Sekso skandalas Haičio futbole: „dovaną“ priėmė ir S.Blatteris?

2022.05.20 16:25
Seppas Blatteris | Scanpix nuotr.

Seppas Blatteris | Scanpix nuotr.

Žurnalistas Romainas Molina naujausiu savo straipsniu sukrėtė futbolo bendruomenę. Jis pareiškė, kad Haičio futbolo asociacija sukūrė beveik du dešimtmečius gyvavusį seksualinio išnaudojimo tinklą.

Teigiama, kad tai buvo tarsi pragaras žemėje. FIFA ar CONCACAF delegacijų nariai, atvykę į Haitį, sulaukdavo pasiūlymo seksualiai išnaudoti žaidėją, teisėją arba darbuotoją. Teigiama, kad tokią „dovaną“ priėmė ir pats tuometis FIFA prezidentas Seppas Blatteris.

„Atvyksti į Haitį ir šios šalies futbolo asociacijos atstovai tau parūpina merginą, kuri jau laukia tavęs viešbutyje. Aš prieš buvusį asociacijos prezidentą Yvesą Jean-Bartą ir jo korumpuotą administraciją kovoju nuo 2007 m. Jau pasisakiau apie įvairiausius išnaudojimo būdus, įskaitant ir seksualinį“, - sakė buvęs rinktinės kapitonas ir žaidėjų sąjungos prezidentas Ernso Laurence‘as.

Po „The Guardian“ tyrimo Y.Jean-Bartas buvo diskvalifikuotas FIFA iki gyvos galvos. Teigiama, kad jis seksualiai išnaudojo žaidėjų, iš kurių daugelis – nepilnamečiai.

Teigiama, kad visi perspektyviausi Haičio futbolininkai ir futbolininkės nuo 14-os metų buvo surenkami į „FIFA Goal“ centrą. Ten jie turėdavo atiduoti savo asmens dokumentus ir tapdavo visiškai priklausomi nuo Haičio futbolo asociacijos prezidento malonės. Haitis yra viena skurdžiausių pasaulio valstybių, todėl futbolas vaikams buvo viena iš nedaugelio galimybių užsitikrinti šviesią ateitį. Visgi, jų svajonės greitai duždavo. Jei kuris nors žaidėjas norėdavo išvykti į užsienį su Haičio rinktine arba siekdavo JAV vizos, tuomet Y.Jean-Bartas bei jo administracija reikalaudavo už tai kažkokios grąžos. Dažniausiai ta grąža tapdavo seksualinis išnaudojimas.

FIFA jau nustatė 34 seksualinio išnaudojimo tinklo Haičio futbole aukas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų