T.Nadalis apie reto sindromo kankinamą sūnėną: „Net negalėjau įsivaizduoti, kad Rafa pasieks tiek daug“

2022.06.14 20:55
Toni ir Rafaelis Nadaliai | Scanpix nuotr.

Toni ir Rafaelis Nadaliai | Scanpix nuotr.

 Ispanui Rafaeliui Nadaliui dar 2005 m. buvo diagnozuotas retas Miulerio-Veiso sindromas, dėl kurio neatitaisomai būna pažeidžiami pėdoje esantys kaulai.

R.Nadaliui ne kartą buvo patariama operuotis pėdą, bet jis tai atidėliojo iki pat 2021 m. Po operacijos jis grįžo ir laimėjo „Australian Open“ bei „Roland Garros“ turnyrus, tačiau skausmas niekur nedingo, o didžiulis fizinis krūvis jį tik suintensyvina. R.Nadalis pripažino, kad „Roland Garros“ turnyre galėjo žaisti tik po daugybės kortizono injekcijų, po kurių jo pėda visiškai nutirpo

R.Nadalio dėdė Toni, kuris pats ilgus metus treniravo sūnėną, pažymėjo niekada neįsivaizdavęs, kad R.Nadalis tiek daug pasieks didžiajame tenise.

„Niekada neįsivaizdavau, kad mano sūnėnas pasieks tiek daug. Rafa mane iki šiol stebina. Žinant tai, kokį skausmą jis kenčia, man sunku patikėti, kad jis sugeba koncentruotis į kamuoliuką, o ne į pėdą“, - sakė T.Nadalis.

Ispano dėdė prisiminė, kad tenisininkas dar 2019 m. po pralaimėjimo Monake sakė, jog daugiau nebegali kęsti skausmo ir kad jam būtina pertrauka, bet vėliau jis persigalvojo, pasirodė „Roland Garros“ turnyre ir ten laimėjo titulą.

„2019 m. Monake jis pralaimėjo prieš Fabio Fognini ir po to mačo man pasakė, kad jis daugiau taip kankintis nebegali, kad jam reikia pertraukos ir kad jis nevyks į „Roland Garros“. Tada jis man sakė, kad jam atsibodo jausti nuolatinį skausmą“, - prisiminė T.Nadalis.

Šiemet po triumfo „Roland Garros“ R.Nadalis pažymėjo, kad su komanda toliau ieško sprendimų, kaip pagerinti pėdos būklę, kad kiekvienas turnyras jam nevirstų kančia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų