Latvija

V.Micičiaus tritaškis išvedė „Anadolu Efes“ į Eurolygos finalą (2)

2022.05.19 20:41
Vasilije Micičius | Scanpix nuotr.

Pirmąjį kelialapį į Eurolygos finalą iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai.

Vasilije Micičiaus tritaškis paskutinę sekundę lėmė, kad titulą ginantys turkai Belgrade 77:74 (18:21, 24:22, 24:20, 11:11) palaužė Pirėjo „Olympiacos“ komandą.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo „Olympiacos“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 8-0 ir ėmė tolti nuo varžovų (5:12).

Vis dėlto, per anksti pasiduoti nežadėjo ir titulą ginantys „Anadolu Efes“ krepšininkai. Pastarieji atsakė atkarpa 11-0 ir persvėrė rezultatą (18:14).

Nepaisant to, turkams išsaugoti persvaros nepavyko. Graikai ketvirtį užbaigė 7 taškais be atsako ir vėl diktavo sąlygas ant parketo – 18:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje Hassanas Martinas pelnė keturis taškus iš eilės ir leido graikams atsiplėšti (24:29), tačiau visą darbą nubraukė Shane‘o Larkino tritaškis ir Tiboro Pleisso taškai (29:29).

Netrukus tas pats H.Martinas vėl iniciavo Pirėjo klubo spurtą ir šie nutolo 7 taškais (32:39). Visgi, ir tada Sh.Larkino bei Vasilije Micičiaus duetas neleido per daug oponentams pabėgti (37:39).

Galiausiai V.Micičius smeigė dar vieną tritaškį ir persvėrė rezultatą (42:41). Trapią persvarą graikai susigrąžino prieš pat ilgąją pertrauką, kai dvitaškį realizavo Shaquielle‘as McKissicas – 42:43.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą į savo rankas ėmė turkai. Jie spurtavo 6-0 ir ėmė tolti (51:45).

Po graikų tritaškio Eurolygos čempionai dar labiau įsiuto ir atsakė 8 taškais paeiliui, o skirtumas pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklis (59:48).

Nepaisant to, „Olympiacos“ krepšininkai surado jėgų ir sugebėjo sumažinti deficitą, kuris prieš lemiamą ketvirtį sumenko iki 3 taškų – 66:63.

Ketvirtajame kėlinyje vyko nuožmi kova. Nors didžiąją ketvirčio dalį priekyje buvo turkai, tačiau per daug nenutolo.

Galiausiai likus žaisti 20 sekundžių H.Martinas metimu iš po krepšio lygino rezultatą (74:74).

Po minutės pertraukėlės lemiamas metimas buvo patikėtas V.Micičiui. Toks Ergino Atamano sprendimas pasiteisino – krepšininkas paskutinę sekundę smeigė tritaškį ir išvedė Stambulo ekipą į priekį – 77:74.

Graikai dar turėjo 0,2 sekundės, tačiau net nespėjo laiku išmesti kamuolio ir pergalė atiteko titulą ginantiems turkams.

Stambulo klubas jau antrus metus iš eilės pateko į didįjį finalą.

„Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas 21 (2/6 dvit., 4/12 trit., 5/6 baud., 7 rez. perd.), Elijah Bryantas 16 (4/6 trit.), Vasilije Micičius 15 (4/11 trit., 9 rez. perd.), Bryantas Dunstonas 12, Tiboras Pleissas 8 (7 atk. kam.).

„Olympiacos“: Shaquielle‘as McKissicas 12 (3/4 dvit., 0/2 trit., 6/6 baud.), Tyleris Dorsey, Kostas Sloukas (6 rez. perd.) ir Hassanas Martinas po 11, Kostas Papanikolaou 10, Moustapha Fallas 7.