Apie vasaros darbus kalbėjęs K.Maksvytis: „Spaudimas „Žalgiryje“ – keliskart didesnis nei rinktinėje“ (6)

2022.06.03 22:13
„Šiauliai-7bet“ – „Žalgiris“ rungtynių akimirka | Pauliaus Peleckio / BNS foto nuotr.

„Šiauliai-7bet“ – „Žalgiris“ rungtynių akimirka | Pauliaus Peleckio / BNS foto nuotr.

 Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmą kartą istorijoje žaidė „Betsafe-LKL“ mažajame finale ir pasipuošė bronzos medaliais.

Žalgiriečių strategas Kazys Maksvytis po pergalės serijoje prieš Šiaulių „Šiauliai-7bet“ ekipą pasidalino mintimis apie šį bei ateinantį sezoną.

„Iškovojome pergalę. Nebuvo lengva žaisti šią seriją. Komanda buvo pavargusi ne kiek fiziškai, bet morališkai. Bandėme įvairiais būdais tai gaivinti, bet užsibaigėme sezoną ir visiems palengvėjo. Kažkiek daugiau gerų emocijų suteikė tos paskutinės dvi Pauliaus išlydėjimo rungtynės. Tenka konstatuoti faktą, kad šį sezoną užimta trečia vieta. Vasarą reikės padaryti išvadas ir sukomplektuoti komandą, sunkiai dirbti ir ištaisyti situaciją“, – po rungtynių kalbėjo K.Maksvytis.

– Galite pasidalinti savo emocijomis, ką jums teko patirti per pastaruosius du mėnesius Kaune?

– Kai įkrenti į tą vandenį, bandai išplaukti. Žinojau, kad bus sunku. Tiesa, negalvojau, kad taip bus sudėtinga. Galvojau, kad išplauksime ir susitvarkysime. Nemažai kaltės tenka ir man, nes manimi pasitikėjo. Sunku – daug neigiamų emocijų, daug pergyvenimo. Ši kėdė daug karštesnė nei Lietuvos rinktinėje. Žinau, kur atėjau. Tenka nuryti šią piliulę, tačiau kitiems metams labiau pasiruošiu. Turėsiu daugiau laiko, manau, bus lengviau.

– Ar stipriai keisis ši komanda vasarą?

– Galiu pasakyti, kad pasikeitimų bus nemažai. Komandą turime labiau jauninti, kad jį būtų fiziškesnė. Turime geriau gintis, reikia žaidėjų, kurie gali žaisti vienas prieš vieną.

– Ar galite patvirtinti, kad kitą sezoną nebus J.Nebo ir J.Lauvergne‘o?

– Dėl Nebo girdėjome gandus, bet oficialiai, kol kas, nieko nėra. Kol kas, negaliu atsakyti, bet labai tikėtina, kad abiejų kitą sezoną neturėsime.

– Šiandien J.Lauvergne‘o nebuvo ir Šiaulių arenoje. Kodėl?

– Joffrey turėjo problemų su kaklu. Šiandien galbūt jaučia ir geriau, bet jis nesportavo nuo prieš tai buvusių rungtynių.

– Ar jaučiate tokį patį pasitikėjimą iš komandos, vadovų kaip tik atvykus?

– Manau, taip. Žinote, karjeroje ir gyvenime ne viskas būna rožėmis klota. Per trumpą laiką gavau nemažai neigiamų emocijų, bet susitvarkysime.

– Kas galėtų tapti komandos kapitonu kitą sezoną?

– Manau, Kalnietis arba Ulanovas.

– M.Kalnietis bus kitą sezoną „Žalgiryje“?

– Na, jis turi sutartį su komanda.

– Ar matote M.Blaževičių komandoje?

– Jis mums nemažai padėjo paskutinėse rungtyėse. Galvos skausmas, ar geriau turėti vyresnį žaidėją, kuris turi patirties, bet rodo mažiau noro, ar Mareką, kuris visada stengiasi, kartais padaro klaidą, bet visuomet demonstruoja norą, energiją. Dėl Mareko dar nesame priėmę sprendimą, bet sezono galas – optimistiškesnis.

– Kokioje stadijoje yra komandos komplektacija? Gal yra susitarimų su kokiais žaidėjais?

– Tą pristabdė mūsų sunkios atkrintamosios varžybos. Dar nesame pasirašę kontrakto su jokiu žaidėju. Yra tik du, su kuriais esame arti susitarimo.

– Sulaukėte daug neigiamų emocijų. Gal dabar jau yra aiškumo, kaip valdyti tokią situaciją?

– Stengiuosi atsiriboti, nekeisti rutinos nei po pergalės, nei po pralaimėjimo. Tą turėjau ir anksčiau, tik čia kelis kartus stipriau. Įsivažiavau į tą ritmą ir toliau bus tik lengviau.

– Kaip jums atrodė situaciją trečiose „Betsafe-LKL“ finalo rungtynėse?

– Buvau pradėjęs snūduriuot ir žaidimas iškart pagyvėjo, bet daugiau nekomentuosiu. Nenoriu užgauti nei vienos, nei kitos komandos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų