Istorinis pasiekimas: boksininkė G.Stonkutė – pasaulio čempionė! (17)

2022.05.19 20:43
Gabrielė Stonkutė | „Stop“ kadras

Gabrielė Stonkutė | „Stop“ kadras

Ketvirtadienį Lietuvos boksininkė 21-erių metų Gabrielė Stonkutė pasaulio moterų bokso čempionate svorio kategorijos iki 81 kg finale vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 29:28, 29:28) įveikė šių metų Europos U-22 čempionę lenkę Oliwią Toborek ir iškovojo aukso medalį.

Pirmame raunde trys teisėjai iš penkių pergalę 10:9 skyrė Lenkijos atstovei. Antrame raunde G.Stonkutė perėmė iniciatyvą ir visi penki teisėjai buvo lietuvės pusėje. Trečiame raunde G. Stonkutė dominavo ringe ir iki finalinio gongo likus daugiau negu minutei, pasiuntė varžovę į nokdauną.

Tai pirmas Lietuvos atstovų laimėtas auksas pasaulio vyrų ir moterų bokso čempionatuose per visą istoriją. Be aukso medalio, G.Stonkutė taip pat pelnė ir 100 tūkst. piniginį prizą.

Bronzos medalius iškovojo australė Jessica Bagley ir turkė Elif Guneri.

Pasaulio čempionato pusfinalyje Vido Bružo treniruojama G.Stonkutė įveikė Europos čempionę ir daugkartinę pasaulio čempionatų prizininkę, ringo šeimininkę turkę Elif Guneri, o ketvirtfinalyje nugalėjo kazachę Gulsają Yerzhan.

„Prieš finalą labai įdėmiai analizavom lenkės kovas, ieškojom kur jos stiprios ir silpnos pusės. Visas kovas ji pradeda labai aktyviai. Tokios kovos pradžios ir tikėjomės, to ir norėjome, nes tam ruošėmės. Skaičiavom, kad jeigu ir pralaimėsim pirmą raundą, vėliau bus lengviau, nes Gabrielė daug ilgiau išlaiko aukštą tempą, o varžovė daug greičiau pavargsta. Tada lengviau įveikti jos gynybą, ypač ilgesnėmis serijomis ir apatiniais smūgiais. Džiugu, kad lemiama kova vyko pagal mūsų numatytą scenarijų. Antrame raunde Gabrielė pradėjo daugiau smūgiuoti ir perlaužė kovą. Jau antro raundo viduryje matėsi, kad varžovė neišlaiko tempo. Gabrielė vėl pademonstravo neįtikėtiną charakterį. Visos trys kovos pasaulio čempionate klostėsi panašiai – pirmą raundą Gabrielė pralaimėdavo, bet vėliau sugebėdavo kaskart perlaužti dvikovos eigą ir iškovojo įspūdingas pergales“, – komentavo treneris Vidas Bružas.

G.Stonkutė yra tapusi Europos jaunimo čempione, o Europos jaunimo U22 čempionatuose laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

G.Stonkutės iškovotas medalis – pirmasis Lietuvos boksininkių laimėtas apdovanojimas per visą pasaulio čempionatų istoriją. Lietuvos boksininkės planetos pirmenybėse dalyvauja nuo 2010 metų.

Šių metų pasaulio čempionate kovas pradėjo rekordinis skaičius boksininkių – 310 boksininkių iš 73-ijų valstybių. Dvylikoje svorio kategorijų čempionėms ir prizininkėms bus išdalintas rekordinis piniginis prizas – net 2,4 mln. JAV dolerių.

G.Stonkutės finalinė kova nuo 2 val. 16 min. 13 sek.:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (17)
Registruoti
Anoniminiai (17)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų