Geriausia Ukrainos tenisininkė praleis „Roland Garros“ turnyrą, rusų federacijos prezidentas ją pavadino „visišku nieku“ (2)

2022.05.13 15:11
Elina Svitolina | Scanpix nuotr.

Elina Svitolina | Scanpix nuotr.

 Geriausia Ukrainos tenisininkė Elina Svitolina (WTA-27) kovo mėnesį pranešė, kad dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje stabdo karjerą. Tikėtasi, kad ukrainietė atsigaus iki prestižinio „Roland Garros“ turnyro, tačiau neseniai sportininkė patvirtino, kad praleis vieną svarbiausių metų startų.

„Prieš porą dienų nusprendžiau, kad nežaisiu „Roland Garros“ turnyre. Man reikia daugiau laiko, kad nusiraminčiau. Grįšiu tada, kai būsiu pasiruošusi. Į turnyrą vyksiu tik tam, kad palaikyčiau Gaelį (savo vyrą Gaelį Monfilsą – aut. past.). Nenoriu žaisti, kai nesu 100 proc. pasiruošusi tai daryti, nes man visada keliami dideli lūkesčiai, o juos galiu išpildyti tik būdama gerai pasiruošusi. Paskutiniai pora mėnesių man buvo labai sunkūs, ypač žinant tai, kad mano šeima vis dar Ukrainoje. Mano gimtojoje Odesoje krenta vis daugiau bombų. Labai sunku tai ištverti psichologiškai. Net negaliu įsivaizduoti, ką išgyvena artimieji, likę Ukrainoje. Pirma karo savaitė man psichologiškai buvo sunkiausia gyvenime. Tada kasdien atskriedavo įvairiausios naujienos ir aš buvau labai sunerimusi dėl savo artimųjų. Dabar vis ieškau būdų, kaip pagerinti psichologinę būklę. Kartais tam padeda tiesiog telefono išjungimas dešimčiai minučių. Tada bent trumpam nusiraminu“, - sakė E.Svitolina.

Ukrainietė pažymėjo vis dar laukianti, kada Rusijos ir Baltarusijos tenisininkės viešai išsakys savo poziciją dėl karo: „Mums labai svarbu, kad jos pasisakytų, kad mes žinotume, kurią pusę jos renkasi. Rusijoje ir Baltarusijoje sportas yra propagandos priemonė, o mes iki šiol nežinome, ar jų tenisininkės palaiko karą, ar ne. Norėtųsi žinoti, ar mūsų ture yra blogų žmonių, ar ne“.

„Roland Garros“ turnyre, skirtingai nei Vimbldone, galės žaisti rusai ir baltarusiai. Tiesa, „Roland Garros“ organizatoriai juos perspėjo, kad už karą palaikančias žinutes jiems grėstų sankcijos.

Rusijos teniso federacijos prezidentas Šamilis Tarpiščevas jau sureagavo į E.Svitolinos žodžius bejausmiu pareiškimu.

„Nematau reikalo skirti dėmesį Svitolinos pasisakymui. Tai ne tik mano, bet ir advokatų nuomonė. Būtų keista į tai kažkaip reaguoti. Kas ta Svitolina? Visiškas niekas“, - rėžė Š.Tarpiščevas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų