N.Djokovičius įvertino galimybę boikotuoti Vimbldono turnyrą (11)

2022.05.17 21:02
Novakas Djokovičius | „Twitter“ nuotr.

Novakas Djokovičius | „Twitter“ nuotr.

 Šiuo metu teniso pasaulyje už uždarų durų verda aktyvios diskusijos dėl to, ar ATP reikia imtis griežtų sankcijų prieš Vimbldono turnyrą, kuris atsisakė įsileisti Rusijos ir Baltarusijos žaidėjus dėl karo Ukrainoje.

Nemažai elitinių tenisininkų sukritikavo tokį sprendimą. Imta diskutuoti apie tai, kad Vimbldone turėtų būti panaikinta galimybė uždirbti ATP reitingo taškus, kas gerokai sumenkintų turnyro prestižą. Apie tokią idėją užsiminė pats ispanas Rafaelis Nadalis, priklausantis ATP žaidėjų tarybai.

„The Telegraph“ pažymi, kad ATP žaidėjų taryboje gali įvykti savotiškas skilimas, nes klausimas yra labai jautrus. Vieni tenisininkai tikina, kad reikia reikšti palaikymą Ukrainai, kiti prašo nemaišyti sporto su politika ir nesuversti kaltės atskiriems žaidėjams.

Britų parlamentaras Chrisas Bryantas pažymėjo, kad jį nuvylė ryškiausių teniso žvaigždžių pasisakymai: „Federeris ir Nadalis turėtų aiškiai pasakyti, ką galvoja. Ar jie nori, kad Putinui nepasisektų, ar jiems visa tai nerūpi? Tenisininkų elgesys yra pasibaisėtinas. Toks įspūdis, kad jie nieko negirdėjo apie tai, kas vyksta Ukrainoje, arba jiems visa tai nerūpi“.

Geriausias planetos tenisininkas Novakas Djokovičius, kuris irgi nepritaria Vimbldone pritaikytoms sankcijoms, buvo paklaustas, ar vertėtų apskritai boikotuoti šį turnyrą.

„Sportininkų darbas yra sportuoti. Jei mes juos išmesime iš sporto vien todėl, kad jie kilę iš tam tikros šalies, tai bus neteisinga. Reikia daugiau bendrauti su Vimbldono vadovais. Aš šituose reikaluose nebedalyvauju taip aktyviai kaip prieš 10 metų, bet girdėjau, kad Vimbldono organizatoriai yra labai griežti. Visgi, boikotas būtų labai drastiškas sprendimas. Yra ir geresnių variantų“, - aiškino serbas.

Beje, ATP jau svarstė atimti reitingo taškus ir iš poros turnyrų Didžiojoje Britanijoje, kurie vyks prieš Vimbldoną, tačiau tokio sprendimo atsisakyta. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (11)
Registruoti
Anoniminiai (11)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų