„UFC 275“ pristatymas ir prognozės: pirmas veterano titulo gynimas, V.Ševčenkos kuriama istorija ir revanšinė W.Zhang bei J.Jedrzejczykk kova (3)

2022.06.09 10:05
„UFC 275“ dalyviai | Organizatorių nuotr.

„UFC 275“ dalyviai | Organizatorių nuotr.

 Jau šį savaitgalį Singapūre įvyks „UFC 275“ mišrių kovos menų turnyras, kuriame išvysime UFC pussunkio svorio kategorijos čempiono Glovero Teixeiros titulą gynimą prieš čeką Jiri Prochazka bei UFC moterų visų lengviausio svorio kategorijoje (iki 125 svarų arba 57 kg) nuo 2018 m. dominuojančios Valentinos Ševčenkos kovą su Taila Santos.

Pirmoji preliminarioji turnyro dalis prasidės 1:30 val. nakties iš šeštadienio į sekmadienį, antroji preliminarioji dalis – 3 val. nakties, o pagrindinės kovos – 5 val. ryto.

Tradiciškai „Sportas.lt“ pateikia būsimo turnyro pagrindinių kovų apžvalgą bei viso turnyro prognozes.

Pagrindinės kovos:

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova dėl čempiono diržo: Gloveras Teixeira (33-7) – Jiri Prochazka (28-3–1)

Daugeliu atžvilgių tai yra viena iš labiausiai netikėtų kovų dėl titulo UFC istorijoje. Niekas nesitikėjo, kad G.Teixeira, kuriam praėjusių metų spalį sukako 42-eji metai, nuvers nuo sosto Jana Blachowiczą. Visgi G.Teixeira pademonstravo puikų pasirodymą, užsmaugė buvusį čempioną ir užsijuosė čempiono diržą.

Nepaisant to, kyla didžiulis klausimas, ar G.Teixeira gali bent sykį apginti titulą. Žinoma, pretendentas į titulą J.ProchazkaUFC organizacijoje turėjo vos dvi kovas, tačiau abu savo varžovus – Volkaną Oezdemirą ir Dominicką Reyesą – jis nokautavo antruose raunduose.

Nors G.Teixeira turi sunkią ranką ir per savo karjerą nokautavo tokius kaip Ryanas Baderis ri Rashadas Evansas, tačiau šioje kovoje jis labai rizikuotų, jeigu pasirinktų stovėseną.

J.Prochazka ne tik juda greičiau nei brazilas, tačiau G.Teixeiros smarkas nebėra toks, koks buvo anksčiau. Jeigu J.Prochazka atliktų didelius smūgius, labai tikėtina, kad G.Teixeira būtų nokautuotas.

Norint laimėti, G.Teixeira turi pakreipti kovą į parterį. G.Teixeira yra pasaulinio lygio graplingo kovotojas ir jeigu jis galės užsiimti viršutinę poziciją, jis gali įveikti bet ką. Visgi kad tai padarytų, jis turės paguldyti J.Prochazka ant nugaros, o atsižvelgiant į jo atletiškumą, tai gali būti labai sudėtinga, nes G.Teixeiros imtynės nebūtinai yra geriausios šiame divizione.

G.Teixeira yra kietas, įgudęs čempionas, tačiau amžius sulėtino jo tempą. J.Prochazka bus alkanas, kupinas pasitikėjimo ir žinojimo, kad gali pribaigti bet ką.

Verdiktas: J.Prochazka pergalė nokautu arba techniniu nokautu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: G.Teixeira ar J.Prochazka?
  • G.Teixeira (68 balsai)
  • J.Prochazka (181 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova dėl čempionės diržo: Valentina Ševčenko (22-3) – Taila Santos (19-1)

Visada smagu viename turnyre išvysti dvi titulines kovas, tačiau būnant sąžiningu, šiame laikotarpyje sunku Valentinai Ševčenkai rasti pavojų svorio kategorijoje iki 125 svarų. Ji tiesiog yra daugiau nei galva aukštesnė už visas varžoves ir taip buvo nuo tada, kai 2018 m. ji atvyko į šį divizioną.

Tai bus septintasis titulo gynimas ir jeigu ji laimės, tikriausiai galės teikti pretenziją tapti geriausia kovotoja UFC istorijoje.

T.Santos iškovojo keturias pergales iš eilės, bendrai turi gana įspūdingą kovų rekordą 19-1, o pergales pasiekė prieš tokias kovotojas kaip Molly McCann, Gilian Robertson, Roxanne Modafferi ir Joanne Wood.

Deja, bet tose kovose ji neparodė kažko, kas verstų galvoti, jog ji gali įveikti V.Ševčenką.

Galbūt klausimą reiktų kelti taip: ar T.Santos gali išgyventi distancijoje prieš V.Ševčenką, kuri tris iš keturių paskutinių varžovių įveikė nokautais arba techniniais nokautais. Nors brazilė pralaimėjo tik kartą, tačiau žinant V.Ševčenką, sunku įsivaizduoti, jog ši kova truktų penkis raundus.

Apskritai šioje kovoje kažką prarasti ir pralaimėti gali tik V.Ševčenka, o vienintelis įsivaizduojamas būdas – kažkoks atsitiktinumas.

Verdiktas: V.Ševčenkos pergalė nokautu arba techniniu nokautu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: V.Ševčenka ar T.Santos?
  • V.Ševčenka (196 balsai)
  • T.Santos (8 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų arba 52 kg) kova: Weili Zhang (21-3) – Joanna JJedrzejczyk (16-4)

Tai greičiausiai bus net įdomesnė ir labiau intriguojanti kova nei V.Ševčenkos titulo gynimas. Joanna Jedrzejczyk ir Weili Zhang kovėsi 2020 m. pradžioje vykusiame „UFC 248“ turnyre ir surengė tai, kas laikoma viena didžiausių kovų moterų MMA istorijoje. Penkis raundus jos atliko galimybę smūgių, kol galiausiai W.Zhang laimėjo teisėjų sprendimu.

J.Jedrzejczyk nuo to laiko nekovojo, o W.Zhang du sykius susitiko su Rose Namajunas ir abu kartus pralaimėjo.

Ši kova labai svarbi ir svorio kategorijos iki 115 svarų divizionui, nes būtent J.Jedrzejczyk ir W.Zhang kovos nugalėtoja taps pretendente į titulą, kuris dabar priklauso Carlai Esparzai.

Labai sunku prognozuoti, kaip J.Jedrzejczyk paveiks daugiau nei dviejų metų pertrauka, o ir pirmoji dvikova iš esmės mums neparodė nieko, iš ko galėtume spręsti apie vienos ar kitos kovotojos pranašumus.

Visgi jeigu imtume poilsio faktą kaip labai teigiamą dalyką J.Jedrzejczyk, tai W.Zhang per tą patį laikotarpį patyrė nemažai žalos iš R.Namajunas, todėl galime tikėtis J.Jedrzejczyk pergalės labai artimu teisėjų sprendimu.

Verdiktas: J.Jedrzejczyk pergalė teisėjų sprendimu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: J.Jedrzejczyk ar W.Zhang?
  • J.Jedrzejczyk (77 balsai)
  • W.Zhang (114 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Rogerio Bontorinas (16-4, 2 be nugalėtojo) – Manelas Kape'as (17-6)

Manel‘as Kape‘as turi sprogstamą jėgą ir yra talentingas puolėjas, turintis nokautuojančią galią bei esantis vienas iš didžiausių šio diviziono perspektyvų. Visgi jo varžovas Rogerio Bontorinas yra nuostabus graplingo kovotojas, todėl tai gali sukelti jam problemų.

Esminis faktorius prognozuojant šios kovos laimėtoją yra tai, kad R.Bontorinas nėra laimėjęs kovos nuo 2019 m. rugpjūčio, o 2021 m. pradžioje buvo žiauriai nokautuotas Kai Kara-France‘o. Viso per šį laikotarpį jis pralaimėjo tris kartus, o vieną kovą baigė be nugalėtojo.

M.Kape‘as šiuo metu turi dviejų pergalių seriją ir yra įveikęs Ode OUsbourne‘ą bei Zhalgą Zhumagulovą.

Verdiktas: M.Kape'o pergalė nokautu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: R.Bontorinas ar M.Kape'as
  • R.Bontorinas (0 balsų)
  • M.Kape'as (0 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.
 

Preliminarios kovos:

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 84 kg) kova: Brendanas Allenas (18-5) – Jacobas Malkounas (6-1)

Verdiktas: B.Alleno pergalė teisėjų sprendimu

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 66 kg) kova: Choi Seungas-Woo (10-4) – Joshua Culibao (9-1-1)

Verdiktas: Ch.Seungo-Woo pergalė teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Hayisaeras Maheshate'as (6-1) – Steve'as Garcia (12-4)

Verdiktas: S.Garcia pergalė teisėjų sprendimu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Andre Fialho (16-4, 1 be nugalėtojo) – Jake'as Matthewsas (17-5)

Verdiktas: A.Fialho pergalė nokautu

Pirmosios preliminarios kovos:

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61 kg) kova: Kangas Kyungas-ho (17-9, 1 be nugalėtojo) – Danaa Batgerelis (12-3)

Verdiktas: K.Kyungo-ho pergalė teisėjų sprendimu

Moterų minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų arba 52 kg) kova: Liang Na (19-5) – Silvana Gomez Juarez (10-4)

Verdiktas: L.Na pergalė skausmingu veiksmu

Moterų puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 66 kg) kova: Ramona Pascual (6-3) – Joselyne Edwards (10-4)

Verdiktas: J.Edwards pergalė teisėjų sprendimu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų