0
05-27, 18:50
0
0

„Deimantinėje lygoje“ Ukrainos šuolininkės į aukštį užėmė tris pirmąsias vietas, S-A.Fraser-Pryce įspūdingai laimėjo 100 m sprintą

2022.06.19 00:05
Jaroslava Mahučich | Scanpix nuotr.

Paryžiuje (Prancūzija) šeštadienį praūžė septintasis šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Moterų šuolių į aukštį rungtis baigėsi visišku Ukrainos sportininkių dominavimu – jos užėmė tris pirmąsias vietas. Nugalėtoja tapusi Jaroslava Mahučich pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje – įveikė 2,01 m aukštį. Antra buvo Iryna Geraščenko (1,98), trečia – Julija Levčenka (1,95). Jos abi pasiekė geriausius savo sezono rezultatus. J.Mahučich su I.Geraščenko yra ir bendros įskaitos lyderės.

Moterų 100 m bėgime vėl fantastiškai pasirodė legendinė 35-erių jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce. Viena greičiausių visų laikų moterų atbėgo per 10.67 sek. ir pakartojo sau priklausantį sezono rekordą pasaulyje bei pagerino pernai tautietės Elaine Thompson-Herah pasiektą varžybų Paryžiuje rekordą (10.72). Antra finišavo britė Daryll Neita (10.99), trečia – Marie-Josee Ta Lou (11.01) iš Dramblio Kaulo Kranto.

Geriausias sezono rezultatas pasaulyje pasiektas ir moterų 3000 m kliūtiniame bėgime. Ten triumfavusi Bahreino atstovė Winfred Mutile Yavi finišavo per 8 min. 56.55 sek. Ankstesnis sezono rekordas priklausė naujajai Kazachstano atstovei Norah Jeruto (8:57.97).

Moterų disko metime varžybų Paryžiuje rekordą pasiekė amerikietė Valarie Allman – 68,68 m. Ji 8 cm pagerino 2018 m. kroatės Sandros Perkovič pasiektą rekordą. S.Perkovič dalyvavo ir šeštadienį bei vienintelė pajėgė rimčiau pasipriešinti V.Allman – numetė diską 68,19 m.

Vyrų kūjo metime „Deimantinės lygos“ rekordą pasiekė lenkas Wojciechas Nowickis. Jam pergalę užtikrino 81,25 m rezultatas.

Vyrų 800 m bėgime įspūdingai pasirodė australas Peteris Bolas. Jis triumfavo finišuodamas lygiai per 1 min. 44 sek. Tai – naujas žemyno rekordas. Taip pat žemyno rekordą pagerino nigerietė Tobi Amusan, laimėjusi moterų 100 m barjerinį bėgimą – 12.41 sek. Anksčiau taip greitai nebėgo nė viena afrikietė.

Dramatiškai klostėsi vyrų trišuolio rungtis, kur dėl pirmos vietos varžėsi du kubiečiai. Galiausiai triumfavo Jordanas Alejandro Diazas Fortunas su 17,66 m rezultatu. Jis ketvirtu mėginimu vos 1 cm aplenkė tautietį Andy Diazą (17,65).

Kitas „Deimantinės lygos“ etapas suplanuotas birželio 30 d. Stokholme (Švedija).