Lietuva
II kėlinys, 8 min.
39
:
30
Atsinaujins po sek
Latvija

Didžiosios Britanijos vyriausybė ir „Premier“ lyga patvirtino „Chelsea“ pirkimą už 4,25 mlrd. svarų: kas bus naujieji savininkai?

2022.05.25 09:55
Toddas Boehly | Scanpix nuotr.

Toddas Boehly | Scanpix nuotr.

 Londono „Chelsea“ turės naujus šeimininkus. Skelbiama, kad klubą perka kelių investuotojų iš JAV vadovaujama grupė, o Didžiosios Britanijos vyriausybė ir Anglijos „Premier“ lyga jau davė tam leidimą.

19 metų trukęs Romano Abromovičiaus vadovavimas „Chelsea“ klube bus baigtas, kai jį perims amerikiečių milijardieriaus Toddo Boehly vadovaujas konsorciumas.

Bendra investicija sieks 4,25 mlrd. svarų, bet klubo pardavimo kaina siekia 2,5 mlrd. svarų. Likę 1,75 mlrd. bus investuota per 10 metų.

Didžiosios Britanijos vyriausybė jau išdavė specialią licenciją, kuri leis pardavimą užbaigti jau antradienio vakare.

„Praėjusią naktį vyriausybė išdavė licenciją, leidžiančią parduoti „Chelsea“. Atsižvelgiant į sankcijas, kurias taikėme tiems, kurie yra susiję su Putinu ir kruvina invazija į Ukrainą, ilgalaikė klubo ateitis gali būti užtikrinta tik valdant naujam savininkui“, – skelbiama Didžiosios Britanijos sporto ir kultūros ministrės Nadine Dorrie pranešime. „Esame patenkinti, kad pardavimo pajamos nebus naudingos R.Abromovičiui ir kitiems, kuriems taikomos sankcijos“.

Pardavimo pajamos bus pervestos į užšaldytą banko sąskaitą Didžiojoje Britanijoje, o R.Abramovičius anksčiau teigė, kad ketina 100 proc. jų paaukoti labdarai.

Kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje ir buvo pritaikytos su V.Putinu susijusiems žmonėms sankcijos, „Chelsea“ buvo leista tęsti veiklą pagal specialią vyriausybės licenciją, kurios galiojimas baigiasi gegužės 31-ą dieną.

Kas yra naujieji „Chelsea“ savininkai?

T.Boehley yra beisbolo klubo Los Andželo „Dodgers“ bendrasavininkas ir NBA komandos Los Andželo „Lakers“ investuotojas.

2019 m. jis bandė „Chelsea“ įsigyti už 2,2 mlrd. svarų, tačiau jo pasiūlymas buvo atmestas. Tada jis viešai pareiškė norintis įsigyti „Premier“ lygos komandą.

Tikimąsi, kad T.Boehley užims vietą valdyboje ir bus vienas vadovaujančių asmenų, nepaisant to, kad jjis neturės didžiosios dalies akcijų paketo.

Didžiąją dalį pinigų skyrė „Clearlake Capirtal“, kartu su privataus kapitalo bendrasavininkais Jose E. Feliciano ir Behdadu Eghbali.

Taip pat sandoryje dalyvauja ir pagrindinis „Dodgers“ savininkas Markas Walteris bei ilgametis T.Boehly partneris ir kolega milijardierius iš Šveicarijos Hansjorgas Wyssas.

„Goal“ skelbia, kad naujieji investuotojai taip pat investuos į „Stamford Bridge“, akademiją, moterų komandą, moterų komandos stadioną „Kingsmeadow“ ir finansuos „Chelsea“ fondą.

Grupė ketina atnaujinti kontraktus su pagrindiniais žaidėjais, įskaitant Masoną Mountą ir Reece‘ą Jamesą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
LKL