Lietuva
II kėlinys, 9 min.
45
:
30
Atsinaujins po sek
Latvija

Sutartį su „Bellator“ pasirašęs L.Urbonavičius: „Ten nė vieno silpno nėra – bus, ką veikti“ (8)

2022.05.28 21:05
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Laurynas Urbonavičius | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Laurynas Urbonavičius | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

„Čia mano svorio kategorijoje ir Julius Anglickas, ir Arūnas Andriuškevičius! Žinoma, mažiausiai norėtųsi kovoti su tautiečiais, bet darbas yra darbas, bus kaip bus“, – nusijuokė svorio kategorijos iki 93 kg kovotojas Laurynas Urbonavičius (13-1-0), pasirašęs sutartį su „Bellator“ organizacija.

Jis pabrėžė, kad jo laukianti svorio kategorija organizacijoje yra įdomi ir be lietuviškų prieskonių. „Yra daug didelį autoritetą turinčių gyvų legendų kaip Melvinas Manhoefas, Lyoto Machida, Yoelis Romero, Anthony Jonhnsonas bei kitų pajėgių kovotojų – Philas Davisas, Corey Andersonas ar čempionas Vadimas Nemkovas... Ten nė vieno silpno nėra. Bus, ką veikti“, – sportas.lt sakė „Kapitono Lietuvos“ pravardę turintis kovotojas.

Sutartis su organizacija garantuoja lietuviui keturias kovas. Pirmoji, debiutinė, gali įvykti rugpjūčio arba rugsėjo mėnesį.

Paskutinę kartą mišrių kovos menų (MMA) narve „Kapitonas Lietuva“ kovėsi prieš pustrečių metų – 2019 gruodį „Ares FC 1“ turnyro narve buvo įveiktas brazilas Ildemaras Alcantara.

Pats kovotojas neslepia, kad laikotarpis be narvo tikrai nebuvo lengvas.

Laurynas Urbonavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Laurynas Urbonavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Jausmų buvo visokių, – sakė L.Urbonavičius. – Iš pradžių, dar prieš karantiną, sutarėme dėl didelės kovos su viena organizacija, bet pandemija viską apvertė aukštyn kojomis. Iš pradžių save raminau dėl situacijos, nes visiems sustojo reikalai, ne tik man vienam. Todėl buvo lengviau viską išgyventi. O jei jau skaičiais, dėl pandemijos, per pustrečių metų man atšaukė net 4 kovas“.

Bet gyvenimas, pasak kovotojo, nestovėjo vietoje.

„Atsirado kitų darbų, turėjau, ką veikti. Tačiau sportavau ir palaikiau formą, nes norėjau būti pasirengęs bet kurią akimirką grįžti į varžybinį režimą, – sakė L.Urbonavičius. – Kai pasaulis apsitvarkė su virusu, pradėjome megzti derybas su keliomis organizacijomis, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių sutarties nepasirašėme. O dabar? Sutartis su „Moments Management“ ir jų dėka parašas ant kontrakto su „Bellator“.

L.Urbonavičius neslėpė, kad čia jau padirbėjo treneris Alfredas Lifšicas, kuris bendravo su „Moments Management“ įkūrėju ir vienu garsiausiu MMA vadybininku Nima Safapouru.

Laurynas Urbonavičius ir Alfredas Lifšicas | asmeninio archyvo nuotr.

Laurynas Urbonavičius ir Alfredas Lifšicas | asmeninio archyvo nuotr.

„Puikiai suvokiu, kol nekovojau, iššvaisčiau savo jėgų žydėjimo metus, bet norint, kad jie kuo ilgiau tęstųsi, labiau atsižvelgiu į savo sveikatą, nes nuo jos priklauso, kiek tu būsi šiame žaidime, – sakė kovotojas. – Pradėjau tai labai vertinti, todėl stengiuosi geriau įsiklausyti ir jausti savo kūną. Kai reikia duoti jam laiko atsigauti, per treniruotes geriau paskirstau krūvius, nebesiplėšau taip, kaip karjeros pradžioje, dabar viską stengiuosi daryti protingiau ir efektyviau“.

Balandį 34-ą gimtadienį pažymėjęs L.Urbonavičius, nusijuokė, išgirdęs klausimą apie savo amžių.

„Žinoma, nėra mažai, bet mano svorio kategorijoje nėra ir labai daug, – šypsojosi jis. – Sakyčiau, per vidurį taip, nes sunkesnių svorio kategorijų kovotojai yra ilgaamžiškesni. Puikiausias to pavyzdys – Gloveris Teixeira, kuris UFC pusiau sunkaus svorio kategorijos čempiono diržą laimėjo būdamas 42 metų. Taipogi viskas priklauso nuo paties kovotojo bei jo sveikatos, nuo kūno susidėvėjimo. Žinote, sportininką galima palyginti su automobiliu – arba maža, arba didelė rida. Kai sportininkas karjerą pradeda labai anksti, jo kūnas dažniausiai būna patyręs daug visokių traumų, kurios ilgainiui atsiliepia. Tokie dalykai priverčia profesionalią karjerą baigti anksčiau. O aš savo MMA sportinį kelią pradėjau vėlai, todėl jaučiuosi puikiai ir esu labai motyvuotas“.

Netrukus L.Urbonavičius tik pridėjo: „Didesnės svajonės? Blogas karys, kuris nesvajoja tapti generolu, todėl vienareikšmiškai – „Bellator“ čempiono diržas“.

„Bet apie tai dar gal anksti kalbėti. Kol kas apsiribokime mažesnėmis svajonėmis – norėčiau visus džiuginti gražiomis pergalėmis „Bellator“ organizacijoje“, – nusišypsojo „Kapitonas Lietuva“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų