Dar kartą Muay Thai tėvynę aplankęs M.Misiūnas: apie pagarbą, europėjančius tailandiečius, R.Morkevičiaus charakterį ir klausimą „Ką gausiu už kovą?“ (10)

2022.05.10 18:25
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Marius Misiūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Marius Misiūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Kovotojai, o ypač treneriai, kurie treniruoja Muay Thai, ir nėra buvę Tailande, turi krautis lagaminus ir tuoj pat pirkti bilietus, kol ten dar galima rasti tikrą Muay Thai. Važiuokite ir praleiskite ten bent savaitę, dvi, o kas galite, mėnesį. Nes jums reikia pagyventi tuo tikru ritmu, kuriuo gyvename Muay Thai stovyklose“, – tai svarbiausias patarimas visiems nuo klubo „Titanas“ prezidento Mariaus Misiūno.

Vos prieš kelias savaites iš Tailando grįžęs treneris sunkiai jau ir besuskaičiuoja, kelintas kartas tai buvo.

„Drąsiai sakau, kad esu Tailande buvęs virš 20 kartų“, – sportas.lt sakė pirmą kartą į Muay Thai tėvynę gūdžiais 1992-aisiais išvykęs M.Misiūnas.

„Ten yra uždaras pasaulis, kuriame net iki šiol egzistuoja stovyklos, į kurias sunkiai patenka užsieniečiai, – pasakojo M.Misiūnas. – Ir jose tu gali pamatyti penkerių vaiką, kuris šalia neturi nei mamos, nei tėčio. Jo mama ir tėtis yra treneris. Tasai vaikas nemoka nei skaityti, nei rašyti, bet jis puikiai moka smūgiuoti rankomis, kojomis, keliais ir alkūnėmis. Tą vaiką gyvenimo mokina vienuoliai, kadangi labai dažnai Muay Thai stovyklos įsikuria netoli budistinių šventyklų“.

Ir neretai Muay Thai treneriai sako, kad tam vaikui nereikia mokėti skaityti ir rašyti, nors vienuoliai patys siūlosi padėti visko išmokti.

„Jo raštai yra jo kojų smūgiai“, – percituoja Muay Thai trenerius M.Misiūnas.

„Įsivaizduokite rutiną: keliatės šeštą valandą ryto, valandą bėgate krosą, šluoji salę, siūni savo suplyšusius šortus, – pabandė perteikti treneris. – Niekas ten nežiūri, kaip esi apsirengęs, niekam nerūpi, kokį telefoną turi. Tavo pagrindiniai rūbai ten yra Muay Thai šortai ir bokso pirštinės. Jei neturi dantų apsaugos, žiūrėk, tuoj koks tailandietis išsitrauks iš burnos savo ir tau įkiš į dantis“.

Jaunasis Muay Thai kovotojas | asmeninio archyvo nuotr.

Jaunasis Muay Thai kovotojas | asmeninio archyvo nuotr.

Pasak M.Misiūno, tikroji Tailando rutina sugeba pakeisti žmones.

„Matai savo suklupusį sparingo partnerį, padedi jam atsikelt! Negali pabėgti, žmonės tave tempia, ragina. Visi ten dirba tarsi komanda, – teigė treneris. – Gali pasirodyti, kad mūsų sporto šaka yra individuali, tačiau taip nėra. Tai yra komandinis darbas. Treneris, sportininkas, masažuotojas, gydytojas, vadybininkas – visi turi dirbti kartu. Jei bent viena grandis išsiderina, tai iškart pasijaučia“.

Įsimintiniausia Rambaa Somdet, senos kartos kovotojo bei Muay Thai mokytojo, stovykla | asmeninio archyvo nuotr.

Įsimintiniausia Rambaa Somdet, senos kartos kovotojo bei Muay Thai mokytojo, stovykla | asmeninio archyvo nuotr.

Apie užburiančią kovinę Tailando kultūrą, senus pažįstamus ir tuos, kurių jau nėra šalia – vaizdo siužete:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų