Lietuva
II kėlinys, 7 min.
37
:
26
Atsinaujins po sek
Latvija

Šiuolaikinė bokso era to dar nematė: J.Charlo nokautavo B.Castano ir susirinko 5 pasaulio čempiono diržus (3)

2022.05.15 12:45
Jermellas Charlo ir Brianas Castano | Scanpix nuotr.

Jermellas Charlo ir Brianas Castano | Scanpix nuotr.

 Karsono „Dignity Health Sports Park“ (JAV) praėjusią naktį vyko grandiozinis profesionalų bokso vakaras, kurį vainikavo viena svarbiausių šių metų kovų.

Antroje pusvidutinio svorio kategorijoje (154 svarai, 69,85 kg) dėl neginčijamo pasaulio čempiono statuso susikovė 31-erių amerikietis Jermellas Charlo (35-1-1, 19 nokautų) ir 32-ejų argentinietis Brianas Castano (17-1-2, 12 nokautų). Jie jau buvo susitikę pernai liepą, bet tada teisėjai po 12 raundų paskelbė lygiąsias, kas sukėlė nemažai apkalbų.

Revanšinėje kovoje J.Charlo pasirūpino, kad niekam nebekiltų abejonių, kas yra geresnis kovotojas. Kovos pradžioje B.Castano dar bandė priešintis amerikiečiui, bet bėgant raundams jo jėgos vis seko ir J.Charlo visiškai perėmė iniciatyvą. Po 9 raundų amerikiečio persvara teisėjų kortelėse jau buvo didelė (89:82, 87:84, 88:83), tad B.Castano būtų išgelbėjęs tik nokautas arba bent keli nokdaunai.

Visgi, 10-ajame raunde J.Charlo „prigavo“ varžovą kairės rankos kabliu. Atrodė, kad B.Castano sėkmingai „sugėrė“ smūgį, bet po kelių akimirkų parkrito. Argentinietis atsistojo, bet vos laikėsi ant kojų. Nepaisant to, teisėjas leido B.Castano tęsti kovą. Vos pratęsus kovą, argentinietis „sugėrė“ dar keletą smūgių ir vėl krito į nokdauną. Šį kartą teisėjas greitai suprato, kad reikia nutraukti kovą.

J.Charlo jau anksčiau buvo iškovojęs WBA (Super), WBC, IBF ir „The Ring“ pasaulio čempiono diržus. Dabar į savo kolekciją jis pridėjo paskutinį – WBO – diržą, kurį gynė B.Castano. J.Charlo tapo pirmuoju žmogumi šiuolaikinėje (4 pagrindinių organizacijų) eroje, kuris antrojo pusvidutinio svorio kategorijoje susirinko visus pagrindinius pasaulio čempiono diržus. Anksčiau tai yra padarę ir daugiau kovotojų, bet jų laikais buvo mažiau organizacijų, todėl ši užduotis būdavo lengvesnė.

154 svarų kategorijoje viską pasiekęs J.Charlo po kovos pažymėjo, kad svarsto apie perėjimą į 160 svarų kategoriją (72,57 kg), kur karaliauja tokios žvaigždės kaip Genadijus Golovkinas, Saulis „Canelo“ Alvarezas ir Demetriusas Andrade. Tiesa, problemų gali kilti dėl to, kad toje kategorijoje kaunasi J.Charlo brolis dvynys Jermallas Charlo, kuris turi WBC pasaulio čempiono diržą. Vargu, ar broliai dvyniai norėtų kautis vienas prieš kitą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų