Svečiuose E.Krakauskas: apie iškovotą bronzą pasaulio čempionato IA divizione, žaidimą su D.Zubrumi ir D.Kasparaičiu, ledo ritulininko pradžią ir įsitvirtinimą Šveicarijoje

2022.05.13 09:32
Titas Pacauskas
Sportas.lt
Titas Pacauskas ir Emilijus Krakauskas | „Stop“ kadras

Titas Pacauskas ir Emilijus Krakauskas | „Stop“ kadras

24-erių metų Emilijus Krakauskas – vienas Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinės lyderių, pasaulio čempionato pirmojo diviziono A grupėje per ketverias rungtynes įmušęs 4 įvarčius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei padėjęs lietuviams iškovoti istorinę pergalę ir užimti trečią vietą tokio lygio turnyre.

Nors į turnyrą Lietuvos rinktinė vyko su tikslu nelikti paskutiniais ir išlikti IA divizione, tačiau jie nuo pat pirmojo susitikimo su vėliau nugalėtoja tapusia Slovėnija žaidė užtikrintai ir vertė su pagarba į save žiūrėti net ir favoritus.

Lietuvos rinktinė buvo net arti to, kad prasimuštų į elitinį divizioną – vienas virpstas rungtynių pabaigoje, neteisingai skirtas baudinys į mūsiškių vartus… Ir galbūt būtų pasiekta pergalė prieš Vengriją, kuri tapo antrąja komanda iš IA diviziono, prasibrovusi į kitų metų elitinį divizioną.

Nepaisant to, trečioji vieta IA divizione vos 24 metų vidurkį turinčiai Lietuvos rinktinei yra nuostabus pasiekimas, o apie tai „Sportas.lt“ žurnalistas Titas Pacauskas pasikalbėjo su E.Krakausku, kuris pasidalino mintimis ne tik apie įvykusį čempionatą, lietuvių pasitikėjimą savimi ir kovojimą vienas už kitą, bet ir apie tai, kaip dėl ledo ritulio teko anksti vienam išvykti į Latviją ir Šveicariją, kiek reikia įdėti pastangų norint įsitvirtinti tokioje ledo ritulio šalyje bei papasakojo apie žaidimą kartu su Dainiumi Zubrumi ir Dariumi Kasparaičiu ir kitų linksmų istorijų iš ledo ritulininko gyvenimo.

„Viską pradėjau tiesiog bėgiodamas lauke su lazda ir rituliu. Raitūzus (kitaip – getrai, – aut. past.) mama pagamindavo tiesiog nukirpdama tėčio seno megztinio rankoves ir kaip nors priklijuodavo. Kai papasakojau šveicarams savo istoriją, jie tikrai juokėsi“, – pasakojo E.Krakauskas. „9 metų pradėjau žaisti Latvijoje, bet tada tėtis arba mama vežiodavo kas antrą dieną po 100 kilometrų. Jau 11 metų išvažiavau ten gyventi, nes buvo pernelyg sunku pastoviai važinėti. Galiausiai 15 metų išvažiavau į Šveicariją ir ten likau“.

E.Krakauskas pažymėjo, kad sėkmingą pasirodymą IA divizione lėmė ir tai, jog Lietuvos rinktinės nariai yra ne tik atskira tautiečių surinkta grupė, tačiau jie yra draugai ir gyvenime.

„Kartu žaidžiame nuo mažens, kai dar rungtyniaudavome čempionatuose iki dešimties metų. Kai nebūdavo viešbučių, miegodavome vienas pas kitą ir dabar rinktinėje tai yra tikrai didelis pliusas“, – kalbėjo E.Krakauskas.

Daugiau E.Krakausko istorijų klausykite žemiau esančiame vaizdo įraše.

00:17 Lietuvos rinktinės pasirodymas IA divizione ir trečioji vieta

09:42 Prisiminimai iš žaidimo su D.Zubrumi ir D.Kasparaičiu

11:30 Išskirtinis prisiminimas iš debiuto Lietuvose rinktinėje

13:30 D.Kasparaičio žodis komandoje

15:30 Motyvacinių kalbų svarba prieš rungtynes

17:50 Pradžia ledo ritulyje

27:40 Agentų svarba Europos ledo ritulyje

29:30 Ledo ritulio žiūrėjimas ir savęs analizavimas

30:50 Šveicarų meilė ledo rituliui ir žaidimas šioje šalyje

35:10 Trys broliai Krakauskai ledo ritulininkai

36:45 Linksmos istorijos apie žaidėjų pasiruošimą rungtynėms

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų