Idealiai jėgas paskirsčiusi K.Teterevkova laimėjo pasaulio čempionato pusfinalio plaukimą

2022.06.22 20:37
Kotryna Teterevkova | „Stop“ kadras

Kotryna Teterevkova | „Stop“ kadras

 Budapešte (Vengrija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame užtikrintai į finalą pateko 20-metė lietuvė Kotryna Teterevkova.

Moterų 200 m plaukimo krūtine antrajame pusfinalyje lietuvė idealiai paskirstė jėgas visai distancijai. K.Teterevkova plaukimą pradėjo ramiai ir neskubėjo veržtis į pirmą ar antrą vietas. Lietuvė patausojo jėgas paskutiniams 50 m, kai galingai spurtavo, aplenkė visas priekyje buvusias varžovas ir laimėjo savo plaukimą, finišuodama per 2 min. 23.66 sek.

Bendroje pusfinalių įskaitoje K.Teterevkovos laikas buvo trečias. Ją aplenkė dvi sportininkės iš pirmojo pusfinalio plaukimo. Tai – kiek nustebinusi australė Jenna Strauch (2:22.22) ir favoritė amerikietė Lilly King (2:22.58). J.Strauch šiuo rezultatu pasaulio reitinge pakilo į 4-ą vietą, į 5-ą vietą nustumdama K.Teterevkovą.

Finalo dalyvės:

Finalo dalyvės | Organizatorių nuotr.

Finalo dalyvės | Organizatorių nuotr.

Moterų 200 m plaukimo krūtine finalas prasidės ketvirtadienį 19.52 val. Lietuvos laiku. Tai bus pirmas K.Teterevkovos finalas per karjerą pasaulio čempionatuose. Praėjusiame čempionate 2019 m. lietuvė šioje rungtyje buvo 22-a.

Trečiadienį ryte atrankos plaukime K.Teterevkova po 150 m dar buvo pirma, tačiau finišavo antroje vietoje (2:24.79) ir nusileido tik sezono lyderei amerikietei Lilly King (2:24.46). Bendroje įskaitoje K.Teterevkova užėmė trečią vietą ir užtikrintai pateko į pusfinalį. Greičiausia buvo kanadietė Kelsey Lauren Wog, ankstesniame atrankos plaukime finišavusi per 2 min. 24.37 sek.

K.Teterevkova šiemet pagerino Lietuvos rekordą (2:22.88) ir su šiuo rezultatu 2022 m. pasaulio reitinge buvo 5-a. Ją lenkė trys amerikietės, iš kurių Budapešte startuoti gali tik dvi – L.King (2:21.19) ir Kate Douglass (2:21.43). Annie Lazor (2:21.91) šioje rungtyje pasaulio čempionate nėra.

Pernai Tokijo olimpiadoje L.King šioje rungtyje laimėjo sidabrą, o A.Lazor – bronzą. Tąkart su nauju pasaulio rekordu triumfavo Pietų Afrikos Respublikos sportininkė Tatjana Schoenmaker (2:18.95), kurios Budapešte nėra. Afrikietė jau anksčiau minėjo, kad šiemet ir neplanavo dalyvauti planetos pirmenybėse, o vietoj to ruošis Sandraugos žaidynėms.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų