Dviračių sporto žvaigždėms užkliuvo R.Nadalio naudojamos kortizono injekcijos: „Mūsų sporte tai draudžiama“ (4)

2022.06.10 19:17
Rafaelis Nadalis | „Stop“ kadras

Rafaelis Nadalis | „Stop“ kadras

 Prancūzijoje praėjusį sekmadienį finišavo prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „Roland Garros“ teniso turnyras. Jį vainikavo vyrų vienetų varžybų finalas, kuriame ką tik 36-ąjį gimtadienį minėjęs ispanas Rafaelis Nadalis (ATP-5) per 2 valandas 18 minučių 6:3, 6:3, 6:0 nugalėjo 23-ejų norvegą Casperą Ruudą (ATP-8).

R.Nadalis jau ilgą laiką kovoja su chroniškais pėdos skausmais ir po finalo pripažino, kad jį gelbėjo tik daugybė injekcijų į pėdą, kol ši visiškai nutirpo ir jis nebejautė skausmo. R.Nadalis taip ir neatskleidė, kiek tiksliai injekcijų jam prireikė.

„To skaičiaus geriau nežinoti“, - sakė čempionas.

Dviračių sporto žvaigždė Thibaut Pinot, reaguodamas į R.Nadalio kortizono injekcijas, parašė ironišką komentarą: „Šių dienų herojai...“.

Patį Th.Pinot po 2020 m. „Tour de France“ lenktynėse patirtos avarijos kankina nugaros skausmai, bet jis tikina negalintis sekti R.Nadalio pavyzdžiu, nes tai draudžiama dviračių sporte.

„Niekas nekvestionuoja Nadalio talento ir laimėjimų. Problema ta, kad vis daugiau atletų seka tokiu pavyzdžiu ir ignoruoja kūno signalus. Aš pats paaukojau turbūt dvejus gražiausius savo karjeros metus, kad išsigydyčiau nugarą ir tuo didžiuojuosi. Tas metodas, kurį naudoja Nadalis, draudžiamas dviračių sporte“, - sakė Th.Pinot.

Prancūzui pritarė ir kitas dviratininkas Guillaume Martinas: „Tai, ką daro Nadalis, būtų neįmanoma dviračių sporte. Manau, kad normalu, jog susirgęs ar traumuotas žmogus nesivaržo ir gydosi. Taip turėtų elgtis sveiko proto žmonės. Svarbiausia yra sveikata. Aš abejoju, kad Nadalio pėdai ilguoju laikotarpiu išeis į naudą tiek daug injekcijų. Jei dviratininkas padarytų tą patį, ką Nadalis, tai jį visi išdėtų į šuns dienas, nes tai mūsų sporte draudžiama, tuo tarpu Nadalis visų giriamas dėl to, kad ištveria tiek daug skausmo. Tuo tarpu dviratininkai nuolat įtarinėjami dopingo vartojimu be jokio pagrindo. Kas tik laimi „Tour de France“, automatiškai atsiduria po padidinamuoju stiklu“.

Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) direktorius Olivier Niggli, reaguodamas į kilusias diskusijas dėl R.Nadalio, pažymėjo, kad jo naudojamos injekcijos sportininkams nėra draudžiamos, nes nepagerina sportinių rezultatų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų