„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su „Benfica“ (1)

2022.05.13 18:03
„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su „Benfica“ | Organizatorių nuotr.

„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su „Benfica“ | Organizatorių nuotr.

 Sostinėje veikianti ir didžiausius Baltijos šalyse vaikų futbolo turnyrus rengianti „Ateities“ futbolo akademija pradeda naują etapą – bendradarbiavimą su vienu geriausių Portugalijoje veikiančiu „Benfica“ klubu. Sutartis įtvirtinta Lietuvoje viešinčių klubo jaunimo plėtros departamento vadovo Davides Gomeso bei tarptautinių operacijų koordinatoriaus Miguelio Reiso parašais.

„Šiais metais „Benfica“ klubo jaunimo komanda triumfavo Čempionų lygoje. Man atrodo, tai daug pasakantis faktas apie šio klubo darbą. Kitas svarbus dalykas – šio klubo jaunimo vystymo filosofija yra gana arti mūsų akademijos filosofijos – pagrindinis dėmesys individualiems kiekvieno vaiko poreikiams bei talentams “, – sakė „Ateities“ akademijos direktorė Agnė Šeibokienė.

D.Gomesas ir M.Reisas pastaraisiais metais dirbo Kijeve, tačiau dėl rusų invazijos jie buvo priversti pasitraukti ir ieškoti naujų krypčių. Pirmoji nauji kryptis – Lietuva.

„Rytų Europoje vaikai turi labai geras futbolininkams charakteristikas, todėl privalote tuo naudotis. Kol kas matėme vieną dešimtmečių treniruotę, bet mums užteko laiko, kad įsitikintumėm, jog tų vaikų lygis nieko nesiskiria nuo portugalų vaikų.

Tai reiškia, kad medžiagą jūs turite. Dabar reikia atsakyti į klausimą, kodėl tie vaikai neužauga iki profesionalių Europos klubų? Mums po vienos dienos atsakyti į šį klausimą neįmanoma, bet, patikėkite, priežastis yra“, – sakė D.Gomes.

„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su „Benfica“ | Organizatorių nuotr.

„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su „Benfica“ | Organizatorių nuotr.

- Kaip svarbu jūsų darbe žinoti atsakymą į šį klausimą?

- Žiūrėkite, futbole nėra svarbaus arba nesvarbaus klausimo. Visos mozaikos detalės svarbios, todėl pradėję savo darbą, neabejotinai, ieškosime priežasčių. Vis tik, noriu pabrėžti, kad tai yra ilgas procesas, kurio pirmasis žingsnis – žinių ir metodikos perdavimas. Tuomet labai svarbus žingsnis – trenerių edukacija. Ir taip toliau, ir panašiai. Žingsnis po žingsnio rezultatai ateis.

- Pažymėsiu, kad bandžiusių buvo ne vienas..

- Palaukite, mūsų šalis nėra didelė (apie 10 milijonų gyventojų), tačiau Portugalijos futbolą žino visi Pasaulyje. O taip tikrai buvo ne visada. Ieškojome plano, kaip viską pakeisti ir pakeitėme. Be abejo, ta pati formulė jūsų šalyje nebūtinai veiks, nes Lietuvoje, kaip supratau, ne kiekvienas vaikas nori tapti futbolo žvaigžde.

Analogijos labiau ieškočiau su Portugalijos moterų futbolu, kuris žengia pirmuosius žingsnius. Pagal tai, kokia situacija yra Lietuvoje, sakyčiau, kad tai yra jūsų pirmieji žingsniai. Visi supranta, kad reikalingas laikas.

- Užsiminėte apie pirmuosius žingsnius. Kas toliau?

- Pateiksiu paprastus pavyzdžius – tėvai. Jie turi būti edukuojami, nes dažnai jie pasako ar padaro dalykų, kurių geriau būtų nesakyti ar nedaryti.

Taip pat svarbu pasitikėti berniukais, kurie šiandien, galbūt, savo sugebėjimai atsilieka nuo stipriausių grupės vaikų. Ir, tuo pačiu, sudaryti sąlygas, kad tie geresni vaikai galėtų tolygiai augti.

Pateiksiu pavyzdį iš „Benfica“ akademijos. Bernardo Silva visada buvo itin smulkus vaikas, tačiau labai talentingas. Kadangi treniruotėse jam žaisti vienas prieš vieną būdavo per lengva, prieš jį statydavome du gynėjus. Kai tapo mažai du – statėme tris. Visi būdavo priversti išlaikyti šimtaprocentinę koncentraciją.

„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su „Benfica“ | Organizatorių nuotr.

„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su „Benfica“ | Organizatorių nuotr.

- Kodėl jūs manote, kad Lietuvoje, kur, pripažinkime, nėra gerų sąlygų, jūsų sistema tiktų?

- „Benfica“ šių metų Čempionų lygos finale triumfavo 6:0. Geriausias įrodymas, kaip veikia mūsų sistema. Kaip ją perkelti į Lietuvą? Tai, ką aš mačiau „Ateities“ treniruotėje, niekaip negalėčiau pavadinti prastomis sąlygomis. Mūsų vaikai lygiai taip pat treniruojasi ketvirtyje aikštės ir šiuo klausimu nei kiek nesate prastesni. Norint, kad prigytų sistema, labai svarbu, kad ja naudotųsi visa akademija. pabrėšiu, kad visų grupių kelias yra vienas, tik šalikelės kiekvienai grupei gali būti skirtingos.

- Koks jūsų bendradarbiavimo tikslas?

- Tikrai sudėtinga atsakyti, kiek iš vienos ar kitos grupės vaikų taps profesionalais. Dabar surengsime mūsų vardo stovyklą, kurioje privalome perteikti savo metodiką. O tada, kaip minėjau, žingsnis po žingsnio.

Jau šiais metais planuojama surengti ne vieną stovyklą Lietuvos jauniesiems futbolininkams, kuriuos treniruos SL Benfica akademijos treneriai, dirbs techniniai darbuotojai, o jiems padės futbolo akademijos „Ateitis treneriai“ – ši koloboracija atneš į Lietuvos rinką naują, aukščiausio lygio futbolo patirtį Lietuvos vaikams.

Pirmoji SL Benfica stovykla – jau š.m. birželio 27 dieną Vilniuje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų