragvajus
-

Paplūdimio futbolo čempionatas prasideda: komandų pristatymas

2022.06.23 19:42
Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato akimirka | lff.lt nuotr.

Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato akimirka | lff.lt nuotr.

 Šį penktadienį Prienų KKSC ir Kauno „Aleksoto“ rungtynėmis startuos 2022 metų Lietuvos paplūdimio čempionatas. Grupių turnyru startuosiantys devyni klubai per tris etapus Prienuose, Kupiškyje ir Ignalinoje po mažiau nei mėnesio išsiaiškins šalies čempionus.

„Noriu pasidžiaugti, kad didysis branduolys komandų iš praėjusio sezono dalyvaus ir šiemet. Kadangi visi paplūdimio čempionato turai vyks iki rinktinės oficialių rungtynių Moldovoje, tikimės, kad tai bus geras pasiruošimas tiek rinktinės žaidėjams, tiek bus geras laikas ir patiems klubams“, – prieš traukdamas čempionato burtus sakė Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos direktorius Karolis Dieninis.

Burtai lėmė, jog A grupėje žais Panevėžio rajono „Dembava“, Kauno „Aleksotas“, Prienų KKSC, Kupiškio „Narjanta“ ir Ukmergės „Šiandien plotas“, tuo tarpu B grupėje – Vilniaus IGOL, Vilniaus „MV Team“, Mažeikių „Olimpo SC“ ir Kauno rajono „Hegelmann.

A grupė

Panevėžio „Dembava“ (praėjusiais metais – 4 vieta)

Praėjusiais metais Lietuvos paplūdimio rinktinės vyriausiojo trenerio Sahibo Mammadovo vedama „Dembava“ pirmąkart istorijoje sugebėjo prasibrauti į čempionato pusfinalį, o žiemos turnyre – iškovoti nugalėtojo titulą.

Tai turėjo būti vienas iš trijų sezono iškeltų tikslų. Kiti du – iškovotas čempiono titulas ir taurė. Tokius tikslus kėlęs klubo vadovas neįtarė, kad iki vasaros jo komandos sudėtis pasikeis neatpažįstamai. Ekipoje neliko jau minėto S. Mammadovo, neliko geriausio žiemos turnyro žaidėjo Oliverio Romningo, neliko Jono Lebedevo – jie visi trys iškeliavo į „Hegelmann“ ekipą. Be to, po žiemos turnyro į IGOL sugrįžo ir Mantas Makutunovičius.

Juos pakeis legionieriai iš Nigerijos. Du iš jų jau yra atvykę, dar du turėtų atvykti artimiausiu metu.

„Deja, Sahibas iš „Dembavos“ laivo pabėgo ir nebenorėjo plaukti kartu. Bet kokiu atveju, mūsų minimalus tikslas – prizinė vieta. Laimėti mes tikrai vis dar norime“, – sakė „Dembavos“ vadovas Saulius Dambrauskas.

Kauno „Aleksotas“ (praėjusiais metais – 3 vieta)

Praėjusiais metais rinktinei atstovaujančią ketveriukę surinkęs „Aleksotas“ nužygiavo iki pusfinalio, jame susikūrė trijų įvarčių pranašumą prieš IGOL, tačiau galiausiai atidavė priešininkams iniciatyvą ir, tuo pačiu, pergalę. Mažajame finale „Aleksotas“ buvo geresnis už „Dembavą“ ir prie 2020 metais iškovotos taurės pridėjo ir pirmąjį čempionato medalį.

Šiemet kauniečiai surinko tą pačią sudėtį, todėl ir tikslas – pakartoti praėjusių metų pasiekimą.

„Pagal protokolą esame stipri komanda. Tačiau juk ne protokolas žaidžia, todėl viskas priklauso nuo to, ar būsime sveiki, ar galės etapuose dalyvauti geriausi žaidėjai. Jau aišku, kad pirmajame etape turėsime nuostolių, todėl pirmas tikslas – patekti į atkrintamąsias varžybas, o jei pavyktų pakartoti praėjusių metų rezultatą – būtų geras pasiekimas“, – sakė „Aleksoto“ vadovas Rimvydas Bakus.

Prienų KKSC (praėjusiais metais pasiektas ketvirtfinalis)

2021 metų pasirodymą nesėkmingu vadinantys prieniškiai šiemet išlaikė visus svarbiausius žaidėjus bei į savo gretas pritraukė tris naujokus – Elviną Bajoriną, Deividą Gražį ir Genarą Samsoniką. Ši naujai sukomplektuota komanda turėtų padėti sugrįžti bent į pirmąjį penketuką. Tokį tikslą kelia Prienų KKSC vadovas Dainius Ališauskas.

„Be abejo, nusiteikę pasiekti daugiau nei pernai. Norime ne tik sudalyvauti, bet ir pakovoti dėl pergalių. Naujokai turėtų padėti mums tai padaryti“, – sakė D. Ališauskas.

Kupiškio „Narjanta“ (praėjusiais metais pasiektas ketvirtfinalis)

Paplūdimio futbolo žemėlapyje ne vienerius metus šmėžuojantis „Narjantos“ vardas šiemet taip pat žada žengti bent žingsnelį į priekį. Išlaikę praėjusių metų žaidėjų pagrindą ir pasipildę tiek žinomais vardais, tiek paplūdimio futbolo debiutantais, kupiškiečiai savo kova tikisi taškais papildyti turnyro lentelę.

„Esame seni vilkai, kurių stiprybė – kovoti. Visi kovoja, o meistriškumą atstoja kovingumas. Branduolys išlikęs, tad tikimės gerų rezultatų“, – sakė „Narjantos“ vadovas Darius Baronas.

Ukmergės „Šiandien plotas“ (praėjusiais metais – 9-10 vietos)

Antrą sezoną Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate žaisiantys ukmergiškiai pasistengs žengti žingsnį, kuris leistų komandai prasibrauti į ketvirtfinalį. Debiutiniame sezone to padaryti nepavyko.

Po praėjusio sezono komandą papildė keli nauji žaidėjai, tačiau, kaip ir senbuviai, jie visi yra iš Ukmergės. Prieš čempionato pradžią „Šiandien plotas“ sužaidė kelias kontrolines rungtynes.

„Be abejo, norime daugiau žaidybinės praktikos bei pagaliau patekti į turnyro ketvirtfinalį. Suprantame, kad yra komandų, prieš kurias dar žaisti negalime, bet yra ir tokių, kurios yra mūsų pajėgumo. Tai bandysime kovoti su jomis ir iškovoti tą kelialapį į atkrintamąsias“, – sakė komandos žaidėjas Žygimantas Kuzma.

B grupė

Vilniaus IGOL (praėjusiais metais – 1 vieta)

Vienuolika kartų paeiliui Lietuvos čempionatą laimėję Vilniaus IGOL futbolininkai naująjį sezoną pasitinka kiek atsargiau. Galbūt tai lemia paskutiniaisiais metais vis sunkiau laimimi titulai.

Lyginant su praėjusiais metais, IGOL sugebėjo išlaikyti svarbiausius žaidėjus, o papildymas – paplūdimio futbole iki šiol nefigūravę futbolininkai.

„Kiekvienais metais čempionatas stiprėja, komandos auga. Be abejo, norėtume ir vėl laimėti, bet suprantame, kad lengva nebus. Reikia suprasti, kad kiekvienais metais mūsų komandos amžiaus vidurkis didėja, o konkurentų perimti sostą netrūksta“, – sakė IGOL atstovas Vasilijus Novičkovas.

Vilniaus „MV Team“ (praėjusiais metais – 2 vieta)

Ilgus metus Vilniaus „Audros“ pavadinimą turėjusi komanda naująjį sezoną pasitinka kaip „MV Team“. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad ekipai atstovauja įvairių (ne tik „Audros“) futbolo mokyklų treneriai.

Nepaisant pavadinimo pasikeitimo, ekipai ir toliau atstovaus didžioji dalis tų pačių futbolininkų. Prie jų prisijungs puikiai žinomi Arnas Levonauskas, Mindaugas Malinauskas, Edvinas Baniulis bei po traumos sugrįžtantis Vidmantas Kuzmickas.

„Mūsų tikslai – visada patys aukščiausi. Deja, nuolat šiek tiek pritrūksta“, – apie kelis metus iš eilės antrą užimtą vietą sakė Saimonas Vitkauskas.

Mažeikių „Olimpo SC“ (praėjusiais metais pasiektas ketvirtfinalis)

Mažeikių ekipa puikiai žino, ką reiškia grupėje užimti trečią vietą ir likti per laiptelį nuo didžiojo ketverto. Kiekvienąkart yra ieškoma kelių, kaip tą žingsnelį žengti, tačiau vis kažko pritrūksta.

Prieš šį sezoną „Olimpo SC“ susijungė su kita Mažeikių komanda „United“ ir tikisi, kad būtent tai yra raktas į finalo ketvertą.

„Kausimės kiek galėsime. Pirmajame etape turėsime šiek tiek problemų su susirinkimu, bet bendrai viskas atrodo neblogai. Turime siekti aukštesnių tikslų, dėl to niekas nesikeičia – norime patekti į finalo ketvertą“, – sakė Donatas Voras.

Kauno rajono „Hegelmann“ (praėjusiais metais pasiektas ketvirtfinalis)

Praėjusiais metais paplūdimio futbolo žemėlapyje atsiradęs „Hegelmann“ vardas aukštų tikslų nekėlė ir komanda liko ten, kur ir buvo prognozuota. Šiemet situacija kardinaliai pasikeitė. Visų pirma, į komandą pavyko pasikviesti rinktinės vyriausiąjį trenerį Sahibą Mammadovą, o kartu su juo ir būrį nemažą patirtį Lietuvoje ir ne tik turinčių žaidėjų.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROPOS FUTBOLO ČEMPIONATAS - EURO 2024