ATP gali imtis drastiškų veiksmų: Vimbldone nebus skiriami reitingo taškai?

2022.05.12 18:21
Rafaelis Nadalis | „Stop“ kadras

Rafaelis Nadalis | „Stop“ kadras

 Po to, kai Vimbldono organizatoriai pranešė, jog į šių metų turnyrą dėl karinės invazijos Ukrainoje nebus įleidžiami Rusijos bei Baltarusijos tenisininkai, profesionalių žaidėjų asociacijos (ATP ir WTA) pasmerkė tokį sprendimą ir ėmė svarstyti, kokių sankcijų būtų galima imtis prieš Vimbldono organizatorius.

„The Times“ skelbia, kad ATP svarsto imtis drastiškų veiksmų ir nebeskirti reitingo taškų Vimbldono turnyre. Tokiu atveju turnyras prarastų didelę dalį prestižo ir taptų tiesiog komerciniu turnyru, kuriame būtų kovojama dėl pinigų.

Anot šaltinio, ATP tokiu atveju „apgintų“ Rusijos ir Baltarusijos tenisininkų teises, nes jie nežaisdami Vimbldone neprarastų turimų reitingo pozicijų ir toliau galėtų pretenduoti į „ATP Finals“ turnyrą. Kalbama, kad apie panašų sprendimą galvoja ir WTA.

Ispanas Rafaelis Nadalis neseniai buvo paklaustas, ar tokiam sprendimui pritarė ATP žaidėjų taryba, tačiau jis nuo tiesaus atsakymo išsisuko.

„Žaidėjų taryboje vyksta privatūs pokalbiai šia tema. Kol kas jų turinio geriau neviešinti. Mes palaikome kontaktą su Vimbldono organizatoriais ir sieksime geriausio įmanomo sprendimo žaidėjams. Tokia ir yra mūsų funkcija – ginti atstovaujamų žaidėjų teises. Akivaizdu, kad neįmanoma rasti sprendimo, kuris tenkintų visus. Tikrai ne visiems patiks galutinis verdiktas“, - aiškino R.Nadalis.

Jau greitai prasidės kitas „Didžiojo kirčio“ turnyras – „Roland Garros“. Į jį rusai bei baltarusiai bus įleisti, tačiau privalės susilaikyti nuo palaikymo žinučių Vladimirui Putinui arba jiems grės sankcijos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų