Tradicija nemiršta – Baltijos graplingo čempionato kovos vyks Jonavoje

2022.05.26 15:16
Graplingas | Organizatorių nuotr.

Graplingas | Organizatorių nuotr.

 Gegužės 28 dieną Jonavoje bus surengtas tradicinis atvirasis Baltijos šalių graplingo čempionatas, kuriame be Lietuvos, Latvijos, Estijos kovotojų laukiama svečių ir iš egzotiškesnių šalių. Organizatoriai tikisi, kad šiemet bus pagerintas dalyvių rekordas.

„Galvoju, kad geros sąlygos motyvuoja sportininkus atvykti pas mus. Geriausias pavyzdys – 2021 metai. Nepaisant to, kad per COVID buvome užstrigę, pernai į varžybas susirinko 220 dalyvių.

Graži arena, didelis savivaldybės palaikymas, nuolat augantis sportininkų lygis. Turbūt, viskas susideda, dėl to tas dalyvių skaičius, lyginant su pačiu pirmuoju turnyru, nuolat auga. Dar viena priežastis – Jonava yra geografiškai patogioje padėtyje. Graži tradicija – taip ir augame“, - sakė pagrindinis turnyro organizatorius Arnoldas Lukošiūnas.

Graplingas | Organizatorių nuotr.

Graplingas | Organizatorių nuotr.

Turnyro kovos vyks NoGi (be kimono) ir Gi (kimono) disciplinose. Prieš metus pirmoje kategorijoje triumfavo „Smauglio“ atstovas Tomas Smirnovas, antroje – „Rogers Gracie Academy“ kovotojas Romualdas Girdiušas.

„Jei grįžtumėm į praėjusius metus, tai finalai buvo neįtikėtini. Tarkime, Tomo atveju, jis buvo laikomas favoritu, tačiau tam, kad būtų pasiekta pergalė, reikėjo įdėti nepaprastai daug pastangų. Romualdo atvejis – atskira istorija.

Kalbant apie būsimą turnyrą, tai, kaip federacija, norime dėti dar vieną žingsnį į priekį. Istoriškai taip susiklostė, kad Baltijos taurės turnyrai palieka labai gerą įspūdį. Lygiai tą patį galiu pasakyti apie turnyrų organizaciją“, - sakė Tarptautinės graplingo federacijos pirmasis prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Graplingas | Organizatorių nuotr.

Graplingas | Organizatorių nuotr.

Pats K.Smirnovas pernai pats dalyvavo turnyre ir tapo meistrų grupės nugalėtoju. Šiemet jis negins pernai iškovoto titulo.

„Leisiu kovoti kitiems ir džiaugtis čempiono titulu. Man jau užtenka laimėjimų ir apdovanojimų. Dabar visas dėmesys į federacijos plėtrą į varžybų organizavimą ir kitus darbus“, - pabrėžė K.Smirnovas.

Baltijos šalių graplingo čempionatas – paskutinis didelis turnyras prieš spalio mėnesį Panevėžyje įvyksiantį Europos graplingo čempionatą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų