Tailande su savimi kovojantis D.Rimkus: apie emocinį valgymą ir karą su juo, artėjančios kovos datą ir naują projektą (4)

2022.05.23 13:16
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Dovydas Rimkus Tailande | asmeninio archyvo nuotr.

Dovydas Rimkus Tailande | asmeninio archyvo nuotr.

„Komentarai apie tai, kad mano karjera baigta? – perklausė kovotojas Dovydas Rimkus-Rimkenzo. – Juos mačiau, tačiau su jais man padėjo susitaikyti mane supanti teigiama aplinka ir „One Championship“ organizacija, kuri man priminė, kad turiu dar bent 4 kovas jų narve kažkam kažką įrodyti“.

Tuoj pat „Rimkenzo“ perspėja: „Bet dabar, jei ir noriu kažkam kažką įrodyti, tai tik pats sau: kad galiu, noriu ir myliu tai, ką darau“.

Vienas skandalingiausių šalies kovotojų dabar vieši Tailande. Iš pradžių buvo teigiama, kad čia jis praleis tris savaites ir laiką skirs televizijos projekto filmavimams. Apie paslaptingą projektą turėjo būti pranešta kiek vėliau. Tačiau sekėjų balsavimo dėka socialiniuose tinkluose D.Rimkus apsisprendė pabūti Tailande ilgėliau. Čia gimė ir nauja projekto idėja – asmeninis vlog’as „Youtube“ platformoje.

„Žinote, čia kaip pagal tam tikras taisykles su mūsų mylimais tautiečiais – išsiskirk iš grupės ir tu būsi minimas... Dažniausiai bloguoju... O išsiskirk blogais bruožais – tapsi garsenybe. Vienas mano labai geras draugas man vis kartojo apie „Youtube“ platformą. Todėl nusprendžiau pabandyti, – teigė D.Rimkus. – Sau nedrįstu klijuoti vlogerio etiketės, tačiau galiu sau užtikrintai užklijuoti kiek kitokią etiketę – gyvenime viską darau nuoširdžiai ir darau tai, ką myliu. Jau dabar galite pamatyti pirmąją video vlogą iš Tailando. O jų tikrai bus daug“.

Būtent Pukete D.Rimkus suprato, kad emocinis valgymas niekuo nesiskiria nuo kitų sunkių ligų, kurios gadina psichiką ir neleidžia žmogui atrasti vidinės ramybės. Pasak paties kovotojo, tai privertė susivokti: pirmiausia reikia pasirengti įveikti save bei emocinį valgymą, todėl nusprendė atsiskirti ir išvyko į senosiomis tradicijomis garsėjančią salę.

Šiuo metu jis treniruojasi 70 kilometrų nuo Bankoko centro nutolusioje tailandiečių kovotojo Sangtiennoi salėje. Asmeniškai su D.Rimkumi darbuojasi legendinio kovotojo sūnus.

„Į Tailandą važiavau, nes norėjau pamatyti, kur atsirado Muay Thai, kaip dirba geriausi pasaulio kovotojai, – sportas.lt sakė D.Rimkus. – Vaizdas tikrai nenuvylė. Jeigu norite patarimo – profesionalaus kovotojo svajonė yra ruoštis savo kovai Tailande. Čia puikios sąlygos, mikroklimatas, oras, vitaminas D, pigus pragyvenimas, skanus ir sąlyginai sveikas maistas. Tai yra „Wow“.

D.Rimkus prisipažino, kad liko sužavėtas budizmo. „Pakerėti gali čia gyvenančių žmonių emocijos ir džiaugsmas dabartimi, šia diena, jų galvojimas tik apie tai, kas yra čia ir dabar. Tai kiekvieną dieną čia, Tailande, paverčia prasminga“, – sakė kovotojas.

Ivanas Kondratevas ir Dovydas Rimkus | Organizatorių nuotr.

Ivanas Kondratevas ir Dovydas Rimkus | Organizatorių nuotr.

Paklaustas, ar jau žino, kada nusimato kova „One Championship“ narve, D.Rimkus atviras: „Mano vadybininkas aktyviai dėl jos derasi, – pranešė sportininkas. – ji turėtų įvykti vasaros antroje pusėje. Lokacija, turbūt, bus ta pati – Singapūras. Nebent situacija pagerės dėl COVID-19 ir renginys įvyktų Bankoke. Tai būtų man kur kas patogiau“.

Prabilęs apie sunkiausią kovą su savimi, dabar D.Rimkus atviras: „Jaučiuosi puikiai“.

Jis pripažino, kad prieš beveik porą savaičių svėrė net 94 kilogramus. „Bet dabar kiekvieną dieną sunkiai su savimi dirbu ir jaučiu, kad dedu mažus žingsnius tikslo link. Dabar sveriu 84,4 kg“, – pranešė kovotojas.

Apie komentarus, kuriuose buvo vadinamas „storuliuku“, D.Rimkus taip pat kalba be užuolankų.

Dovydas Rimkus | Youtube.com nuotr.

Dovydas Rimkus | Youtube.com nuotr.

„Anksčiau išgyvendavau dėl bet kokių neigiamų komentarų. Tikrai stresuodavau. Laikui bėgant išmokau žiūrėti į savo kelią profesionaliai, nekreipti dėmesio į neigiamus komentarus, o jeigu esate girdėję apie tokią ligą kaip „emocinis valgymas“, jei turite žmonių, kurie tokią ligą turi, susirūpinkite – tai yra rimta, su tuo reikia dirbti, kovoti ir tai stabdyti“, – sakė D.Rimkus.

Būtent tai dabar jis ir daro. Receptas?

„Neturiu jokios prieigos prie pinigų, kiekvieną dieną sportuoju po 8 valandas, gaunu ribotą maisto kiekį ir taip kiekvieną dieną artėju savo tikslo link – psichologinio įgūdžio suformavimo, – išdėstė „Rimkenzo“. – O tiems, kurie komentuoja ir galvoja, kad tai yra juokinga, nevyriška ar, tuo labiau, vaikiška, turbūt, niekada nesusidūrė su priklausomybėmis. Taip, jos būna ne tik nuo visuomenėje žinomų dalykų kaip narkotikai ar alkoholis, bet ir nuo emocinio valgymo. Tačiau labai sunku su tuo dirbti... Turiu aplinką, kuri manimi pasitiki visu 100 proc. ir pats nekantriai laukiu savo sunkaus darbo rezultatų“.

Priminsime, kad D.Rimkus savo debiutinę kovą „One Championship“ narve laimėjo prieš Chunyu Zhang, tačiau šių metų sausį pralaimėjo rusui Ivanui Kondratjevui.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų