11-a komanda „Formulėje 1“? „Mercedes“ vadovas tam nepritaria

2022.05.12 18:38
Toto Wolffas | Scanpix nuotr.

Toto Wolffas | Scanpix nuotr.

 Pastaruoju metu išaugus susidomėjimui „Formule 1“, atsirado ir daugiau kandidatų, norinčių ateityje papildyti komandų gretas.

Garsiai kalbama, kad 2026 m. čempionatą sustiprins „Audi“ ir „Porsche“. „Audi“ planuoja įsigyti kurios nors iš dabartinių komandų licenciją, o „Porsche“ žada bendradarbiauti su „Red Bull“.

Dar ambicingesnius planus puoselėja legendinės Andretti dinastijos atstovas Michaelas. Jis tikina, kad jau 2024 m. nori turėti tikrą amerikietišką komandą „Formulėje 1“. M.Andretti tikina, kad komandų kurtų „nuo nulio“, todėl tai taptų 11-ąja ekipa čempionate. Komanda vadintųsi „Andretti Global“, ji naudotų „Renault“ variklius ir čempionate norėtų startuoti jau 2024 m.

Visgi, šitas projektas kol kas sulaukia mažai palaikymo „Formulėje 1“. „Mercedes“ vadovas Toto Wolffas pareiškė, kad M.Andretti iki šiol neįrodė, jog jo komanda yra verta vietos „Formulėje 1“.

„Žinoma, būtų naudinga čia turėti tikrą amerikiečių komanda su amerikiečiu pilotu, tačiau šiuo metu čempionate yra 10 komandų, kurios dalijasi prizinį fondą ir kurios investuoja didelius pinigus į šį sportą. Per pastarąjį dešimtmetį komandos investavo tikriausiai daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių. Jei ateina nauja komanda, mes turime būti tikri, kad ji atneš daugiau naudos, o ne išlaidų. Mums kol kas to niekas neįrodė. Supraskite, kad naujos komandos atėjimas reikštų, jog kiekvienos dabartinės komandos pajamos iš prizinio fondo sumažėtų 10 proc.“, - sakė T.Wolffas.

Tuo tarpu „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris pareiškė, kad jei „Formulės 1“ vadovai nori 11-os komandos čempionate, tai ji turėtų nurėžti savo pajamų dalį ir atiduoti ją tai komandai, o ne perskirstyti dabartines komandoms skiriamas pajamas.

„Formulė 1“ pastaruoju metu aktyviai stengiasi įsitvirtinti JAV rinkoje, ten rengia vis daugiau lenktynių, todėl ir komanda iš JAV būtų patraukli dabartiniams savininkams.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS