R.Seibutis apie „Ryto“ triumfą LKL: „Reikia žemai nulenkti galvas“ (3)

2022.06.22 12:19
Renaldas Seibutis | Elvio Žaldario nuotr.

Renaldas Seibutis | Elvio Žaldario nuotr.

 Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje apsilankė ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės narys Renaldas Seibutis.

Itin veržiu ir atsidavusiu žaidimu išsiskirdavęs krepšininkas dar 2005 m. kartu su Lietuvos U21 rinktine iškovojo planetos pirmenybių auksą, 2010 m. svariai prisidėjo prie Lietuvos vyrų rinktinės bronzos medalių pasaulio čempionate bei 2013 ir 2015 m. džiaugėsi Europos čempionatų sidabro medaliais.

„SKM Summer Camp“ stovykloje apsilankęs R. Seibutis moksleiviams pasakojo apie ypatingą jausmą atstovaujant savo šaliai, pravedė nuotaikingą treniruotę, kartu su vaikais žaidė judriuosius žaidimus, dalinosi patirtimi ir patarimais.

Įvairios patirties klubiniame krepšinyje sukaupęs R. Seibutis dukart tapo Lietuvos čempionu ir kartą iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę (KMT).

Įdomu tai, kad 2007 m. Renaldas buvo pašauktas NBA naujokų biržoje. Talentingą lietuvį pasirinko europiečius vertinanti Dalaso „Mavericks“ organizacija. Nors Teksaso klubo marškinėliais NBA arenose Reno taip ir nepasipuošė, krepšininkas su „Mavericks“ klubu išlaikė itin šiltą ryšį ir daug vasarų naujam sezonui ruošdavosi būtent Dalase.

Renaldas Seibutis | Elvio Žaldario nuotr.

Renaldas Seibutis | Elvio Žaldario nuotr.

Po vasariškos treniruotės ir pokalbių su stovyklautojais R. Seibutis atsakė ir į SKM.lt klausimus.

– Kokie įspūdžiai po apsilankymo SKM vasaros stovykloje?

– Kai leidi laiką su vaikais, energija ir emocijos visada būna pačios geriausios. Labai tikiuosi, kad vaikams pavyko padaryti įspūdį ir palikti kažkokį ženklą.

– Pats taip pat organizuojate vaikų krepšinio stovyklas. Kodėl jums tai svarbu?

– Gaila, kad iš profesionalaus krepšinio teko išeiti ne savo noru. Turiu ir savo vaikų, kurie dabar žengia pirmuosius žingsnius krepšinyje. Aš užaugau matydamas tuometinius žaidėjus, kurie man darė įspūdį. Tai vaikams labai svarbu, todėl norisi prisidėti ir padėti.

– Kokius jausmus sukėlė „Ryto“ triumfas LKL čempionate?

– Reikia žemai nulenkti galvas. Kai pats žaidžiau Vilniuje mums to nepavyko padaryti. Sveikinu, nes Vilnius jau seniai to laukė.

Renaldas Seibutis | Elvio Žaldario nuotr.

Renaldas Seibutis | Elvio Žaldario nuotr.

– Čempionai paaiškėjo ir NBA lygoje. Už ką sirgote labiausiai?

– Jeigu atvirai, finale nesirgau nė už vieną komandą. Labai įdomi „Golden State Warrios“ istorija. Atrodė, kad tai visiškai nurašoma komanda, bet ji sugrįžo iš pelenų. Grįžo du metus nežaidę traumuoti žaidėjai. Reiškiasi, viskas įmanoma, reikia tik sunkiai dirbti ir norėti.

– Aikštėje visada pasižymėdavote atsidavimu ir pasiaukojančiu žaidimu. Ar matote panašaus charakterio žaidėjų šiandien Lietuvoje?

– Yra daug gero jaunimo. Norisi palinkėti, kad krepšinis jiems neštų laimę ir malonumą, kad visi atrastų save šioje sporto šakoje.

– Šiuo metu organizuojate krepšinio stovyklas, esate Palangos „Kuršių“ vadovas. Kur pats matote save krepšinyje ateityje?

– Į Palangos krepšinį atėjau su idėja padėti, duoti žinių, kurias sukaupiau keliaudamas po įvairius klubus. Šiuo metu tęsiu treniravimo sistemų studijas. Tikrai matau save krepšinyje, o kur tiksliai – parodys laikas.

– Kaip vertinate SKM organizaciją?

Norint įvertinti viską, reiktų pabūti daug arčiau. Kai žaidžiau „Ryte“, SKM buvo auganti organizacija. Dabar mokykla yra sustiprėjusi ir tai matyti iš žaidėjų kiekio. Džiugu, kad Lietuvoje yra tokia mokykla ir linkiu toliau judėti į priekį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA