Pirmą kartą istorijoje pasaulio vyrų futbolo čempionate teisėjaus moterys (1)

2022.05.20 15:06
Salima Mukansanga | Scanpix nuotr.

Salima Mukansanga | Scanpix nuotr.

 Lapkričio 21 – gruodžio 18 dienomis Dohoje (Kataras) vyks svarbiausias šių metų sporto renginys – pasaulio vyrų futbolo čempionatas. Neseniai patvirtinta, kad jame pirmą kartą per istoriją teisėjaus moterys.

FIFA ketvirtadienį paskelbė 36 aikštės teisėjus, kurie buvo atrinkti darbui pasaulio čempionate. Tarp jų pateko ir 3 moterys – prancūzė Stephanie Frappart, japonė Yamashita Yoshimi ir iš Ruandos kilusi Salima Mukansanga.

Manoma, kad iš šio trejeto svarbiausioms rungtynėms teisėjaus S.Frappart, kuri jau sugriovė ne vieną ankstesnį barjerą teisėjoms vyrų futbole. S.Frappart yra dirbusi UEFA Čempionų lygos rungtynėse, pasaulio čempionato atrankoje ir Prancūzijos „Ligue 1“ pirmenybėse. Šiemet ji netgi teisėjavo Prancūzijos vyrų futbolo taurės finalo mačui tarp „Nantes“ ir „Nice“. Tas rungtynes „Nantes“ laimėjo rezultatu 1:0 ir iškovojo 22 metus lauktą trofėjų.

S.Frappart buvo pakviesta ir į „Euro 2020“ pirmenybes, bet tada jos vaidmuo buvo menkesnis. Ji ėjo ketvirtosios teisėjos pareigas.

2022 m. pasaulio čempionate darbuosis ir trys teisėjos asistentės – Kathryn Nesbitt, meksikietė Karen Diaz Medina ir brazilė Neuza Back.

„Šiuo sprendimu norime įrodyti, kad teisėjus atsirenkame pagal darbo kokybę, o ne pagal lytį“, - sakė FIFA teisėjų komiteto vadovas Pierluigi Collina.

Priminsime, kad pasiruošimą 2022 m. čempionatui ilgą laiką temdė sukrečiantys pranešimai apie darbo migrantų Katare mirtis ir siaubingas darbo sąlygas. Neseniai grupė nevyriausybiniu organizacijų kreipėsi į FIFA, prašydama skirti 440 mln. JAV dolerių darbuotojų kompensacijoms ir ateities darbo sąlygų pagerinimui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų