Sostinėje – svarbi čempionių pergalė, įtvirtinusi vienvaldystę

2022.05.29 20:58
Šiaulių „Gintra“ | Organizatorių nuotr.

Šiaulių „Gintra“ | Organizatorių nuotr.

 Svarbią pergalę Spark Energy moterų A lygoje pasiekė titulą ginančios Šiaulių „Gintros” futbolininkės. Saulės miesto ekipa sostinėje užtikrintai 3:0 (2:0) pranoko vietos MFA „Žalgirio-MRU” žaidėjas ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Šiaulietės po šios pergalės savo kraityje turi 19 taškų ir vilnietes šiuo metu lenkia jau 9 taškais. Pastarosios yra sužaidusios vienomis rungtynėmis mažiau. Antroje vietoje po šio turo žengia net gi ne žalgirietės, o FK „Vilnius” ekipa iškovojusi pergalę prieš Kauno rajono FC „Hegelmann” ir savo sąskaitoje turinti 13 taškų.

Šios rungtynės turėjo didelę reikšmę tolimesniam komandų išsidėstymui turnyrinėje lentelėje. Čempionišką charakterį pademonstravusios šiaulietės neleido suabejoti savo pranašumu ir iškovojusios pelnytą pergalę toliau atkakliai siekia savo tikslo – 18-ąjį kartą iš eilės į viršų kelti moterų A lygos trofėjų.

FC „Gintra”: S. Rosette (35′ min.), E. Partikaitė (38′ min.) ir V. Ikechukwu (70′ min. iš 11 m. baudinio) po 1.

Sudėtis: A. Bikutė, S. Rosette, T. Romanovskaja (87′ min. D. Bikutė), H. DeBose, S. Aviza, N. Klezaitė (87′ min. R. Guion), E. Partikaitė, G. Raznauskaitė (81′ min. S. Railaitė), A. Kuehn, T. Carter (81′ min. K. Oluwadamilola), V. Ikechukwu (87′ min. S. Lichareva).

Rungtynės prasidėjo savotiška žvalgyba ir pirmosiomis minutėmis nei viena komanda rimtų progų pelnyti greitą įvartį nesusikūrė. Po truputį ėmė ryškėti viešnių iš Šiaulių pranašumas – Kalojano Petkovo auklėtinės perėmė kamuolio kontrolę ir ėmė dominuoti aikštėje. Vis dėlto mūsiškės turėjo atidžiai saugoti užnugarį, nes varžovės vos tik perėmusios kamuolį siekė išnaudoti savo galimybes kontratakose.

Į priekį „Gintrai” išsiveržti pavyko 35-ąją susitikimo minutę, kai kamuolį į varžovių vartus po skerso perdavimo pasiuntė Samantha Rosette – 1:0. Sėkmingą atkarpą pavyko pratęsti prabėgus vos 3 minutėms. Standartinę padėtį rezultatyviai išnaudojo laiku ir vietoje atsidūrusi Eitvydė Partikaitė – 2:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje iš esmės nesikeitė. Nepaisant įgytos persvaros šiaulietės toliau kontroliavo rungtynių ritmą ir kūrė progas. 69-ąją minutę nuo varžovių gynėjų pabėgusi Vivian Ikechukwu atsidūrė viena prieš vartininkę, tačiau ją iš nugaros neleistinai sustabdė oponenčių gynėja. Pati V. Ikechukwu stojo realizuoti 11 metrų baudinio ir šią užduotį įvykdė nepriekaištingai – 3:0.

Per likusį laiką dar vieną puikų šansą pasižymėti turėjo Neda Klezaitė, tačiau saugės smūgį atrėmė sėkmingai sužaidusi vilniečių vartininkė. Galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo įtikinamą čempionių pergalę – 3:0.

„Rungtynės nebuvo lengvos, to ir tikėjomės vykdami į Vilnių. Noriu pagirti savo žaidėjas už nusiteikimą rimtai kovai, reikiamą atsidavimą. Favoritų statusą turime įrodyti kiekvieną kartą iš naujo eidami į aikštę. Tai nėra lengva, nes visos varžovės prieš mus žaidžia su dviguba energija ir tai yra suprantama. Ši pergalė mums labai svarbi tiek turnyrinės lentelės, tiek psichologiniu atžvilgiu. Trys taškai padėjo sustiprinti pozicijas, o užtikrintas komandinis žaidimas leidžia kiekvienai futbolininkei atskleisti savo gerąsias savybes. Labai svarbu suprasti, kad individualaus žaidėjų meistriškumo dėka galima pasiekti vieną kitą pergalę, bet čempionatai ir ilgos serijos laimimos tik gerai veikiant komandiniam mechanizmui” – po rungtynių kalbėjo vyriausiasis komandos treneris K. Petkovas.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų