37-asis „Premier“ lygos turas: gniuždančiai atviras G.Xhaka, skambutis S.Gerrardui ir pagarba „West Ham“ legendai

2022.05.18 16:09
Markas Noble | Scanpix nuotr.

Markas Noble | Scanpix nuotr.

 Anglijos „Premier“ lygoje liko vienas vienintelis turas, o prieš jį intrigų į valias. Kas nuskins čempionų titulą? Kas pačiups paskutinę UEFA Čempionų lygos vietą? Ar praėjusį sezoną tiesiog skrajojęs Lidsas krausis lagaminus kelionei į žemesnį divizioną? Į visus šiuos klausimus bus atsakyta uždarant sezoną jau savaitgalį, o šįkart – tradicinė „Sportas.lt“ apžvalga apie pastarojo turo batalijas.

ČEMPIONŲ LYGA. Paskutiniame ture netrūks intrigos kovojant dėl vietos elitiniame kito sezono turnyre. Čia idealią progą į ten net po penkerių metų pertraukos sugrįžti iššvaistė Londono „Arsenal“, 0:2 nusileidus Niukaslui, o štai pagrindinis konkurentas „Tottenham“ 1:0 pranoko Bernlio komandą, ir prieš paskutinį turą būdamas ketvirtoje vietoje turi prieš „kanonierius“ dviejų taškų pranašumą.

O ir varžovai abiem komandoms paskutiniame ture teko skirtingo kalibro. Antonio Conte auklėtiniai žais su Noridžu, o štai „Arsenal“ laukia „Everton“ egzaminas.

„Čempionų lygos vieta vis dar nėra mūsų rankose“, – po rungtynių auklėtinių džiaugtis per anksti neragino A. Conte.

Tuo tarpu „Arsenal“ rungtynių vinimi tapo Granito Xhakos mintys po rungtynių, kuomet futbolininkas toli gražu žodžių į vatą nevyniojo.

„Jei kas nors iš mūsų nepasiruošę spaudimui, tegul lieka namuose. Jeigu mes pasirodome tik taip, kaip šiose rungtynėse su Niukaslu, mes nesame verti Čempionų lygos. Jei neklausai trenerio, jei darai tik tai, kas tau patinka – nieko neišeis“, – sakė Šveicarijos rinktinės futbolininkas.

„Newcastle“ komanda šiandien buvo šimtą kartų geresnė nei mes“, – auklėtiniui antrino ir Mikelis Arteta.

GALI IŠKRISTI. „Leeds United“ komanda nepasinaudojo proga atitrūkti nuo dugno ir iškritimo zonos. Klubas lygiosiomis 1:1 namuose sužaidė su Braitonu ir toliau stipriai rizikuoja palikti „Premier“ lygą.

Lidsui liko vienos rungtynės – išvykoje su Brentfordu. Problema Lidsui yra ta, kad pagrindiniam konkurentui, Bernliui, atsiliekančiam vos vienu tašku, ir jau esančiam iškritimo zonoje liko dar dvejos rungtynės – kovos su „Aston Villa“ ir „Newcastle United“. Jei kitose rungtynėse Lidsas praras taškus, o „Burnley“ per du mačus laimės bent kartą, „Leeds United“ po dvejų metų pertraukos kitą sezoną vėl sugrįš į žemesnį divizioną.

Tiesa, būtent Lidso rungtynėse su Braitonu krito kone labiausiai emociškas šio turo įvartis. „Ellan Roads“ stadione Pascalis Struijkas tik pridėto laiko metu šį sezoną „Leeds United“ dar suteikė vilties išlikti, išlyginęs rezultatą ir išplėšęs priešpaskutinėse sezono rungtynėse lygiąsias.

Įdomu tai, kad „Leeds United“ vėlyvi įvarčiai tampa tikra klasika. Šį sezoną tokių iš viso šis klubas įmušė septynis. Tai yra antras didžiausias vėlyvų įvarčių pridėto laiko metu skaičius visoje „Premier“ lygoje. Daugiau mušė tik „Manchester City“ – 9.

PAŽEMINIMAS. Tai buvo paskutinės „Watford“ sezono namų rungtynės, tačiau tai labiau priminė ne garbingą sezono uždarymą, o dar vieną iliustraciją, koks šiam klubui tai buvo sezonas. „Leicester City“ čia šeimininkavo ir suvarpė vietos komandą 5:1.

Buvęs treneris, o dabar „Sky Sports“ analitiku dirbantis Timas Sherwoodas „Watford“ situaciją apibūdino konkrečiai ir aiškiai.

„Treneris R. Hodgsonas nenusipelnė tokio pasirodymo. Tai yra visiška gėda“, – tikino specialistas.

Pabuvę vieną sezoną „Premier“ lygoje, „Watford“ komanda kitą sezoną vėl rungtyniaus antrame divizione.

„Žmonės labai mėgsta kaltinti R. Hodgsoną dėl visų mūsų nelaimių. Jis mus šiek tiek pažadino. Mes buvome tarsi mirę, nežinojome, ką turime daryti, koks yra mūsų planas. Jis mus vėl sujungė.

Apie „Watford“ sezoną itin aštriai pasisakė vartininkas Benas Fosteris.

„Nemanau, kad kuris nors pasaulio treneris mus apskritai galėjo išgelbėti. Ką Roy’us padarė dėl mūsų, buvo nuostabu. Aš tiesiog mėgavausi“, – tikino B. Fosteris.

„Watford“ iš 19 namų rungtynių pralaimėjo 15. Tai yra pakartotas prasčiausias rezultatas istorijoje.

O tuo metu Lesteris šiose rungtynėse pirmą kartą per ketverius metus turėjo kitą vartininką. Kasperas Schmeichelis turėjo net 149-erių rungtynių starto sudėtyje iš eilės seriją, tačiau dabar į aikštę vietoje jo mestas buvo Danny Wardas. „Premier“ lygos istorijoje tokia serija yra šešta ilgiausia.

ATGIJUSI VILTIS. Nors šios žvėrišku tempu lekiančių žirgų lenktynės dėl titulo naujo lyderio neturi, tačiau čia ir vėl netikėtai atsirado viltis. O ją pakurstė Londono „West Ham“ klubas, kuris iš „Manchester City“ atėmė du taškus. Visgi „plaktukai“ galėjo netgi laimėti, tačiau prarado dviejų įvarčių persvarą, ir galiausiai sužaidė lygiosiomis 2:2. Laimėti galėjo ir „City“, bet vienuolikos metrų baudinio nerealizavo Riyadas Mahrezas.

Viskas vis dar yra „miestiečių“ rankose, tačiau situacija nebėra tokia stabili. Jiems paskutinio turo kovoje „Etihad“ stadione su „Aston Villa“ būtina pergalė.

Visgi Pepas Guardiola šiose lenktynėse ir toliau tikina niekuo nesistebintis.

„Negalėjau tikėtis nieko kito, jei žinau, kad konkuruojame su tokia komanda kaip „Liverpool“. Ji yra beveik tobula. Nesitikėjau laimėti titulą iki sezono pabaigos dar likus keturiems turams“, – dėstė ispanas.

PAGARBA LEGENDAI. Tai buvo paskutinės „West Ham“ veterano Marko Noble’o rungtynės namų stadione. Po mačo jis sulaukė didžiulių sirgalių aplodismentų, ir galiausiai nesulaikė ašarų.

„Bandžiau nepravirkti, sulaikyti emocijas, bet jos buvo aukščiau manęs. Tai neįtikėtinas išleidimas iš komandos. Negalėjau prašyti geresnio palydėjimo“, – tikino jis.

M. Noble’as yra 35-erių saugas, pats kilęs iš Londono. „West Ham“ struktūroje jis yra nuo pat jaunimo akademijos, kai jam tebuvo 13, ir savo karjeros metu tik itin trumpam laikui kaupti patirtį buvo skolintas „Hull City“ ir „Ipswich Town“ komandoms. Be šių trumpalaikių išvykimų pasistažuoti, kontraktų su kitomis komandomis M. Noble’as per savo karjerą taip niekada ir neturėjo.

„Vadovybė man leido suprasti, kad jie norėtų mane matyti komandoje ir kitą sezoną, bet gana. Keliauju atostogų, ir vėliau žiūrėsiu, ką veiksiu ateityje“, – dėstė veteranas.

Tribūnose jam pagerbti kilo didžiuliai plakatai ir jo portretai su užrašais „ponas „West Hamas“.

„Markas yra ypatingas, nes jis tiesiog kraujuoja šio klubo spalvomis. Kai surandi gerą žaidėją, jis yra kokybiškas, ir prisiriša prie tavo komandos visai karjerai, tai yra beprotiška, komandai suteikia daug vertės, kurios žodžiais neišsakysi. Dar ilgai nematysime tokio futbolininko, kuris būtų toks ištikimas savo gimtajai komandai“, – apie M. Noble’ą kalbėjo buvęs „West Ham“ žaidėjas Nigelas Reo-Cokeris.

„Paskutinis ir svarbiausias dalykas – tikiuosi, kad per tuos 18 metų priverčiau jus didžiuotis šiuo klubu“ – fanams sakė žaidėjo kelią prieš savo publiką pabaigęs M. Noble’as.

PERSEKIOTOJAI. Vargais negalais „Liverpool“ palaužė „Southampton“ 2:1, be dviejų savo svarbių žaidėjų – Virgilo van Dijko ir Mohamedo Salah. Galiausiai „Liverpool“ liko mačas su „Wolves“, o „City“ komandai su Birmingamo ekipa, kurią treniruoja ne kas kitas, o Stevenas Gerrardas, todėl dabar „Liverpool“ sirgaliai viltis deda būtent į savo legendą.

„Šią savaitę dar paskambinsiu Stevenui, tikiuosi, kad jis galės mums padaryti paslaugą“, – juokėsi Jordanas Hendersonas.

Taip Anglijoje paplito naratyvas, kad S. Gerrardas per ilgametę savo karjerą Liverpulyje niekada nelaimėjo „Premier“ lygos titulo, tačiau tai padaryti gali būtent dabar – kuomet jis dirba jau visai kitoje komandoje, jei tik atims taškus iš „City“ komandos.

Vis tik Jurgenas Kloppas atviras – šansų laimėti titulą „Liverpool“ daug neturi.

„Tai mažai tikėtina. Jie žais namuose, žais su „Aston Villa“, kuri ketvirtadienį bus sužaidusi su „Burnley“ komanda, kuri priešinsis stipriai, nes kovoja dėl išlikimo. Bet tai yra futbolas. Milimetriniu atstumu „City“ titulą laimėjo ir 2019-aisiais. Mums reikia telktis į save – pirmiausiai laimėti savo rungtynes, o „Aston Villa“ turi paimti bent tašką iš mačo „Etihad“ stadione. Tai įmanoma. Šansų nedaug, bet įmanoma“, – tikino specialistas.

Beje, „Liverpool“ pasikinkė tiesiog nuostabią sportinę formą – tapo pirma komanda per pastaruosius 14 metų „Premier“ lygoje, kuri per kalendorinius metus nepralaimi pirmų 18-os savo rungtynių.

RIZIKA. Teoriškai, saugus nėra ir legendinis Liverpulio „Everton“ klubas, dabar lenkiantis iškritimo zoną dviem taškais. Tiesa, „irisai“, skirtingai nei konkurentai, turi sužaisti dar dvejas rungtynes – prieš „Crystal Palace“ ir Londono „Arsenal“ komandas. Pastarajame ture klubas itin apmaudžiai 2:3 nusileido Brentfordui.

Po pirmo kėlinio „Everton“ namie pirmavo 2:1, tačiau po pertraukos du įvarčius praleido per viso labo tris minutes, ir taip pralaimėjo susitikimą. Įdomu tai, kad „Everton“ žaidėjai buvo bausti net dviem raudonomis kortelėmis – jau 18 minutę išvarytas Jarradas Branthwaite'as, o 88-ą – ir Salomonas Rondonas.

„Viskas paprasta – mums reikia kontroliuoti rungtynes. Galbūt ir galėjome primušti daugiau įvarčių, bet ta raudona kortelė daug pakeitė. „Premier“ lygoje sunku net 70 minučių likti mažumoje“, – aiškino Frankas Lampardas. Specialistas metė akmenų ir į teisėjo daržą, ypač už neskirtą baudinį, kuomet už marškinėlių buvo tempiamas Richarlisonas.

„Tikiu, kad tas epizodas buvo tikras baudinys. Galbūt turėtume rezultatą 2:0, ir visus 11 vyrų aikštėje. Manau, visi suprantame, kaip toks mačas būtų pasibaigęs, bet taip nenutiko“, – dėstė treneris.

Dabar po šių rungtynių „Everton“ yra praleidęs 59 įvarčius šiame sezone. Tai yra didžiausias skaičius šiai komandai per pastaruosius 21-erius metus.

RASIZMAS. Deja, tačiau šios rungtynės pažymėtos ne tik įvarčių ir emocijų lietumi, bet ir skandalu tribūnose. Du „Brentford“ futbolininkai, puolėjas Ivanas Toney ir gynėjas Rico Henry pasiskundė, kad jų pakviestus rungtynes stebėti šeimos narius rasistiškai užgauliojo „Everton“ sirgaliai. Vietos policija pradėjo tyrimą.

„Niekada nesiskundžiu dėl dalykų, kurie manęs ar mano šeimos nepaveikia fiziškai, bet matyti savo mamą nuliūdusią dėl rasinės diskriminacijos mane tiesiog pykdo“, – rašė R. Henry.

„Tam žmogui, kuris užgauliojo mano šeimą noriu pasakyti, kad padarysiu viską, kad tu būtum nubaustas“, – rašė ir I. Toney.

Gražiausias turo įvartis

Lesterio ataka ir Jamie Vardy smūgis galva į „Watford“ vartus (nuo 1 min. 15 sek.)

Rezultatyviausi „Premier“ lygos futbolininkai

1. Mohamedas Salah („Liverpool“) – 22

2. Heung-Min Sonas („Tottenham“) – 21

3. Cristiano Ronaldo („Manchester United“) – 18.

4. Harry Kane’as („Tottenham“) – 16.

5. Kevinas De Bruyne („Manchester City“), Diogo Jota ir Sadio Mane (abu „Liverpool“) – po 15.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
LKL