Vos pusšimtį taškų perkopusi Lietuvos rinktinė nepasipriešino latviams (28)

2022.06.22 20:51
Ignas Brazdeikis | krepsinionamai.lt nuotr.

Nesėkmę draugiškos rungtynėse patyrė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Rygoje 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) po didžiosios pertraukos nepasipriešino Latvijos rinktinei.

Antrąją rungtynių dalį lietuviai pralaimėjo net 21-39.

Lietuviai sunkiai pradėjo rungtynes, bet vėliau I.Brazdeikis pralaužė ledus, kuris pelnė penkis taškus iš eilės ir lygino rezultatą.

Netrukus M.Grigonis pataikė dvitaškį su pražanga, taip išvesdamas lietuvius į priekį. Vėliau komandos žaidė taškas į tašką ir pasibaigus kėliniui lietuviai atsiliko 15:16.

Latvija vienu metu pirmavo penkiais taškais, bet lietuviai pavijo , o vėliau T.Sedekerskis dukart iš eilės pelnė taškus greitoje atakoje ir mūsiškiai po to pirmavo 28:24. Latviai greitai išlygino rezultatą ir prieš ilgąją pertrauką buvo lygu - 31:31.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai netruko perimti iniciatyvą ir ėmė tolti (31:36), o netrukus po atkarpos 7-0 skirtumas išaugo iki dviženklio (33:43).

Ketvirčio pabaigoje lietuviai kiek priartėjo, kai situaciją taisė B.Griciūno dvitaškis. Po trijų kėlinių komandas skyrė 7 taškai – 43:50.

Lemiamą ketvirtį Latvijos krepšininkai pradėjo 8 pelnytais taškais be atsako ir atstumas tapo 15 taškų (43:58).

K.Maksvyčio auklėtiniai gerokai strigo puolime ir dažnai klydo, o latviai netruko skirtumą padidinti iki rekordinio (45:66).

I.Brazdeikis dar kėlinio pabaigoje kiek sumažino deficitą, tačiau tai jau nieko nekeitė šiose rungtynėse. Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę – 52:70.

Lietuviams trūko taiklumo. Dvitaškius metė tik 41 proc. taiklumu (15/36), o tritaškius – vos 16 proc. (4/24).

Mūsiškiams šiame susitikime nepadėjo Laurynas Birutis, Vytenis Čižauskas, Gytis Masiulis ir Gytis Radzevičius.

Lietuvos rinktinė: Ignas Brazdeikis 13 (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud., 7 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 7, Benas Griciūnas, Marius Grigonis (1/9 met.) ir Martynas Echodas po 6, Tadas Sedekerskis 4 (9 atk. kam.), Arnas Velička ir Karolis Lukošiūnas po 3.

Latvijos rinktinė: Rihardas Lomažas 15 (1/4 dvit., 1/6 trit., 10/11 baud.), Andrejus Gražulis 13 (6/6 dvit., 7 atk. kam.), Tomas Leimanis 10, Dairis Bertanis ir Anžejus Pasečnikas (7 atk. kam.) po 9, Marcis Šteinbergas 5.