UFC komentatorė: „Galėjau turėti solidžią karjerą, jei UFC būtų sukurta žemesnė svorio kategorija“

2022.05.14 15:11
Laura Sanko | Instagram.com nuotr

Laura Sanko | Instagram.com nuotr

 39-erių amerikietę Laurą Sanko MMA sporto gerbėjai dabar atpažįsta kaip vieną garsiausių UFC komentatorių, tačiau galbūt ne visi žino tai, kad anksčiau ji pati buvo kovotoja, kuriai piešta šviesi ateitis.

L.Sanko 2010 m. debiutavo MMA kovose pagal mėgėjų taisykles. Iš 5 kovų ji laimėjo 4 ir sukirto rankomis su stipriausia tik moterims skirta MMA organizacija – „Invicta“. 2013 m. L.Sanko debiutavo „Invicta FC 4“ turnyre. Pirmoje kovoje pagal profesionalių taisykles ji antrajame raunde smaugimo veiksmu privertė pasiduoti kitą debiutantę Cassie Robb.

„Invicta FC 4“ turnyre kovėsi daugybė sportininkių, vėliau tapusių tikromis MMA žvaigždėmis. Tame pačiame turnyre pasirodė Rose Namajunas, Paige VanZant, Tecia Torres, Joanne Wood, Amanda Nunes, Raquel Pennington ir Carla Esparza. Nemaža dalis šių kovotojų vėliau įsitvirtino UFC ir netgi tapo planetos čempionėmis. Tuo tarpu L.Sanko nuo tada daugiau nė karto nežengė į narvą.

L.Sanko antroji profesionali kova buvo suplanuota „Invicta FC 6“ turnyre, bet dėl neštumo tuos planus teko atšaukti. Po gimdymo L.Sanko pasuko kiek kitu karjeros keliu ir kartais pagalvoja, kuo viskas galėjo baigtis, jei ji būtų tęsusi kovotojos karjerą.

„Mes su Paige VanZant profesionalių MMA debiutavome tame pačiame turnyre tą pačią naktį. Mes abi laimėjome kovas anksčiau laiko. Žinau, kad jei UFC būtų sukūrusi žemesnę svorio kategoriją moterims, aš ten būčiau galėjusi turėti solidžią karjerą. Dėl to man nekyla jokių abejonių. Internete nėra daug medžiagos iš mano kovų. O ta, kuri yra, neatspindi tikrųjų mano galimybių. Tiesą pasakius, aš, kaip kovotoja, gerokai patobulėjau tada, kai nustojau aktyviai dalyvauti turnyruose. Dalis manęs vis dar trokšta kažkokiu būdu grįžti į narvą ir tiesiog įrodyti žmonėms, koks svarbus man yra kovinio sporto pasaulis“, - sakė L.Sanko.

Šiuo metu žemiausia moterų svorio kategorija UFC yra 115 svarų (52,16 kg). Tuo tarpu L.Sanko kaudavosi 105 svarų (47,63 kg) kategorijoje. „Invicta“ ir toliau vykdo kovas šioje svorio kategorijoje. Iš kitų garsesnių organizacijų šią kategoriją dar turi ONE.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS