Idealiai jėgas paskirsčiusi K.Teterevkova laimėjo pasaulio čempionato pusfinalio plaukimą

2022.06.22 20:37
Kotryna Teterevkova | „Stop“ kadras

Kotryna Teterevkova | „Stop“ kadras

 Budapešte (Vengrija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame užtikrintai į finalą pateko 20-metė lietuvė Kotryna Teterevkova.

Moterų 200 m plaukimo krūtine antrajame pusfinalyje lietuvė idealiai paskirstė jėgas visai distancijai. K.Teterevkova plaukimą pradėjo ramiai ir neskubėjo veržtis į pirmą ar antrą vietas. Lietuvė patausojo jėgas paskutiniams 50 m, kai galingai spurtavo, aplenkė visas priekyje buvusias varžovas ir laimėjo savo plaukimą, finišuodama per 2 min. 23.66 sek.

Bendroje pusfinalių įskaitoje K.Teterevkovos laikas buvo trečias. Ją aplenkė dvi sportininkės iš pirmojo pusfinalio plaukimo. Tai – kiek nustebinusi australė Jenna Strauch (2:22.22) ir favoritė amerikietė Lilly King (2:22.58). J.Strauch šiuo rezultatu pasaulio reitinge pakilo į 4-ą vietą, į 5-ą vietą nustumdama K.Teterevkovą.

Finalo dalyvės:

Finalo dalyvės | Organizatorių nuotr.

Finalo dalyvės | Organizatorių nuotr.

Moterų 200 m plaukimo krūtine finalas prasidės ketvirtadienį 19.52 val. Lietuvos laiku. Tai bus pirmas K.Teterevkovos finalas per karjerą pasaulio čempionatuose. Praėjusiame čempionate 2019 m. lietuvė šioje rungtyje buvo 22-a.

Trečiadienį ryte atrankos plaukime K.Teterevkova po 150 m dar buvo pirma, tačiau finišavo antroje vietoje (2:24.79) ir nusileido tik sezono lyderei amerikietei Lilly King (2:24.46). Bendroje įskaitoje K.Teterevkova užėmė trečią vietą ir užtikrintai pateko į pusfinalį. Greičiausia buvo kanadietė Kelsey Lauren Wog, ankstesniame atrankos plaukime finišavusi per 2 min. 24.37 sek.

K.Teterevkova šiemet pagerino Lietuvos rekordą (2:22.88) ir su šiuo rezultatu 2022 m. pasaulio reitinge buvo 5-a. Ją lenkė trys amerikietės, iš kurių Budapešte startuoti gali tik dvi – L.King (2:21.19) ir Kate Douglass (2:21.43). Annie Lazor (2:21.91) šioje rungtyje pasaulio čempionate nėra.

Pernai Tokijo olimpiadoje L.King šioje rungtyje laimėjo sidabrą, o A.Lazor – bronzą. Tąkart su nauju pasaulio rekordu triumfavo Pietų Afrikos Respublikos sportininkė Tatjana Schoenmaker (2:18.95), kurios Budapešte nėra. Afrikietė jau anksčiau minėjo, kad šiemet ir neplanavo dalyvauti planetos pirmenybėse, o vietoj to ruošis Sandraugos žaidynėms.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų