Teisėjai atmetė „Ferrari“ protestus prieš M.Verstappeną ir S.Perezą

2022.05.29 23:52
Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

 Sekmadienį legendinėje Monako trasoje buvo 79-ą kartą surengtos „Formulės 1“ lenktynės. Permainingomis oro sąlygomis vykusias lenktynes teisingu taktiniu sprendimu laimėjo meksikietis Sergio Perezas su „Red Bull“ bolidu.

Dar lenktynių metu daug kam kilo klausimų, ar S.Perezas su komandos draugu olandu Maxu Verstappenu nepažeidė taisyklių. Vaizdo pakartojimuose buvo matyti, kad jie, išvažiuodami iš boksų, galimai kirto geltoną liniją. Visgi, lenktynių metu teisėjai „Red Bull“ pilotų nenubaudė ir atrodė, kad tuo viskas baigsis.

Jau po lenktynių M.Verstappenas su S.Perezu staiga buvo iškviesti į teisėjų kambarį pasiaiškinti. Pranešta, kad „Ferrari“ pateikė oficialų protestą.

Kadangi finiše visus lyderius skyrė labai nedidelis atstumas, net ir 5 sek. baudos „Red Bull“ pilotams galėtų visiškai sujaukti rikiuotę, mat S.Perezas ketvirtoje vietoje finišavusį monakietį Charlesą Leclercą („Ferrari“) aplenkė tik 2.9 sek.

„Taisyklėse aiškiai parašyta, kad iš boksų išvažiuojantys pilotai turi išlikti dešinėje nuo geltonos linijos, kol ši baigiasi po pirmojo posūkio. Mes esame nusivylę, nes mums atrodo, kad „Red Bull“ aiškiai pažeidė šią taisyklę. Tikimės, kad FIA kuo greičiau išaiškins situaciją“, - sakė „Ferrari“ vadovas Mattia Binotto.

Pats M.Verstappenas po lenktynių pripažino, kad išvažiuodamas iš boksų labai rizikavo: „Man buvo svarbus kiekvienas trasos centimetras, nes kitaip Leclercas būtų mane aplenkęs. Tas išvažiavimas iš boksų turbūt buvo linksmiausia mano lenktynių dalis. Tai daug ką pasako apie pačias lenktynes“.

Tuo tarpu „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris neslėpė nusivylimo dėl „Ferrari“ sprendimo teikti protestą.

Atnaujinta 23.51 val. Pranešta, kad abu „Ferrari“ protestai buvo atmesti. S.Perezas apskritai nelietė geltonos linijos, todėl nuobauda jam net nebuvo svarstyta. M.Verstappenas kairiąja priekine ir galine padanga šiek tiek prilietė geltoną liniją, bet teisėjai padarė išvadą, kad didžioji dalis padangos vis tiek buvo nustatytoje zonoje, todėl nusprendė neskirti baudos olandui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų