Lietuva
IV kėlinys, 2 min.
72
:
54
Atsinaujins po sek
Latvija

G.Žibėnas: „Tai yra finalas, o jame – viskas apie tai, kas kam išplėš kamuolį iš rankų“ (8)

2022.05.26 21:42
„Rytas“ – „Lietkabelis“ rungtynių akimirka | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

„Rytas“ – „Lietkabelis“ rungtynių akimirka | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Ketvirtadienį „Betsafe-LKL“ čempionato finalo serijos pirmąsias rungtynes atkarpa 12-0 pradėjęs Vilniaus „Rytas“ patyrė nesėkmę. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 68:77 (26:17, 10:19, 17:27, 15:14) nusileido Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka rezultatu 0 – 1.

Po rungtynių „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas kalbėjo apie išvadas po šio susitikimo, rungytnių lūžius, Ivano Buvos emocingumą ir Arno Butkevičiaus svarbą komandai.

„Pirmos rungtynės – pralaimėtos, turime jas pamiršti. Pradėjome žaisti individualiai, įsiklampinome į „Lietkabeliui“ palankų žaidimą. Kai buvo keturios komandinės pražangos, buvome naivūs ir praradome discipliną bei siuntėme juos ant baudų metimo linijos. Puolime buvo per daug dvejonių ir per laisvas dienas reikia pasidaryti išvadas bei žaisti paprasčiau. Metimai, kuriuos prametėme, jie dar įkris.

– Turėjote 15 taškų persvarą, bet tada įvyko lūžis. Kada buvo tas momentas ir kas išmušė jus per tą atkarpą?

– Pagrindinis dalykas čia buvo kova. Tie 50-50 kamuoliai... Kamuolį iš rankų mums išplėšė 11 kartų. Legaliai. Tai yra finalas, o jame – viskas apie tai, kas kam išplėš kamuolį iš rankų. Šiose smulkmenose šiandien „Lietkabelio“ vyrai buvo stipresni.

– Evaldas Kairys išėjo užtikrintai ir su energija, bet galbūt vėliau vidurio puolėjus išbalansavo keitimai?

– Evaldas sužaidė puikias rungtynes ir jis tikrai yra pasiekęs savo formą. Tikimės iš kitų aukštaūgių geresnio žaidimo.

– Ivanas Buva ketvirtame kėlinyje iš viso nežaidė. Buvo iškalbingų jo emocinių momentų. Ar jis pats save išsiėmė, ar varžovai jį privertį išsiimti?

– Ne pirmas kartas. Ivanas – emocingas žaidėjas, kaip ir mes visi. Jis tikrai sužais kitas rungtynes žymiai geriau.

– Ketvirtame kėlinyje komanda išsimetė 13 tritaškių ir tik 4 dvitaškius. Ar nepritrūko kūrybos?

– Mes sukūrėme tuos tritaškius per įsiveržimus ir nusimetimus. Šiandien – nepataikėme, bet čia jokių pasiteisinimų. Taip gali nutikti, neįmetėme savo vidurkio. Reikia pripažinti, kad „Lietkabelio“ gynyba buvo gera, bet tai yra finalas yra reikia muštis kiekvienoje situacijoje bei pozicijoje.

– Arnas Butkevičius labai anksti gavo 4 pražangas. Kiek tai išmušė iš vėžių?

– Labai skaudu mums taip anksti netekti Arno. Jis yra mūsų variklis ir reikia pripažinti, kad išsimušėme kaip komanda iš vėžių su ankstyvomis Arno pražangomis. Po vieną mes rungtynių nelaimėsime, o Arnas yra tas, kuris komandą klijuoja tiek puolime, tiek gynyboje.

– Vienas pozityvesnių dalykų buvo Gedimino Oreliko pristabdymas?

– Taip, G.Oreliką pristabdėme, bet tai yra komanda su gilia rotacija, kai nuo suolo kylantys žaidėjai gali iššauti. Nėra didelio teigiamo dalyko, nes kiti žaidėjai iššovė ir pridarė dar daugiau žalos.

– Kokios tikitės komandos reakcijos į kitas rungtynes? Kaip atrodys pasiruošimas joms?

– Kova yra pagrindinis skirtumas. Turime suprasti, kad geros rungtynių pradžios ar vieno kėlinuko prieš tokią komandą neužteks. Pas juos kovos dvasia yra stipri ir žinome, kaip jie žais Panevėžyje. Turime teisingiau įžengti į aikštelę.

– A.Butkevičius trečią ir ketvirtą pražangas gavo antrojo kėlinio pabaigoje. Pamiršote jį išimti?

– Rizikavome, jis labai svarbus rungtynių žaidėjas. Tikėjomės, kad jis negaus, bet jo rankų yra daug kur ir „Lietkabelis“ tikrai gerai žaidžia, kai turime keturias pražangas. Jie ieško tų pražangų ir šiandien daug kur prisigavome, kur negalime bauduoti.

– Gal tai vienas svarbiausių rungtynių momentų? Trečiąjį kėlinį „Liektabelis“ laimėjo 27:17 ir A.Butkevičius praktiškai visą kėlinį nežaidė.

– Taip, tai vienas raktinių momentų, bet be jo turime dar 10 žaidėjų ir kiekvienas iš jų turi žengti į priekį. Dar kartą pasikartosiu, turime pamiršti šias rungtynes.

– Gal kriminalo ir nėra, bet I.Buva nedalyvavo net vienoje minutės pertraukėlėje. Kaip jūs, kaip treneris, tai vertinate?

– Manau, kad jis tuo metu buvo pakeistas ir nuėjo. Kas žaidė, visi buvo prie lentos. Jokio kriminalo.

– Gagičius jus baudžia visą sezoną. Kas neveikia prieš jį? Ar jūsų priekinė linija yra pajėgi sustabdyti šį žaidėją?

– Esame pajėgūs sustabdyti bet kurį žaidėją, bet reikia tą darbą daryti geriau. Turime dvi skirtingas gynybos sistemas prieš jį ir turime jose būti geri. Tai nėra naujos sistemos, jomis žaidėme 10 mėnesių. Turime tai išpildyti geriau, o tokiame finale – kiekviename aikštės milimetre vyksta kova. Gagičius norės kamuolį priimti kuo žemiau, mes turime jį priversti priimti kamuolį kuo aukščiau ir kuo toliau nuo krepšio. Kas tą kovą laimės, tas turbūt ir laimės finalą.

– Kiek skaudus namų aikštės pranašumo praradimas?

– Nenoriu per daug komentuoti, tai parodys tik laikas, nes į Panevėžį važiuojame laimėti ir grąžintis namų aikštės pranašumą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų