Ch.Sonnenas apie dopingą tarp kovotojų: „Reikia surasti chemiką, kuris pakeistų vieną sudedamąjį dalį ir niekas jos neatpažintų“

2022.05.13 21:40
Chaelis Sonnenas | „Stop“ kadras

Chaelis Sonnenas | „Stop“ kadras

 Buvęs UFC titulinių kovų dalyvis Chaelis Sonnenas, dabar dirbantis komentatoriumi ir ekspertu, prisiminė, kaip 2010 m. įkliuvo dėl dopingo vartojimo.

„UFC 117“ turnyre Ch.Sonnenas kovėsi dėl vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo prieš Andersoną Silvą. Tada Ch.Sonnenas pralaimėjo trikampio rankos laužimo veiksmu, o vėliau dar išsiaiškinta, kad jis vartojo draudžiamas medžiagas, nes jo testosterono lygis viršijo visas normas. Tada Ch.Sonnenas gavo 2500 JAV dolerių baudą, buvo suspenduotas metams ir turėjo ilgai laukti revanšinės kovos su A.Silva.

„Tai yra žaidimas, kurio dalimi ir pats buvau. Jei kažkokios medžiagos nėra draudžiamų sąraše, reiškia ją galima vartoti. Tereikia surasti chemiką, kuris pakeistų vieną tos medžiagos sudedamąjį dalį, kad ji taptų neatpažįstama sistemai. Čia ir prasidėdavo visas įdomumas. Pagauti sportininkus nėra lengva. Reikia žinoti, ką jie vartoja, kaip jie tai vartoja ir kada jie tai vartoja“, - sakė Ch.Sonnenas.

Amerikietis aiškino, kad šį nešvarų žaidimą žaidė iki tol, kol išgirdo vieną UFC prezidento Dana White‘o frazę, privertusią jį persigalvoti.

„Ne kovotojo licencijos praradimas ir ne diskvalifikacija privertė mane persigalvoti. Persigalvojau po Dana White‘o žodžiu. Kažkada jis gavo klausimą apie tai steroidus vartojančius beisbolininkus ir dopingą vartojančius kovotojus. Tada jis atsakė, kad beisbole steroidus vartojantis žaidėjai tiesiog mušinėja kamuoliuką. Koviniame sporte dopingo privartoję kovotojai gali rimtai sužeisti varžovą ar jį net nužudyti. Boom. Tik tada aš atėjau į protą ir supratau, kad reikia pasižiūrėti į veidrodį“, - pridėjo Ch.Sonnenas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų