R.Berankis Ženevoje garbingai priešinosi žaidimo ant grunto meistrui F.Delboniui (6)

2022.05.16 16:49
Ričardas Berankis ir Federico Delbonis | „Twitter“ nuotr.

Ričardas Berankis ir Federico Delbonis | „Twitter“ nuotr.

 Pusantro mėnesio nežaidęs 31-erių lietuvis Ričardas Berankis (ATP-101) į teniso kortą grįžo ATP 250 turnyre Ženevoje (Šveicarija) – „Gonet Geneva Open“. Pirmadienį vienetų varžybų pirmajame rate vardinį kvietimą gavęs lietuvis per maždaug pusantros valandos 4:6, 4:6 pralaimėjo bendraamžiui argentiniečiui Federico Delboniui (ATP-62). Lietuviui tai buvo pirmas turnyras ant grunto šiame sezone.

R.Berankis jau pirmajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją ir iš karto susikomplikavo padėtį. Septintajame geime F.Delbonis „sausai“ laimėjo lietuvio padavimų seriją ir atitrūko jau 5:2. Visgi, aštuntajame geime R.Berankis nebuvo linkęs lengvai pasiduoti, neutralizavo net tris „set pointus“ ir susikūrė pirmąjį „break pointą“. Kai jau atrodė, kad F.Delbonis „break pointą“ neutralizavo, bokštelio teisėjas pribėgo prie linijos ir pastebėjo, kad kamuoliukas leidosi užribyje, todėl argentiniečiui teko atlikti antrąjį padavimą. Deja, R.Berankis tuo nepasinaudojo – F.Delbonis sužaidė sėkmingai ir išlygino rezultatą (40:40).

Po kelių akimirkų lietuvis susikūrė ir antrąjį „break pointą“. Šį sykį R.Berankis sužaidė puikiai, ėmė vaikyti varžovą po kortą ir prie tinklo galingu smūgiu laimėjo geimą (3:5). Dešimtajame geime lietuvis vėl sėkmingai priešinosi varžovui ir susikūrė dar vieną „break pointą“. R.Berankis galėjo išlyginti geimų rezultatą, tačiau pataikė į užribį. Čia pat lietuvis įgijo ir antrą „break pointo“ galimybę. F.Delboniui paduodant kamuoliuką, suveikė teisėjo racija, ir jis pataikė į užribį. Tai kiek suerzino argentinietį, bet R.Berankis, priėmęs antrąjį padavimą, smūgiavo į užribį. Netrukus atėjo laikas ir trečiajam „break pointui“. F.Delbonis tuomet galingai padavė kamuoliuką pirmu bandymu ir lietuvis jo negrąžino į kitą korto pusę.

Argentinietis gavo ketvirtą „set pointo“ galimybę, bet ir jos nerealizavo. Po labai ilgo kamuoliuko įžaidimo R.Berankis ėmė spausti F.Delbonį, kol šis galiausiai suklydo, nesėkmingai bandydamas perkelti kamuoliuką per lietuvį. Netrukus F.Delbonis susikūrė ir penktąjį „set pointą“. Šį sykį argentinietis pataikė tiesiai į liniją, kamuoliukas R.Berankiui atšoko nepatogiai ir lietuvis pralaimėjo setą (4:6).

Gerai R.Berankis žaidė ir antrojo seto pradžioje. Antrajame geime jis turėjo „break pointą“, tačiau perimti iniciatyvos nepajėgė. Deja, seto viduryje R.Berankis sužaidė vieną prastą geimą, kuris ir nulėmė mačo baigtį. Lietuvis penktajame geime savo padavimų metu atsiliko 15:40 ir neišsigelbėjo. Nuo tada F.Delbonis užtikrintai išlaikė įgytą pranašumą ir šventė pergalę.

Mačo statistika:

Mačo statistika: R.Berankis - F.Delbonis | Organizatorių nuotr.

Mačo statistika: R.Berankis - F.Delbonis | Organizatorių nuotr.

Anksčiau šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė 4 kartus. 2011 m. ant kietos dangos pranašesnis buvo lietuvis, bet 2015 m., 2016 m. ir 2021 m. tris pergales iš eilės šventė F.Delbonis. Jis du kartus nugalėjo R.Berankį ant grunto ir sykį – ant kietos dangos.

F.Delboniui gruntas yra neabejotinai parankiausia danga. Visus ATP pasaulio turo ir ATP „Challenger“ turo vienetų finalus jis pasiekė ant šios dangos. Iš „Didžiojo kirčio“ turnyrų jam taip pat geriausiai sekasi „Roland Garros“, vykstančiame ant grunto. 2021 m. F.Delbonis nukeliavo iki „Roland Garros“ ketvirtojo rato.

F.Delbonis per karjerą yra laimėjęs du ATP 250 serijos vienetų turnyrus, 2016 m. su Argentinos rinktine laimėjo Daviso taurę, dalyvavo Rio de Žaneiro olimpiadoje ir 2016 m. pasiekė aukščiausią – 33-ią – vietą ATP vienetų reitinge per karjerą.

F.Delbonis pelnė 20 ATP vienetų reitingo taškų ir 9380 eurų, o antrajame rate susitiks su italu Fabio Fognini (ATP-52) arba australu Thanasiu Kokkinakiu (ATP-85). R.Berankiui atiteko 5730 eurų.

Dvejetų varžybos Ženevoje R.Berankiui baigėsi sekmadienį. Pirmajame rate jis su ispanu Albertu Ramosu per kiek daugiau nei valandą 3:6, 4:6 nusileido čekui Romanui Jebavy ir amerikiečiui Hunteriui Reese‘ui. Lietuvis su ispanu už dalyvavimą dvejetų varžybose pasidalins 2920 eurų.

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Ženevoje prizų fondą sudaro 534,555 tūkst. eurų. R.Berankiui šis turnyras buvo paskutinė proga pasiruošti kitą savaitę prasidedančiam „Roland Garros“ turnyrui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų