Ukrainoje žaidžiantis rusas nusprendė negrįžti į gimtinę: „Joks sveiko proto žmogus nepalaikytų karo“

2022.06.15 18:48
Aleksandras Pavlenka (sport.ua nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Aleksandras Pavlenka (sport.ua nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Ukrainoje prasidėjus Rusijos sukeltam karui, daugelis čia žaidusių Rusijos ledo ritulininkų išskubėjo į gimtinę, tačiau Kyjivo „Sokol“ narys Aleksandras Pavlenka nusprendė likti.

23-ejų rusas jau keletą mėnesių socialiniuose tinkluose bando atvesti tautiečius į protą ir įrodyti tiesą apie vykstantį karą. A.Pavlenka pažymi, kad karo negalėtų palaikyti joks sveiko proto žmogus.

„Vasario 24 d. rytą prisiminsiu visą gyvenimą. Mes su kitais „Sokol“ rusais netikėjome, kad čia gali prasidėti karas, nes praleidome Kyjive porą metų ir jautėmės labai patogiai. Kiti komandos draugai mums sakė, kad karas tuoj gali prasidėti, bet patikėjau tuo tik tada, kai praskrido pirmosios raketos. Tada 6 val. ryto paskambinau tėvams. Jie negalėjo patikėti tuo, ką pasakoju. Kai pasakiau, kad man pro ausis zvimbia raketos, jie buvo šoke. Karo nepalaikytų nė vienas sveiko proto žmogus“, - Ukrainos žiniasklaidai pasakojo A.Pavlenka.

Dalis kitų Rusijos ledo ritulininkų, pabėgusių iš Ukrainos, savo šalies žiniasklaidai kalbėjo apie ukrainiečių „nacizmą“, tačiau A.Pavlenka jų kalboms nepritaria.

„Nežinau, kas dėjosi jų komandoje, bet mūsų klube visi buvome vieningi kaip kumštis. Nemanau, kad nors vienas legionierius galėtų pasakyti ką nors blogo apie „Sokol“. Taip, mūsų fanai labai myli Ukrainą ir tai aiškiai parodo, bet aš nežinau, kas čia blogo? Visi jie žinojo, kurie žaidėjai yra rusai, kurie – ukrainiečiai, bet po rungtynių visi fotografuodavomės ir elgdavomės draugiškai. Man Ukrainoje nebuvo kilę jokių problemų nei arenoje, nei už jos ribų. Šiuos dvejus metus Kyjive jaučiausi kaip savo namuose. Kai prasidėjo karas, iš pradžių nežinojau, kaip elgtis. Svarsčiau, kad galbūt vertėtų išvykti, bet nusprendžiau, kad grįžti į Rusiją nenoriu. Taip, mano tėvai yra sunerimę dėl manęs, bet jie mano sprendimą supranta“, - tikino A.Pavlenka.

A.Pavlenka anksčiau atstovavo Rusijos jaunučių (iki 16 metų) rinktinei ir iki 2019 m. rungtyniavo šioje šalyje. Tuomet jis pradėjo legionieriaus karjerą ir išvyko į Latviją, kur gynė Jelgavos „HK Zemgale“ garbę, o 2020 m. persikėlė į „Sokol“. Šiame sezone per 18 rungtynių jis pelnė 10 įvarčių bei atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų