M.Čeliauskas – apie būtiną poilsį ir žaidėjų įkrovimą kitai sezono daliai

2022.06.05 20:47
Marius Čeliauskas | fkriteriai.lt nuotr.

Marius Čeliauskas | fkriteriai.lt nuotr.

Po praėjusį sekmadienį iškovotos pergalės prieš „Jonavą“, „Riterių“ futbolininkai buvo paleisti savaitės atostogų. Treneriai, savo ruožtu, laisvadienių neturėjo – jie ruošė planus ateinančiam varžybiniam ciklui.

„Planas yra įvertinti esamą žaidėjų parengtumą ir pagal tai nusistatyti artimiausių treniruočių krūvius. Kita sezono dalis bus daug aiškesnė, tarpuose tarp rungtynių bus galima turėti normalų, subalansuotą treniruočių procesą ir gerinti komandos parengtumą nuosekliai didinant krūvius“, – kalbėjo „Riterių“ fizinio rengimo treneris Marius Čeliauskas.

„Riteriai“ ir „Jonava“ buvo paskutinės komandos, kurios dar tęsė „Optibet A lygos“ sezoną, kai visos likusios ekipos ilsėjosi. Ši priežastis dar labiau sustiprino faktą dėl būtino poilsio.

„Žaidėjai per tą savaitę pailsėjo fiziškai ir labiausiai psichologiškai, kadangi pirma sezono dalis buvo labai įtempta rungtynių atžvilgiu. Vis tik, fizinei formai palaikyti visi gavo užduotis, todėl nėra taip, kad žaidėjai visiškai nesitreniruoja. Nuotoliniu būdu treniruotės vyksta. Bet kokiu atveju, neabejoju, kad ši pertauka išeis į naudą“, – sakė M. Čeliauskas.

Sezono pradžioje „Riteriai“ fiziškumu lenkė daugelį komandų, tačiau artėjant birželio mėnesio rinktinių langui, jautėsi žaidėjų sėdimas ir šviežumo trūkumas. M. Čeliauskas tikina, kad toks scenarijus jo visiškai nenustebino.

„Turėjome gerą pasirengimą sezonui ir pradėjome sezoną stipriai, tačiau to neužtenka, kad galėtum laikyti aukštą intensyvumą visą sezoną. Tam reikia ir normalaus, subalansuoto treniruočių proceso, bent jau kas antrą-trečią savaitę.

Daugiau nei du paskutinius mėnesius rungtyniavome kas 3-5 dienas. Tik rungtyniaujant, be visavertiško treniruočių proceso, kai kurie fiziniai parametrai pradeda kristi ir komandų fiziniai pajėgumai senka. Į kitą sezono dalį žvelgiu pozityviai ir tikiu, kad galėsime pademonstruoti geresnį ir intensyvesnį žaidimą“, – reziumavo fizinio rengimo treneris.

Į „Optibet A lygą“ „Riteriai“ sugrįš birželio 18 dieną namų rungtynėmis su „Šiauliais“, tačiau iki tol dar sužais kontrolinį mačą prieš Daugpilio BFC „Daugavpils“ futbolininkus. Po 14 turų vietiniame čempionate vilniečiai yra ant ketvirtojo turnyro lentelės laiptelio.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų