35-asis „Premier“ lygos turas: atleidimo reikalavimus kenčiantis „Southampton“ treneris, griežtai atviras J.Kloppas ir kodėl visi Anglijoje myli „Liverpool“

2022.05.09 13:19
Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

 Anglijos „Premier“ lygoje didžiajai daliai komandų liko sužaisti po trejas rungtynes, kai kuriems, kaip kad „Manchester United“, vos vieną susitikimą. Sezonas pasiekė patį aukščiausią įtampos tašką, o „Manchester City“ priartėjo prie čempionų titulo. Apie tai, atvirus trenerius ir futbolininkus su jų pasisakymais, buvusį homofobijos skandalą ir netikėtus rezultatus – tradicinėje „Sportas.lt“ savaitės apžvalgoje.

LENGVAI. „Brentford“ klubas artėdamas prie debiutinio savo sezono „Premier“ lygoje pabaigos, pasismagino su „Southampton“ futbolininkais, laimėjęs 3:0. Brentfordui šį sezoną dar liko sužaisti dvejas rungtynes, o klubas laikosi 12-oje vietoje.

„Jei „Premier“ lygoje laimi tokiu rezultatu, ir esi to nusipelnęs, tuomet negali būti nepatenkintas“, – kalbėjo komandos treneris Thomas Franke.

Tuo metu „Southamptono“ treneriui Ralphui Hasenhuttlui mačas nemaloniai baigėsi ne tik dėl rezultato. Po pralaimėjimo atvykę fanai skandavo, reikalaudami trenerio atleidimo. Treneris išgirdo tokias skanduotes, kaip „tu nežinai, ką pats čia darai“, ir „ryte jau būsi atleistas“. Tai buvo jau septintasis komandos pralaimėjimas per 10 susitikimų.

„Negirdėjau tų skanduočių. Kita vertus, mano anglų kalbos žinios nėra idealios. Bet jei jūs taip sakote, matyt, jie taip skandavo. Neturiu su tuo jokių bėdų, nes visiems ir taip aišku, kad už rezultatus atsakingas esu aš. Juk aš esu treneris“, – sakė pats specialistas.

Dar vasario mėnesį klubas žengė devintas, tačiau po šios pergalių sausros, „Southampton“ krito į 15 vietą, ir iškritimo zona dabar lenkiama vos šešiais taškais. R. Hasenhuttlas klubą treniruoja trejus su puse metų.

„Šį sezoną kalbėjomės, kad galime prasibrauti į dešimtuką. Turėjome daug kovų su savo lygio komandomis, tačiau nepaisant visko, mums nepavyko. Jei taip jau yra, mes nesame dešimtuko lygio komanda. Šiuo metu mes netgi esame toli nuo to“, – realybės neslėpė pats treneris.

Tiesa, žvelgiant iš kitos pusės, specialistas įrankiams pasiekti savo tikslui daug neišleidžia – štai praėjusią vasarą „Southampton“ buvo mažiausiai rinkoje išleidusi „Premier“ lygos komanda. Maža to, šiose pralaimėtose rungtynėse su Brentfordu žaidėjų amžiaus vidurkis buvo vos 25-eri metai.

PASITIKĖJIMAS. „Buvome geresni kiekviename aikštės plote prieš komandą, kuri pastaruoju metu yra labai solidi“, – pasitikėjimo savimi neslėpė Stevenas Gerrardas, kai jo Birmingamo „Aston Villa“ 3:1 nugalėjo „Burnley“ komandą.

Beje, „Aston Villa“ ką tik tapo Noridžo duobkasiu, mat po šių rungtynių „kanarėlės“ ir galutinai prarado šansus likti „Premier“ lygoje, o dabar stipriai smūgis suduotas ir Bernlio ambicijoms pasilikti. Aišku, „Burnley“ dėl įvarčio santykio dar rikiuojasi septynioliktoje vietoje, bet aštuonioliktoje, iškritimo zonoje, esantis Lidsas turi tiek pat taškų, ir komandoms dar lieka sužaisti po trejas rungtynes.

Beje, įdomus faktas – nuo tada, kai prieš šešerius metus „Burnley“ žengė į „Premier“ lygą, tai yra jau net šimtasis klubo pralaimėjimas joje. Tai yra viena iš tik trijų komandų, kurios per šį laiką yra patyrę daugiau nei 100 nesėkmių (kitos dvi – „Crystal Palaca“ ir „Watford“).

PRARADO. Ir toliau sezono pabaigoje duobėtai rungtyniauja Londono „Chelsea“ klubas. Šį kartą 2:2 sužaista su neįveiktu „Wolverhampton“ klubu.

Iš pastarųjų penkerių „Premier“ lygos rungtynių tik vienose pavyko iškovoti pergalę Thomaso Tuchelio auklėtiniams. Jeigu dar prieš tris savaites atrodė, kad „Chelsea“ dėl nieko nebekovoja, ir dėl savo ateities jau yra rami, tai dabar teoriškai klubas gali netgi iškristi iš ketvertuko ribos, jei tokia prasta serija ir toliau tęsis.

Aišku, liko sužaisti dvejas rungtynes su ne pirmo ryškumo komandomis – Lidsu, Lesteriu ir „Watford“. Aišku tokiam niūriam scenarijui išsipildyti vis dar trūksta labai daug – penkta vieta šiuo metu lenkiama penkiais taškais, todėl „Chelsea“ iškritimo iš ketvertuko variantas vis dar labiau atrodo kaip teorinis nei praktinis.

O mačas „Chelsea“ baigėsi tikrai apmaudžiai – po įvarčio 58 minutę klubas pirmavo 2:0, bet du vėlyvi „vilkų“ smūgiai šeimininkus paskandino.

„Mes turime praeiti sunkius momentus. Ne pirmą kartą tokiose padėtyse mes subyrame, patys padarome kelią sau sunkesnį. Manau, kad mes atidavėme visas jėgas, bet pačių priimti sprendimai mus labai baudė“, – apie rungtynes kalbėjo Th. Tuchelis.

Beje, mačą jau stebėjo ir naujasis „Chelsea“ savininkas Toddas Boethly, su įmonių grupe įsigijęs klubą už 4,25 mlrd. svarų. Jam taip pat priklauso 20 proc. beisbolo klubo Los Andželo „Dodgers“ akcijų, taip pat verslininkas yra ir moterų krepšinio klubo Los Andželo „Sparks“ bendrasavininkas. Kartu su partneriu jis turi ir 27 proc. NBA klubo „Lakers“ akcijų.

„Aš vis dar nesu su juo susitikęs. Aišku, pamatyti jį būtų svarbu, bet tai ne mano rankose, taigi nežinau, kada tai nutiks“, – apie tai, kad jis vis dar nėra pasimatęs su naujuoju klubo savininku pasakojo Th. Tuchelis.

Visgi vokiečiui nesimatyti su klubo savininku tikrai nėra nauja patirtis. Štai buvusį klubo šeimininką Romaną Abramovičių jis pirmą kartą pamatė tik laimėjęs UEFA Čempionų lygą, nors prieš tai klube dirbo jau daugiau nei penkis mėnesius.

„Kalbėjau su juo po švilpuko aikštėje. Kogero, tai pačios geriausios įmanomos aplinkybės pirmam susitikimui“, – po to laimėto finalo tąkart kalbėjo Th. Tuchelis.

PAŽEMINIMAS. 0:4. Tiek „Manchester United“ atsiėmė nuo Braitono vaikinų. Jeigu vilčių patekti į kito sezono Čempionų lygą praktiškai nebuvo ir anksčiau, tai dabar nubraukti visi, net ir minimalūs iki šiol buvę matematiniai šansai. Tai reiškia, kad jei nenutiks nieko netikėto, pirmą kartą per 18 metų UEFA Čempionų lygoje kitą sezoną nepamatysime žaidžiančio Cristiano Ronaldo. Jam priklausantis daugiausiai šiame elitiniame turnyre sužaidusio futbolininko rungtynių skaičius (183) veikiausiai liks nepagerintas.

Tęsiasi juoda MU duobė – jau penkerios iš eilės pralaimėtos išvykos rungtynės. Blogiausia tokia serija šiai komandai per pastaruosius 41-erius metus.

Atvykę klubo aistruoliai negailėjo replikų savo komandai, o mačo pabaigoje MU žaidėjų adresu skambėjo skanduotė „jūs nesate verti vilkėti šių marškinėlių“. Ir Bruno Fernandesas su tuo visiškai sutiko.

„Tai, kaip mes atrodėme šiose rungtynėse… To nepakanka, kad būtum vertas šios aprangos. Sutinku su skanduote, ir ją priimu. Nebuvome pakankamai geri šiam klubui“, – pripažino portugalas.

Šis sezonas kaip tikras nusivylimas bus įprasmintas ir faktais – šiuo metu klubas turi vos 58 taškus, taigi klubas neišvengs negailestingo antirekordo – šis sezonas bus tas, kuriame MU komanda surinko mažiausiai taškų savo rungtyniavimo „Premier“ lygoje istorijoje.

Beje, vakar buvo ta diena, kuomet lygiai prieš devynerius metus apie savo karjeros pabaigą paskelbė šios organizacijos legenda, treneris Seras Aleksas Fergusonas.

Tuo metu Braitonas dabar rikiuojasi devintas, ir galimai sužais geriausią sezoną „Premier“ lygoje savo istorijoje.

„Pažiūrėjus į lentelę tikrai esu laimingas“, – neslėpė Grahamas Potteris.

SMŪGIS. „Liverpool“ prarado taškus kovoje su „Tottenham“, kas reiškia, kad dabar Jurgeno Kloppo ir kariaunos mintys aplenkti „Manchester City“ klubą bliūkšta.

Iki sezono pabaigos abiem grandams dar liko sužaisti po trejas rungtynes, tačiau komandas jau skiria trys taškai. Kartu bliūkšta ir istorinio pasiekimo Anglijoje besivaikymas – keturgubas titulų dublis.

„Nesu laimingas, bet nesu toks nuliūdęs, kaip dabar mano žaidėjai. Žaidėme prieš labai gerą komandą. H. Kane’as ir H.M. Sonas buvo labai pailsėję, švieži, mums buvo labai sunku. Kalbant apie keturis titulus, tai štai kodėl jis toks nepasiekiamas. Yra priežastis, kodėl Anglijoje to dar niekam nėra pavykę padaryti. Mes, aišku, savo kovą tęsime ir toliau“, – tikino vokietis.

Tiesa, J. Kloppas tokią pagarbą londoniečiams atidavė po rungtynių, kalbėdamas, kokia tai rimta Čempionų lygio kalibro ekipa, tačiau spaudos konferencijoje jis kitą nuomonę. Paskutinėmis minutėmis šiame mače „Liverpool“ bandė regzti variantus prie „Tottenham“ vartų, tačiau visi Antonio Conte auklėtiniai buvo užkišę baudos aikštelę, kur raudonieji neturėjo jokių šansų. Po rungtynių, aišku, J. Kloppas apie tai buvo paklaustas.

„Aš, aišku, atsiprašau, gal ir nesu teisingiausias žmogus dabar ant karštųjų atsakinėti į šį klausimą, bet man toks futbolas nepatinka. Bet tai yra mano asmeninė problema. Manau, kad jie turi pasaulinės klasės žaidėjus, ir dėl futbolo galėtų padaryti daugiau nei tiesiog užsidaryti. Bet kaip ir sakiau, aš juk netreniruoju tos komandos, ne aš renku jiems žaidimo stilių. Tai puikūs žaidėjai. Yra ir Madrido „Atletico“ pavyzdys, jie irgi taip žaidžia. Viskas gerai, kaip bebūtų, tai jų stilius, nors tai ir ne man. Bet aišku, aš juos gerbiu

Beje, dar prieš šias rungtynes „Sky Sports“ paatviravo Mohamedas Salah apie būsimąjį UEFA Čempionų lygos finalą, ir apie tai, kurio varžovo „Liverpool“ iš tikrųjų laukė.

„Nežinau, kodėl kiti dažnai varžosi apie tai kalbėti, bet aš ketinu tai pasakyti ir to nebijau. Paklauskite bet kurio žmogaus „Liverpool“ klube, ir jie jums pasakys, kad finale mes norėjome žaisti būtent su „Real“. Aš noriu to mačo! Aišku, neketinu pernelyg daug jiems pasakyti pagarbos žodžių, nors jie iš tikrųjų puikūs. Bet jei klausiate manęs, su kuo noriu rungtyniauti finale, man tai lengvas atsakymas – aišku, kad su „Real“, – atviravo M. Salah.

NEATLEIDŽIA. „Manchester City“ klaidų nedovanoja – 5:0 sutraiškytas Niukaslas ir „miestiečiai“ ramiai įsitvirtina pirmoje vietoje. Tiesa, po šio mačo paatviravo ir pats Pepas Guardiola, sakydamas, kad tiek kovoje su „City“ dėl pirmos vietos Anglijoje, tiek ir kautynėse Čempionų lygoje, šalyje „Liverpool“ turi didžiulį palaikymą.

„Šioje šalyje visi palaiko „Liverpool“. Žiniasklaida, ir visi kiti, – „beIN Sports“ televizijai pasakojo ispanas. – Aišku, taip yra dėl to, kad šis klubas turi didžiulę istoriją Europos fronte. Ir net jei Anglijos čempionais jie per 30 metų tapo tik kartą, tai nėra jokia problema. „Liverpool“ istorijoje yra šalia „Manchester United“ pagal viską – titulus, istoriją, dramas, šlovę. „City“ klubas yra čia, tarp geriausių, per pastarąjį dešimtmetį. Žinau, kad kartais mūsų komanda yra nepatogi, bet man tai nerūpi. Jei žmonėms labiau patinka „Liverpool“ pergalės nei mūsų, neturiu dėl to jokių bėdų“, – sakė ispanas.

Nori anglų futbolo sirgaliai to ar ne, „Manchester City“ per pastarąjį penkmetį Anglijoje tiesiog karaliauja su vienerių metų „Liverpool“ įsikišimu. Jei šįmet P. Guardiolos vyrai vėl kels titulą, tai bus jau net ketvirtasis toks atvejis per pastaruosius penkerius metus.

Nors situaciją kovoje dėl trofėjaus visiškai kontroliuoja „Manchester City“, štai legendinis futbolininkas, dabartinis „Sky Sports“ analitikas Garry Neville’as titulo atiduoti „miestiečiams“ dar neskuba.

„Jei atvirai, aš vis dar manau, kad „Wolverhampton“ ir „West Ham“ gali nustebinti „City“. Su Rubeno Diaso trauma klubas yra pažeidžiamas. Tai yra mažytė viltis „Liverpool“ komandai, todėl manau, kad intrigos šioje kovoje dar liko“, – tikino specialistas.

Aišku, jį įkvėpė ir solidūs minėtų mažesniųjų klubų pasirodymai – „West Ham“ šiame ture 4:0 sutraiškė Noridžą, o „Wolverhampton“ klubas išplėšė lygiąsias kovoje su „Chelsea“.

TYRIMO NEBUS. Legendinis Patrice’as Evra neseniai tikino, kad kai kurie jo buvę komandos draugai „West Ham“ buvo aršūs homofobai. Pasak P. Evra, tai vyko prieš ketverius metus.

„Tu tiesiog negali būti gėjus futbolininkas, nes žmonės išprotės. Duosiu jums pavyzdį. Žaisdamas Londone mačiau, kai atėjo žmogus iš Anglijos futbolo asociacijos ir pasakė – turite priimti visus, būti tolerantiški. Ir atsirado dalis žaidėjų, kurie atsistoję pasakė, kad jei čia yra gėjų, jie privalo palikti komandą, ir nesinaudoti bendrais dušais. Aš atsistojau ir išrėkiau: tylėkit, ar jūs patys girdite, ką kalbate?“ Taigi mes vis dar nepriimame visų tokių, kokie jie yra. Tai yra futbolo pasaulis, kuris vis dar nėra laisvai ir nepriklausomai mąstantis, ir tai yra gėda“, – „Mid Point“ tinklalaidėje pasakojo P. Evra.

Apie šiuos įvykius paklaustas ir klubo treneris Davidas Moyesas, tačiau atsakymų jis nepateikė.

„Aš nežinau apie tokius įvykius, todėl komentuoti to negaliu. Kita vertus, jei taip ir buvo, laikai per ketverius metus pasistūmėjo į priekį, situacija keičiasi. Bet aišku, apie konkretų tokį atvejį aš nežinau“, – sakė treneris.

„Sky Sports“ žiniomis, „West Ham“ klubas tyrimo dėl klube galimai vyravusių homofobiškų nuotaikų nesiims.

Gražiausias turo įvartis

Vitalijaus Mykolenko įvartis į „Leicester City“ vartus.

Rezultatyviausi „Premier“ lygos futbolininkai

1. Mohamedas Salah („Liverpool“) – 22.

2. Heung-Min Sonas („Tottenham“) – 20.

3. Cristiano Ronaldo („Manchester United“) – 18.

4. Diogo Jota („Liverpool“) – 15.

5. Sadio Mane („Liverpool“) – 14.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS