M.Grinius profesionalo karjerą pradės antroje Suomijos lygoje, D.Bogdziulis keliasi į stipresnį Norvegijos klubą

2022.05.13 18:35
Martynas Grinius | hockey.lt nuotr.

Martynas Grinius | hockey.lt nuotr.

 Vienas perspektyviausių Lietuvos ledo ritulininkų – 20-metis Martynas Grinius – profesionalo karjerą pradės antros pagal pajėgumą Suomijos lygos „Mestis“ klube – „Peliitat“. Apie tai pranešė patys klubo atstovai.

„Apie klubą girdėjau daug gerų dalykų, todėl lūkesčiai prieš naująjį sezoną – labai dideli. Esu kilęs iš krepšinio šalies, kur ledo ritulys nėra toks populiarus. Esu darbštus žaidėjas, kuris ant ledo atiduoda visą širdį“, - sakė M.Grinius.

Lietuvis dar 2016 m. išvyko į Suomiją, kur ir praleido šešerius pastaruosius sezonus. Ketverius pastaruosius metus jis praleido Vasos „Sport“ sistemoje, atstovaudamas jaunių (iki 18 metų) ir jaunimo (iki 20 metų) komandoms. Praėjusiame sezone aukščiausioje Suomijos jaunimo lygoje M.Grinius per 34 rungtynes pelnė 19 įvarčių ir atliko 22 rezultatyvius perdavimus, sužaisdamas geriausią karjeros sezoną. Vėliau jis atstovavo Lietuvos rinktinei pasaulio čempionato IA divizione ir per 4 rungtynes pasižymėjo 2 rezultatyviais perdavimais.

„Peliitat“ jau penkis sezonus iš eilės nepateko į atkrintamąsias varžybas, bet vis sugebėdavo sėkmingai pasirodyti pereinamajame turnyre ir neiškrisdavo į trečiąją lygą.

Karjeros šuoliu gali džiaugtis ir kitas jaunas Lietuvos ledo ritulininkas – 23-ejų Dominykas Bogdziulis. Jis šį sezoną žibėjo antroje Norvegijos lygoje žaidusiame „Furuset“ klube (34 rungtynės, 24 įvarčiai, 32 rezultatyvūs perdavimai). Deja, „Furuset“ iškrito į žemesnę lygą, todėl lietuvis ėmė ieškoti kitos komandos ir susitarė su „Nidaros“.

D.Bogdziulis ir toliau žais antroje Norvegijos lygoje, tik dabar atstovaus kur kas stipresniam klubui. „Nidaros“ šiame sezone lygoje užėmė 4-ą vietą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų